bugün

Bu sene 8 Eylül tarihinde açılarak kendine ait olan "en erken açılan üniveriste" rekorunu egale etmiştir.Ayrıca bir olbia çarşısı vardır ki.Yaşanılasındır.Süperdir.
öğrencilerinin kaleiçi amfisini bira içmek için doldurduğu üniversitedir.
normalde her yerde turist olur da, bu amfide öğrenci olması biraz garip kaçıyor...
bünyesinde yer alan ve hamburg üniversitesi ile işbirliği yürüterek açmış olduğu european studies master programı için dört sömestrelik toplamda 6000 euro talep ederek, sömestre başına 375 euro isteyen hamburg üniversitesi'ni geride bırakmış uçuk üniversitedir.
kampüsünde yılan, kertenkele* gibi envai çeşit canlının kol gezdiği bir nevi doğal yaşam alanı. olbia çarşısı dışında pek bir özelliği yoktur.
sloganı mutlu üniversitedir. o kadar mutludur ki, koridorlarında ıslık çalmak ceza sebebidir.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11303300.asp?gid=229

edit: gerekli yönlendirmeler yapılırsa belki kabak gibi kalmayabilirim.
yakın bir zamanda benny benassi'nin çalacağının duyumunu aldığım yerdir.
(bkz: keklendim mi yoksa)
bünyesinde bulundurduğu hocalar ile beni benden alan, bazı umut verici gelişmeler yaşansa dahi insanın moralini bozabilitesi yüksek olan gelişmelerle dolu olan üniversite..
kampüsün içine girmek bi dert cıkması ayrı bi dert olan ama beklentilerin üstünde çıkan üniversite. yemekhanesi deniz görür en önemlisi bu tabi. yürürken kurbağa sesleri eşlik eder bi de olbiası vardır es geçmemek lazım.
antalya'da 16 sene yaşayan biri olarak herkese tavsiye edebileceğim üniversitedir. antalya'nın en işlek alışveriş merkezi olan 5 m migrosa 5 dakika, herkesin methini duyduğu beach park'a 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. kampüsü de oldukça geniştir. 4 yıl okunacak üniversite gençlerimize zehir olmaz. şu anda ankara üniversite'sinde okuduğum için bu güzelliklerden uzağım. fırsatı olan gitsin okusun.
turizm bölümünü tavsiye etmeyeceğim üniversite.
sadece kariyer planması ise derdiniz, lafım yok.
buğün, hafta sonu ygs ye gireceğim kampüse bakmak için arkadaşımla gittik bu üniversiteye.
içerde olaylar olduğu gerekçesiyle güvenlikler tarafından alınmadık. biraz dolandıktan sonra tıpın ordan deneyelim bi de dedik, sonuç yine aynı güvenlikler içeriye kimseyi almıyoruz, diyordu.
biz de etrafımıza baktık, güzel sanatlar fakültesinin orda 1 metre falan telle çevrilmemiş yer var.
gittik, hızlı adımla içeriye girdik, daha sonra içeriye o silahlar, o sopalar, döner bıçakları nasıl sokuldu oluyo...
çıkışta güvenliklerle göz göze geldiğimizde 1 saat önce geri çevirdiği çocuklar olduğumuzu çok iyi hatırladıkları belliydi.
çalışmayan not görüntüleme sistemini final notlarının girilmesinin son gününde bile düzeltmeyen üniversitedir.
99/05 yılları arasında okuduğum dönemde, ilk 2 yıl olbia çarşısında alkol içebildiğimiz, ancak bir hafta sonu göztepeli ev arkadaşlarımın göztepe-beşiktaş maçı sonrası çıkarttıkları olaylarla alkol satışının yasaklanmasına sebebiyet verdiğimiz, unifebi o dönem kurduğumuz, ayrıca ultraslan ve unigözgözün doğuşuna tanık olduğumuz, komilikten ünv mdrlüğüne saçma adam ahmet aktaş ve yol üzeri turizm bölümümle güzel üniversite.
