bugün

alternatif yok, yok bilmem ne yok diye diye evvelki seçimlerde akpye oy verdiği ve buna pişman olduğu halde yine akpye oy vermeyi düşünen zatın sözleri.

7 yılda ülke nereden nereye geldi. kendin yaşadın gördün. git gide fakirleştin. kiminiz işini kaybetti. eşini ve aşını kaybetti. kiminiz canına kıymayı düşündü. kiminiz borçlara girdi, borçların içinden çıkamayacak halde.

ama yine de, ben buna salaklık derim, yine de akpye yani sizleri o hale getiren iktidara oy vermeyi düşünüyorsunuz.

alternatifin olmaması söz konusu değil. elbette 70 küsür milyon insan var ise bu demektir ki 70 küsür milyon parti tüzüğü, farklı farklı parti modellemeleri olasıdır. herkes her aradığını bir partide bulamayabilir.
aklınızdaki tüm ölçütlere uymayan ama çoğuna uyan bir parti elbette vardır. oylarınız bu dandik %10 barajlı sistemde boşa gitmesin diye bunu da göz önüne alarak fikrinize en yakın ve meclise girme ihtimali en yüksek olan partiye oyunuzu verin. akpnin kölesi değilsiniz. insan olduğunuzu hatırlayın. kendinizi kullandırmayın. buralarda bu yazıları okuyabiliyorsanız genele göre imkan sahibisiniz demektir. etrafınızı bilgilendirin. yönlendirin. siyasi iktidarların kulu olmayın. kul olacaksanız Allah'a olun.

sizleri fakirleştiren, dini duygularınızı hamdolsunlarla, inşallahlarla sömüren, memleketinizi parsel parsel satan, memleketin borcunda, işsizlik oranlarında olumsuz yönde rekorlar kıran bu iktidara yine oy vermeniz demek bile bile kendinizi, kendinizle birlikte ailenizi, eşinizi, dostunuzu, memleketinizi cezalandırmak olur. biz buna akılsızlık diyoruz.

hala görmüyor musunuz, seçimden önce sizlere yapılan iki kuruşluk yardımların aslında kandırmaca olduğunu?
sizlerin oylarıyla milletvekili sıfatı kazananların kendi cukkalarının peşine düştüklerini?
çok sevdiğiniz recep tayyip erdoğanı bırak, onun evladının mal varlıklarını?
kemal unakıtanın şirketinin enteresan büyüyüşünü?
(bkz: akp chok qotu yhaa)
Aynı insan Evladı Kenan Evren'i de Haklı Bulur, Ülkenin Hali Vahimdi Napsın Tek Çözüm Buydu Diye..
chp nin kıt zihniyetinden tiksinen, mhp nin faşizminden nefret eden, bu iki alternatife göre akp nin daha iyi olduğunu düşünen insan söylemi. ne olacak yani? chp iktidar olsa cok mu güzel olacak herşey? yoksa mhp zihniyeti mi bitirecek işsizliği? akp den önce herşey süperdi de akp mi bu hale getirdi bu ülkeyi? ha ben ne akp ye ne chp ye ne de mhp ye oy veririm, genelde kafama yatkın bağımsız adaylar bulur onlara oy veririm. son milletvekili seçimlerinde de oyumu baskın oran hocama verdim. ve fakat bana da sorsanız bu trionun en iyisi akp dir.

edit: eksileyen kardesler aksi yöndeki fikirlerini belirtirlerse cok mutlu olacağım. fikir alışverişlerinden cok hoslanıyorum da bizzat.
madem iyi değil, madem böyle düşünüyorsun neden ısrarla oylar akpye! kardeşim oyunu hak eden parti yoksa yoktur, kim diyor sana ille geçerli oy kullanacağını. ee böyle zihniyetede, böyle yöneticiler işte. hiç sızlanma müstahaksın sen, işsiz kalmaya da, zamlara da, herşeye.
flaş flaş flaş! bu zihniyetin arkasındaki düşünceyi açıklıyorum.

hazır mısınız?

