bugün

Anonymous'un yaptığı açıklama.

görsel

https://abcgazetesi.com/a...liyoruz-bu-sefer-g-395095
şu günlerde akbank IT ekibinde olmak istemezdim.
yıl olmuş 2021

hala akbank kullanan kaldıysa ?
Finansbank da bizle ilgilenen KOBi işe görüştüm.

Hacklendiğini ve büyük para çekildiğini söyledi.

Umarım doğru değildir.

Bedelini vatandaşa ödetirler çünkü…
hack sksjsj:D
haaaaaaack sjsjsj:DD
HEK HEK HEK SSKSKKSK:DDD

uludağ sözlükte bir gün bütün mesajlar, özelden atılan götler memeler ortaya saçılırsa bilin ki bunu yapan yüzde 99,9 bizzat ismail alpenin kendisidir bu kadar söyleyeyim gerisini siz anlarsınız.
müsterilere paranız gitti ama üzülmeyin

onun yerine

size 2 meme gönderiyoz diyebilir.

ben bilmem

kaveye gelen sakallı ve kipalı bu işe çok sevimir.
akbank'a sms ile bir link atmışlar, onlar da linki tıklamış. dolandırıcılar bu sayede tüm bilgileri ele geçirmiş diyorlar.
iki gündür twitter inim inim inliyor. cevap verdikleri de yok. hesabımı 4 ay önce kapatmıştım. hayatımda ilk defa doğru bir zamanlama mı yaptım ne.
Ya ananimus nedir olm birakin su mallari amk. Bunlari dikkate alip da koskoca bi bankayi tohmet altinda birakmaya gerek yok. Adamlar aciklamalarini yapti. Yorumlamakta yeterli teknik donanima sahip olmayan herkes gotunden bir sey uyduruyor. Bilmiyorsaniz susun amina koydugumun cahilleri.
Kurulduğu günden bu yana Akbank'la özdeşleşmiş olan "Güveninizin eseri" sloganını "Türkiye'nin yenilikçi gücü" olarak değiştirdiklerini belirten ...

adamlar dürüst herşeyden önce.
Parayı kriptoya yatırmış olabilirler.
Hackerlar 128 milyar dolarımızı çaldılar deseler ne gülerim.
Ve işin acı tarafı akp seçmeninin en az yüzde sekseni buna inanır ve gevşek gevşek derler bakın nere gitmiş 128 milyar diye .
sorun aslında çok basit, hack falan değil;

Cobol6 gecisinden kaynakli problem olmuş muhtemelen, geri almaya calisinca da db restarta giriyor, db restarta girince de maddi anlamda para kaybı olmasın diye networku kesiyorlar sistemlere bu nedenle ulaşılamıyor.

tüm durum bundan ibaret.
asgari ücrete tennüzzül etmeyecekleri için bir çok insanı ilgilendirmeyen durum. yine de online bankacılık şifreniz genel olarak aynıysa, diğer bankalardaki şifrelerinizi değiştirin.
çektiğim kredi mevcut paramdan daha fazla onlar düşünsün .
Bizler msn zamanı gençken (hoş yine alımlıyım) ziraat bankasını hacklemişler herkesten 1 kuruş almışlar devlet sonra bunları bulmuş ve çok büyük para ile ise almış efsanesinin 2021 versiyonu.
akbanka borcum vardı onu sildilerse iyi.
Halâ mantar. inşallah kredimi silmişlerdir.

görsel
Uzun süre işlem yapmadığım hesabımı benden habersiz kapattıkları için ilgimi kesmiştim. Bu bankaya ne yapıyorlar yapsınlar.
Bir şey olmuş mu diye hesaba giriş yapmayın! Bu tarz saldırı haberlerinden sonra hackerlar sisteme giriş yapan kullanıcıları avlama taktiğini kullanabiliyorlar. Aman diyeyim...

Şubeyi ya da merkezi arayıp sorun hesap durumunuzu!
kredi çekip borçtan kurtuldum sananlar 2 katını odeyınce yuzlerını gormek ısterdım banka sızde 1 kuruşunu bırakırmı..
feto yapmış olmasın?
akbank cobol adında eski bir programlama dili kullanıyor ve dili taşıma girişimleri başarısız olunca eskiye dönmeye çalışırken de iyice tüy dikiyorlar. eskiden hacklendiler mi yayımlanan bilmiyorum ancak şu anki durum bundan ibaret.
Demek ondan teknosada saç kurutma makinesini alamadım.