akp lilerin anlamak istemediği veya salak yaptığı gerçeklerdir.
rant, torpil, makam, terfi, kömür, buzdolabı vb. gibi şeyler yüzünden gerçekleri anlamamazlıktan gelirler.
dış-iç borç, işsizlik, halkın giderek fakirleştiği, tüm devlet kurumlarının ele geçirildiği,ülkenin bölündüğü, türklüğün aşağılandığı vb. gibi şeyler hiç yoktur onlar için aksine tam tersi bir ortamda yaşamaktadırlar. zamanı gelince göte giren şemsiye açılmayacaktır.
bir kemalistlerin anlamak istemediklari gercekler degildir.
misal;
hakimiyet kayitsiz sartsiz milletindir.
koylu milletin efendisidir vs.

anladin sen onu.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde oldukları.
1. suriyeye demokrasi gelmiyor.
2. akp demokrasiyi amaç değil, araç görüyor.
3. recep tayyip erdoğan modern bir diktatör.
4. başınıza gelen bütün kötü şeyleri muhalefetten hiç çıkamayan chp getirmiyor.
5. siz mağdur değil, egemensiniz.
Bir tarafta başbakanın talimatıyla toplanan, programlanmış bir şekilde ne söylenirse onu yapan milyonlar, diğer ne söylediklerini, ne istediklerini bilen, talimatla değil yürekleriyle toplanan milyonlar. Gerçek halk hangisi sizce?
gerçek olmayan yalanlardır.
sağlık sisteminden başlayalım bu ülkede halk meslek gruplarına göre hastanelere giderdi. Artık tüm hastaneler birleştirildi ve çocuklar 18 yaşına kadar ücretsiz sigortalılar.
eğitim diyelim kitaplar ücretsiz dağıtılıyor diyelim
duble yollar, sigara ve alkol düzenlemeleri can güvenliğiniz için yapılıyor. daha sayayım mı gerici yobaz arkadaşım?
dini daha ne kadar kullandırtıcaksın ? sömürü sen sömürüldüğün için var olabiliyor..
milleti ilim ilim sömüren sermaye sahiplerinin birden çapulcu olması gerçeğidir, mesela bunu anlayamaz ak partili. kredi kartı ücretleriyle yüksek faiz oranlarıyla, en ufak hoşgörüsüzlüğüyle tanınan banka sektörünün genel müdürünün gariban üniversite öğrencisiyle birlikte çapulcu olmasını anlayamaz ak partili, düne kadar şehit cenazeleri gelirken eğlencesinden ödün vermeyen milyarder artistlerin iki dakkada çapulcu olmasını anlayamaz ak partili. bunları anlatın hele de. gerisine bakarız.
Bir gerçek de benim ekleyebileceğim gerçeklerdir.

Hiç bir gruba dahil olmadan ben de birkaç kelam etmek istiyorum. Akpartiye oy vermiş ya da verecek sevgilim vatandaşlar. Benim sizinle bir derdim yok. Ama bir düşünmenizi istiyorum siyasiler yıllardır sizin dini hassasiyetinizi kullanıyor. Bakın son birkaç padişah da gider ayak böyle bir yol tutmuştu. O zamana kadar halkı sikine takmayan padişahlar, milli mücadeleye karşı olarak haklı dini hassasiyetleri vasıtasıyla kullandı. Özetle. Akpye oy verecekseniz gene verin kimsenin laf etmeye hakkı yok. Ama bir düşünün bu partinin ilkeleri neler savunduğu düsünceler neler. Körü körüne bağlanmayın.
normaldir.

adam ciddi ciddi banka sektörünü falan da kattı işin içine.
bankalar yüzde seksenlik bir paya da dedemin zamanında ulaştı zaten.
ayrıca bitme noktasına gelmiş terörün yeniden hortlamasına da kahveden arkadaşlar sebep.
anlar mı akepeli?
zannetmem.
demokrasi sadece senin milletvekiline hakaret edilmemesi değildir. iki ayyaşta türkiye bak buraya dikkat et büyük millet meclisi üyesi idi ağzını bozup sana ağzını bozanlara kızmak tezattır.
muhalefetin anlamak istemediği şeylerdir .

ne eksik ne fazla !
akp'lilerin tek anladığı, ne yazık ki liderleri belledikleri ve gözlerinde büyüttüklerinin ağzının içine bakmaktır. düşünmek, yargılamak, sorgulamak gibi akıl ve vicdan gerektiren şeylerle kafalarını yormazlar. liderleri sürekli kendisiyle çelişen işler yapar, hata üstüne hata işler, zarar verici ve utandıran eylemlere imza atar, ama onlar "vardır bir bildiği" der geçerler.

anlamak insan olmaktır oysa ki. bari bunu bir anlayabilseler.