bugün

Akpnin yerinde olsam oy verme yaşını 30'a yükseltirdim

https://twitter.com/yenis...tatus/1371470209014456322
Ortada ayar falan göremedik. 90 lı yıllar ile 2021 yılı kıyaslaması yapmak ne kadar doğru. Bu şey kafası değil mi ya 90 da telefon yoktu bak şimdi herkesin elinde kameralı telefon var.
olmayan ayardır. en kötüsünün 3 "dene" arabası varmış. benim üç araba hakkım var, nerede benim arabalarım amk? oğlum benim hakkımı kim yediyse çıksın ortaya. bu arada babamınkiler de ortada yok, onları da bulun artık.

bir kişiye sırf akp'ye oy veriyor diye cahil, koyun etiketi yapıştıran kemalistleri pek sevmem ama cahile cahil demek de büyük meziyettir. politik doğrucu olmaya gerek yok. şu kadına sen ne anlatırsan anlat, istediğin kadar vaatte bulun, hatta cebrail (a.s) gelsin, vahiy getirsin "akp'ye oy verme" diye, muhalefetin bunlar gibilerin oyu için yapabileceği neredeyse hiçbir şey yok. bakın burada akp seçmenlerinin hepsinden bahsetmiyorum, bunun gibilerden bahsediyorum. akp'nin kemik bir seçmen kadrosu var, siksen kararını değiştirmez. ama sanıldığı gibi bunların oranı yüzde 30'lara 40'lara dayanmıyor. muhalefet bunları bırakıp kazanılabilir olan akp seçmenlerine yönelmeli.

bu da böyle bir entry'dir.
Öğretmen adayı kızımız her ne görüşte olursa olsun kendisinden büyük bir kadına cahil dememeli. Pedagojik formasyon almış biri münazara nasıl yapılır bilmesi lazım.

Bu arada teyze nin eşine Allah sabır versin.
Teyze zaten sorun en kotusunun üç tane arabası olması değil, senin hakkın olan 3 ün -kuvvetle muhtemel- 3 ünün de senin altında değil o dediğin adamların altında olması. Kızın sana verdiği tepki bu yüzden.