dünyada ilk ve tek lise tadında üniversitedir. yemekhane olayı yine dünyada ilk ve tektir. ana okulu tadındadır.
daha iyi internet erişimi amacııyla kurulup daha beter bir erişim sağlayan internet sitesi ve çok çok ilginç not geçme sistemi ile yılın üniversitesi seçilmiş güzide mezunu olduğum üniversitedir.
Ders ekle/sil işlemleri ile dünya üzerinde tek olan üniversite, ekleyince çıkmıyor, çıkınca eklenmiyor. Öğrenci işleri ise sağlıklı bir bireyin girdikten sonra dr.leckter olarak çıkmasını sağlayacak düzeyde itici ve kakıcıdır. AA ile geçtiğim dersi tekrar aldıktan sonra çıkartamadım, yetkililere sesleniyorum. Duymazsanız, yetkilleri dilleyeceğim.
Bilgisistemi olarak çoğu üniversitenin sistemine on basar kafa dinlemek eğlenmek gezmek için tercih edilesi bir üniversite.
Antalyanin bütün güzelliklerinden faydalanma açısından tercih edilesi bir üni.
(gündüz faydalanin gece faydalanamazsiniz ulaşim sorun) ,Ayriyetten de kampüste yeteri kadar eğlenebilirsiniz.
eğer bu üniversitede okuyorsanız çok para kazanırsınız kafanızı kullanırsanız, ben size diyim. her boka aktivite düzenlersiniz. lan o kıçı kırık öğrenci evlerinizi bile eşinize arkadaşınıza yazın tatil yaptırmak için kiralarsınız. alışverişinizi yaptırırsınız. boğazınızdan adam gibi yemek geçer. değerlendirin bu fırsatı. boş boş okumayın.
içinde bulunduğum üniversitem ancak ana kampüsüne hiç gitmişliğim yoktur.alanyada film tadında güneşli günler ve sahillerinde güneşlenme imkanım olan nadide şehir.ayrıca gün itibariyle bana 27 derece hava sıcaklığı yaşattığı için çok mutluyum.
beyinsiz insanlardan oluşan bir özel güvenlik birimi var.
kampüsün içindeki yolun ortasında bulunan portakal ağaçları çok dikkatimi çekmişti.*
ayak bastığın her yerin,küçük ve dengesiz yerleştirilmiş taşlardan ibaret olması.
yürünememesi...
yakında ilahiyaf fakültesi açılacak olan üniversite, bunun cuma namazı vaazında duyurulmasına ne desem bilemedim.
bulunduğu il itibarı ile çok şanslı doğmuş bir velettir. geleceği pek parlaktır.
Hayatımın en güzel yıllarını geçirtmiştir bana.istanbul'dan kalkıp gitmeme değmiştir.Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu'nun diploması bu sektörde ciddi anlamda geçerlidir.Sırf tiyatro ve sinema gösterileri için bile gidilir olbia'ya.Ödüllü bir çarşıdır , fotoğrafçıdan bakkala kadar her türlü kafe ve dükkanı bulabilirsiniz.Merkez yemekhanesi de gayet temizdir.Yer itibariyle geniş bir alan kaplar , hemen bitiminde lunapark ve karşısında 5M migros vardır.Yine çaprazında kalan alan beachpark'ın başlangıcıdır ; aqualand ve aquadolphin de yine oradadır.
Öğrenim hayatım boyunca hiçbir şikayetim olmadı.Şehir dışından gelen öğrencilerini ikinci öğretime alır ; birinci öğretimi Antalya veya ilçelerinden gelen öğrencilere ayırır.Bu yüzden de bildiğiniz toplama kampı gibidir.Artvinden de arkadaşınız olur Mardinden de.
Kapıdaki güvenlik maalesef biraz zayıftır.Başkalarının kimlik kartıyla çok rahat girebilirsiniz.Hatta kimlik kartınız olmasa da evde unuttum diyerek çok rahat sızabilirsiniz içeriye.
Benim zamanımda 3 tl karşılığında öğrenci kimliğinizi gösterdiğiniz takdirde olimpik havuzda saatlerce yüzebiliyordunuz yine öyle mi bilemem.

Sloganı kadar mutludur.Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.