bugün

2009 yerel seçimleri dikkate alındığında yüzde 40 civarında olabilecek oy oranıdır.
yüzde 40 üzerinde olur
(bkz: var mısın yok musun)
(bkz: ben kutuma gidicem)
Elektrikler kesilmiş hali mi? Kesilmemiş hali mi?
Or-an bölgesinde hayatımda yaşadığım tek elektrik kesintisi seçim günüydü de,
bir de tesadüfe inanmaz bunlar.
melih gökçek'in nasıl bir etki yapacağı merak konusudur.
işi hile hurda olanların her olaya o şekilde bakmasından kaynaklanan hazmedilmeyecek bir oy oranıdır.

ankarada mhp faktörünüde unutmamak gerek. mhp nin bu olumsuz halleri sonunda mhp ye oy verecek bir çok isim başka partilere ve en çok akp ye yöneliceği kesin.
angara'lıdır ne yapsa yeridir sözü ile doğru orantılı olarak yüzde 40-50 arası bir oy alabilirler.
belediye seçimlerinde oyları oldukça düşmüştü.
mansur yavaş faktörü mhp oylarını düşürdüğü gibi akp oylarını yükseltecektir.

Ankaradaki ülkücü cemaatçilerin yada cemaate yakın olan kesimde son devlet bahçeli konuşmasından sonra oyları akp gidecektir.
umarız yüzde onu geçmez.
yaklaşık olarak yüzde kırk-kırk beş olacaktır bu oran.
yerel seçimlerde kendini ülkü ocağında racon kesiyor zanneden belediye başkanının aldığı oy dikkate alındığında, genel seçimlerde yüzde 50 civarı oy alacağı okunabiliyor.
izmirde alacağı oy oranından çok istanbulda alacağı oy oranından az olacağı kestirilebilir.
%33 bakın görelim.
ankaranın batı kısmında guinness rekorları kıracağı kesindir.
mhp'nin %30'a yakın bir oy alacağını düşünürsek maksimum %40 alacaktır.
bir ankaralı olarak söylüyorum: muhtemelen sinir bozucudur.

nasıl ki her dönem ana avrat küfredilen melih gökçek büyükşehir belediye başkanı oluyor.... bak diyemedim, ağzımdan yel aldı.
chp ile kıyasıya olacağını düşündüğüm ama akp'Nin birinci sırada gelecek olduğunu belli edecek orandır; malesef yüzde 35> oy oranı görülebilir.

seçim sadece ankaranın modern yerlerinde yapılsaaa... ***
ankaranın modern denilen despotçu olan bir avuç yer çıkarılsa mhp ile oyları paylaşırlar.
ankara da son 2 seçimde akp nin oyu türkiye geneliyle yakın bir oranda seyretmiştir. bu seçimde de türkiye geneli oy oranına yakın olacaktır. o da %43 civarıdır.
maksimum %42.
mhp'den mansur yavaş'ın aldığı %27 oy tekrarlanırsa oldukça düşük çıkabilir.
12 buçuk felan sanırım.
%61 akp

%21 chp

ve diğerleri.