bugün

%00.01 ihtimal?
not: hiçbir zaman akp'yi desteklemedim.
Akp tek parti iktidarı döneminde gerçekleşen az sayıdaki iyi icraatin çoğunluğu 2000li yıllarda ve 2010ların başlarında yurt dışından gelen paralarla yapılmıştır, orası kesin. sonrasında ise türkiye bir soygun ve yolsuzluk cehennemine dönüştürülmüş, medya özgürlüğü ve yargı bağımsızlığı bütünüyle yok edilmiş ve insan haklarını yok eden otoriter antidemokratik bir popülist rejimin önü açılmıştır.
Akpye hiçbir zaman sempati duymadım lakin nasıl olsa ödenmez denilerek kayıtları çöpe atılan key ödemelerinden tutun, ayda 400 liraya toki'den onbinlerin ev sahibi yapılmasına, ssk hastaneleri başta olmak üzere ulaşım ve sağlık sistemindeki iyileştirmelere kadar (yurt dışından akan para sayesinde de olsa) olumlu icraatlarını yok sayamayız. Bugün ise kötüleşmiş, çürümüş, yozlaşmış, adaletin a'sından nasibini almamış bir yönetim ile karşı karşıyayız.
Pekakalılara haksızlık etmemek lazım. Onlarda bu propagandayı dillendirme konusunda en az Fetocular kadar ihtisas sahibiler.
cahildir.

2012'ye kadar yediğin hurmalar şimdi dötünü tırmaladığının farkında değil. babasından kalan malı satarak geçinen ve çalışmayan hazırdan yiyip hayatını yaşayan hayırsız evlat gibi baba malı bitip satacak bir şeyi kalmayan insanın düştüğü durum gibi ülke ekonomi yönetimi olduğunun farkında olmayan zır cahil söylemidir akp 2012'ye kadar iyiydi demek.

işin komik olanı ve beni en çok güldüren de buna neden olan babacan davutoğlu gibi insanların ortaya çıkıp kendilerini çare gibi sunması veya bunu düzeltirse akp yine düzeltir diyen kesim.
Halbuki 2012 ye kadar da kötü diyordu.
Bir algı yapayım ki akp'liler oyunu cuhape'ye versin.
Akp hiçbir dönem de iyi değildi. Dış politika ve iç politika da, bugünkü gibi hep yalpa yapıyordu. tek şansı o dönem dünya, ekonomik olarak iyi bir dönemdeydi. dışarıdan bolca yatırımcı geliyordu. Uzunca bir süre yanilmiyorsam kemal derviş'in ekonomi paketiyle, ülke idare edildi. ne zaman paket bitti, ekonomide de yalpalar başladı. Hatta o dönem amerikalı bir yetkilinin, raporu ifşa oldu gazete mansetlerine cıktı. akp için "bunları halının altına supurmeyin kullanin" diyordu o rapor da.
o yüzden mi 2008 cumhuriyet mitinglerinde nefret kusuyordun, deyin susup ortamdan uzaklaşacaktır.
akp türk toplumun imtihanıydı. şu imtihan edildi küçük menfaatleriniz için yalan ve riyanın mı yanındasınız. yoksa doğruluk ve iyiliğinmi. türk toplumu seçimini yaptı. şimdi fakirleşerek geleceğini kaybederek çok daha kötü durumlara gelerek kötülüğü seçişinin bedelini fitil fitil ödeyecek.
AKP hiçbir zaman iyi değildi. Sadece iyi takiyye yaptı.
AK parti denilen parti bozuntusu, Türk milletine verilmiş en büyük cezadır. AKP'nin 2012'den önceki dönemi de en kötü haliydi.