bugün

evet efendim. halkımıza o kadar yakındır ki gariban çiftçiye 'ananı da al git' diyebilir.
o kadar yakındır ki, oğlu için iş isteyen 60-70 yaşındaki ihtiyar amcaya 'senin çocuğun da işsiz kalsın, ne yapalım' diyebiliyor, 'öldük bittik.' diyen 65 yaşındaki çiftçiye 'kalk ayağa' diye bağırabiliyor. seviyorum akp'yi abi! akp harbiden halka çok yakın...

edit: burada yazanlar bilindiği üzere yaşanmış olaylardan alınmıştır. eksileyenler beni mi yoksa akp yi eksiliyorsunuz? akp'yi eksiliyorsanız sandıkta da görmek isteriz bu yeteneğinizi. beni eksiliyorsanız zaten diyecek sözüm yok...

edit:imla
seçim zamanlarında kömürünü, erzağını düşünecek kadar yakındır evet.
doğrudur. o kadar çok yakındır ki, artık göstere göstere çalmaktadır yetimin hakkını.
bilhassa halkın makat bolgesine fazlası ile yakınlıgı tartısılmayacak hadisedir.
o kadar yakındır ki benzini elektrik zammını midesine kadar sokabilmektedir o yakın olduğu halka .
"halka yakın olan bana uzak olsun" denilesi deli saçması.
atatürk düşmanlarına, manda severlere ve kendisine bağlı olan yüzde kırk yedilik kesime yakındır.
hangi halkmış o şeklinde cevaplanacak hede...
tabiki yakın olacaktır. Büyüklerimiz boşuna dememiş düşmanına yakın ol ki attığı her hamleyi bilesin.
acayip yakındır. 7600 euro kadar.
(bkz: geceliği 7600 euroya tatil yapan tayyip)
istatistiki bir veridir. her bölgeden oy almasi bu istatistiki veriyi dogruluyor.

eksilemek isteyene ön edit: bak bu benim sahsi fikrim degil. istatistik diyorum. sonra tayyipci, kömürcü vs demeden evvel düsünün.
hakkını vermek gerekirse, başarısının arkasında yatan nedenlerden biridir.
halkın anasını bellediğinden direk kan bağı vardır.
o kadar yakındır ki hatta işsiz kalan sigortalı halkının hastanede muayene olma hakkını bile yasal olarak engellemiştir ki bu uygulama hiç şüphesiz insan haklarına aykırıdır. (bkz: human rights now)
o kadar yakındır ki her zamda arkamda hissetmişimdir.
(bkz: nabza göre şerbet vermek)
durum, budur!
akabinde:
(bkz: kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez)
oy işte... nelere kadir! samimi demesin kimse! riya diyoruz biz buna. bunlar seçim zamanında nazım hikmet'in tam sayfa ilanını vererek izmirlilere şirin görünmek isterler! aynı bunlar arada alevicilik oynar. yatıp kalkıp muhalefete duacı olsunlar. baykal ve bahçeli'nin toplamı erdoğan yapmaz. akp için büyük şans bu iki başarısız liderin partilerinin başına çoraklanıp kalması. bunların hepsi birbirinden besleniyor birinin varlığı diğerinin sebebi, o denli.
sözün bittiği bir durumdur. söylenenler iki arkadaş arasında söylense kavga'ya sebep verecek cümlelerdir.
akp nin halka yakın olması ile ilgili durum değil sadece kendi kitlesine yakın olması durumudur. zaten oyunu verecek adamdan oy isteme durumudur medya şişirmesidir.
tek nedeni istismardır. halkın ihtiyaçlarını sömürerek onlara kömür dağıtmakla elde edilen yakınlıktır. iğrençtir.
dostlar alışverişte görsündür!
-adamlar amma da çalışıyor hacı. vızır vızır...
+ işsizlikten haberin yok galiba senin...
-iyi çalışıyor herifler.
+işsizlik, sınıf farkının keskinleşmesi diyorum.
-oyumu gene bunlara veririm ben. tayyip, halk çocuğu!
+ riya yapıyorlar, bunlar kendine müslüman aslında!
- benim oğlanı işe alacaklar...
+.........çıt çıkmaz!
uzun süren sessizlikten sonra, iç geçirilir hem de derin derin...
yandaş iş adamı ve hewallere çok yakındır. hatta hewallerin kucağından inmez.

halk mı.? ne yaparsan yap halk oy veriyor zaten.
Bur-sa-lı-yız, o.

Al sana halka.
halkın zeka seviyesi sonucu öyle olmasıdır.

sen aslansın, sen yaparsın, sen bitanesin gazını çözen herkes bu halk denilen kitleyi çok kolay güder.

halka yakın olmak insanların öncelikli ihtiyaçlarına cevap verebilmektir.

lafla peynir gemisi yürümüyor.

milletvekillerinin, kabine üyelerinin yaptıkları kroluklarla övünen, kendine yakın hisseden halkın ben ta ...

not: bir an kendimi mehmet cengiz gibi hissettim.
zübük'ün halka yakın olmasına benzer.
1000 odalı saray yaptıracak kadar işte.