bugün

başbakan'ın son yumurtasıdır. türkçe kısaltma kurallarına tamamen zıt önermedir. esasında sırf dalaşma olsun diye söylenmiştir.

edit: eksi oy değil entry bekliyorum. en azından görüş bildirmiş olursunuz. daha onurlu bir davranış.
akp ye oy vermekte öyledir. peki cehape, mehape diyen başbakan ne etmiş oluyor diye sorulacak sorudur.

edit: kendi partisinin avukatları da akp demekte savunmalarında. ayrıca bir ismin kısaltması nasıl olur tdk na sorunuz sonra savununuz bilinçlice.
Başbakanı severim ama kendisinin de me-ha-pe yada CE-HA-PE dediğini çok duyduk. Bu söz bence çok iddialı ve doğru değil. Türkiye de parti adlarının ilk harflerine göre kısaltılması neredeyse gelenek olmuş bir olaydır. Bu yüzden bunun edeple bağdaştırılmasını doğru bulmuyorum. Fakat şöyle bir gerçek te var. Türkiye de aDALET VE KALKINMA PARTiSi Ni SEVMEYENLERiN AKP, DiĞERLERiNiN iSE AK PARTi SÖYLEMiNi BENiMSEDiKLERi DOĞRUDUR. fAKAT BU PARTiYE SEVMEDiĞi iÇiN AKP DiYENLERi DE EDEPSiZLiKLE SUÇLAMAK DOĞRU DEĞiLDiR.
(bkz: ak parti fuck party olsun mu)
boku çıkmış söz öbeğidir.*
inadına isyan ulan ;
aaaakeeeeepeeeeee
yeni nesilin aqp demesinden ötürü yapmış olduğu açıklama.
Brova başbakan siyaset anlayışınıza hayranım! bu konu çözümlemmese eğer türkiye çıkmaza girer çünkü.
sadece bu cümle ele alındığında son derece doğru olan önermedir. ülkeyi babalar gibi pazarladılar, deniz feneri, el feneri, gemicik hepsi bunlarda. bu partinin adını anmamak gerekir...
(bkz: cehape demek terbiyesizliktir)
(bkz: pkk demek bölücülüktür)
(bkz: tkp demek komünistliktir)
(bkz: mehape demek faşistliktir)
(bkz: armut demek ayıptır)
kuyuya bir taş atıp kırk akıllının çıkaramamasına nedenir acep?
"lan siz daha dün inadına akp diye ortada dolanmıyormuydunuz?" şeklinde terslenmesi gereken rte sözü.
(bkz: inadına akp)
bence aqp demek daha da edepsizliktir.
insanların neden a.q.p dediklerini hiç araştırmamış bir başbakanın söylediği cümledir .
(bkz: akım derken bokum demek)
(bkz: sanırım tek eksiğiniz taraktı)
şahsen edepsizliğim akepe demek olsun bu memlekette.edepli olmak için bu memlekette;suudi kralından hediye alıp açıklamayacaksın,gemiciklerin olacak en minilerinden,akbil davan olacak en kalın klasörlüsünden,finansör bulup çocuklarını okuttuğun gibi başka bir finasörün yanında işe yerleştirebileceksin en hakedilmişinden,yetmedi damadını ceo yapabileceksin vsvs.bu memlekette edepli olmak için o kadar çok yol varki.akepe deyipte edepsizleşmenin hakkatten anlamı yok.
tanım: değildir.

adama sorarlar; "ananı da al git" demektir acaba?
cehape, mehape, sen kendini ne sanıyorsun sayın deniz baykal, ananı da al git...
bunlar mı terbiyesizlik, tdk'nın belirlediği kısaltma kurallarına uyarak yapılan kısaltmalar mı?
başbakanın bombalarından biridir. evet akp denemez ona mesela akape de olabilir. evet evet oldu bu hem de çok güzel oldu. edep ölçüsü de bayağı kaçtı.

(bkz: akape)
''ben sana sen demiyorum, sayın diyorum'' diyen salon beyefendisini gene komik durumlara düşüren anlamsız çıkış.
akp'ye akp kurmaylarınca ak parti denmesinin sebebini ortaya koyan tuhaf beyanat. demek ki gerçekten de akp'ye aklığı ve temizliği çağrıştırsın diye ak parti deniyormuş. lakin ak parti yerine akp diyenler akp'ye kara parti demiş olmuyor. herkesin malumudur ki "ak"ın etimolojik ve anlamsal karşılığı karadır, akp değildir.

burada bir kafa karışıklığı olmuş anlaşılan.
chp'li anadol'un ifadesi ile Adaletten Kaçanların Partisi.
(bkz: evelallah edepsizim)
edebi edepsizlerden öğrendiren laftır.
(bkz: akp demek edepsizlikse edepsiziz ikimiz de)*
akp demokrasinin bize getirdiği sözdür.
ama dediğimiz gibi o kadar kör ve partizan bir kitle var ki destekleyenlerden bu sözü bile alkışlıyorlar.
zira bu sözü mhp veya chp cephesinden biri dese idi kıyamet kopardı.
de faşistliği, diktatörlüğü kalırdı o cephenin.
evet akpye oy vermek edepsizlikdir.
Ben kimsenin CHP'ye CH parti, MHP'ye MH parti vs dediğini duymadım. Dolayısıyla benim için AKP her zaman AKP olarak kalacaktır, AK PARTi değil. Bunu söylediğim için çok sayın başbakanımız tarafından edepsiz kategorisine sokulacak isem evet kusura bakmayın ama ben edepsizim.