evvet geliyor: oyum solcuya gitmesin de.
koyundur bunlar. sürüden ayrılamayan koyunlar. bir insan yaptığı şeyin yanlış olduğunu bile bile yapmaya devam ediyorsa; ya beynine oksijen gitmiyordur ya da ufak da olsa bir çıkarı vardır.
ne güzel lan! kendince bir şeyler uydur, aklınca bi tespit yap. ondan sonra bak bunlar böyle düşünüyor, ne kadar salak bunlar diye yağdır yağdırabildiğini.

ak partiye oy verenler geri zekalı, koyun, mal, salak, sığır vs. ooooohh salllaaaaaa.

afferin lan size. ne güzel tespitler yapıyorsunuz.

edit: kime oy versinler efenim bi de onu belirtin de bu halk mal, sığır olmaktan kurtulsun.
seçme hakkını götünden anlamış kişi sözü.
Kötünün iyisi zihniyetiyle hiç bir yere varamamış olan, madem akp ye vermicez kime verelim o zmn siz söyleyn? tarzı sorular sorup hala aslında kendi fikrini oluşturamadığını kanıtlayan şahsiyetlerdir.Kandırılmaktan hoşlanan ya da kandırıldıklarının farkına bile varamayan boş cisimlerdir.
önümüzdeki seçimde böyle düşünmeyeceğini sandığım şahıstır. eğer hala böyle bir gerekçeyle akp ye oy verirse koyundan öte bir şahıs olacaktır. akp kötünün iyisi falan değildir tek kelime ile kötüdür.
yalan atan insandır, isteyerek oyunu kullanmıştır. yoksa hiçbir insan istemediği, beğenmediği yada düşüncesi uyuşmadığı bir partiye oyunu vermez. bu sözün altında yatan neden şu olabilir, "bazı çevreler tarafından akp'ye olan nefretin, kendine gösterilmesini istememesi".
(bkz: hayko cepkin in akp ye oy vermesi)
tamam anlyorum akp kötü yönetiyor ülkeyi ilk senelerde piyasalarında etkisiyle iyimser bir hava vardı bunu anladım ama şimdi soruyorum bu işlerle ilgilenen arkadaşlara(ben aşırı anlamam siyasetten) bu millet akpye vermesinde kime versin bu oyunu. chp'nin halini görüyoruz hepimiz kendi açılımlarını bile uygulamayan bir parti,mhp'ye mi verelim kime verelim bize bir anlatsınlarda bilelim. akp'li değilim hayatımda hiç oy kullanmadım ikametgah dışında şehirde olduğum için ama akp'ye oy verenlerinde bu kadar üstlerine gitmelerini anlayamıyorum. Bana biri söylesin sebepleriyle türkiyenin kurtulusu olacak partiyide bu siyaset cahilini bilgilendirsin bakalım.
ak parti iyi ama ak partiye oy vermiyorum diyen gerizekalıdan çok daha akılcı davranan kişidir.

bu arada; ak parti iyidir, o yüzden oy verilir!
(bkz: akrep gibisin kardeşim)
oy kullanmaması daha iyidir.en azından bundan 10 yıl sonra o kadar acı çekmez,vicdan azabı duymaz.
madem iyi değil ne diye oyun akp ye diye sorulmasını gerektiren cümle. eğer akp nin iyi olmadığı kanaatine vardıysan demekki akp den farklı, görüşleri sana uyan ya da en azından senin görüşlerine daha yakın olan başka bir parti var demektir. eğer olmasa akp nin iyi olmadığı kanısına nerden varacaksın öle değil mi? ne diye toplumun hassas noktalarını iyi yakalayıp oradan toplumu sömüren, el etek öpmeye alışmış ve bu alışkanlığını ne yazık ki diplomaside de sürdüren bi partiye oy verip de bu yükün altına girersin? hadi bi kere verdin diyelim, ikinci defa verdiğin oy vicdanını rahat bırakmayacaktır nasılsa.
(bkz: akp ye kötünün iyisi diyen kişi)
O oyunu bir tarafına soksan daha faydalı olurdu be kardeşim diyeceğim kişinin beyinsiz kelamı.
(bkz: bile bile lades)
(bkz: sen de haklısın)

ölücem gidicem ilk oyumu veremedim mk!