başbakan erdoğan sayesinde utanmazca avrupa'da fink atıcak gezicidir.

ülkeye ayak basıtığında ise yine başbakana küfür etmeye başlar, iflah olmaz.

edit haber: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25369749.asp
yine akp'ye laf atmaya devam edecektir.
(bkz: ay ne büyük lütuf)

Ömrümüzün dörtte üçünü avrupa'daki seyahatlerde harcıyoruz zaten.
bazı hizmetleri yapmanın lütuf olmadığını bilen gezicidir.

o yine yanlışları söylemeye devam edecektir. birilerinin hoşuna gitmese de.
hiçbir konuda eğitim almamış gezici. aa pardon ama gezicilerin hepsi de çok eğitimli olan kesim. pardon kardeş. *

edit: lan durun.. yanlış anladınız.. evet bu gezici eğitimsizdir çünkü vizesiz seyahati ak parti sayesinde sağlayacağını düşünmüştür ki böyle bir cümle söylemiştir. ikinci cümle: evet ciddiyim hepsi de çok eğitimli kesim.

gitti güzelim ince cümlem.
atatürk sayesinde yaşadığı topraklara ayak basıp atatürke küfretmekten kötü değildir.
Otobüse zor biniyoruzdur efendim.
ezik, utanmaz gezicidir.
oturup ne kadar geri zekalı bir başlık açabilirim acaba diye düşünsem ömür boyu aklıma gelmeyecek olaydır!
değil avrupa bütün dünya vizeleri kaldırsa ne olur? makarnanı kömürünü bile akape veriyorken neyle gezeceksin?
ha dersen ki param var, parası olan ne zaman istedi de vize alamadı her hangi bir ülkeden. yazmadan önce biraz düşünün artık ya!
rte: dünyanın en büyük hava alanını yapıyoruz.
göt gılı*: hülooooğğğğ.
lan daha türkiye'de her ilde hava alanı yok! olsa da uçak seferi yok. adam yaşadığı şehirden kalkıp memleketine, anasına,babasına kavuşmak için belki 10 saat yol gidiyor. ama hala götünün gılıyık hülooooğğ diyor! yazıklar olsun aldığınız oksijene! yer işgal ettiğiniz okul sıralarına! lanet olsun kullanmadığınız beyninize!
her türlü gezecek gezicidir.

vize de alırız gezeriz gezecek olduktan sonra.

işin en ironik tarafı da avrupanın vizesiz gezilecek olmasına en çok; devletin verdiği kömüre muhtaç akpliler sevinecektir.

yüzde elliyi evlerinde zor tutuyoruz. Bıraksak fellik fellik avrupayı dolaşacaklar.
uslanmaz gezicidir. hakkı kötekdir.
zaten adamların her yaptıkları lütuf.

her hizmet siz anarşiklere yaranılmıyor ki tarzında sunuluyor. çok teşekkür ederiz. bu aciz kullarınız size duacı.
hayy ben sizin anayasa hukuku bilginize sıçayım lan.

öncelikle seçilmiş her vekil seçimin ardından sadece kendisini seçen güruha/partiye karşı sorumlu değildir, artık tüm türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına karşı sorumludur ağbiler. istediğimizi istediğimiz kapsamda eleştiririz zorunuza mı gidiyo? ondan iyi bi halt olunca akp sayesinde kötü bi bok olunca chpye itelemeceler falan komiksiniz lan.

ayrıca vizesiz olması çok da bi tarafımızdaydı. cebimi vergi adı altında soymasın, ben vizemi parası neyse vererek edinirdim. şimdiye kadar çaldıklarının yüzde birine saysınlar.
kentkart parasını düşünen günde 1-2 tl yükleyen, 6 ayda bir hat kapanmasın diye kontor alan, şehir dışına bile çıkamamış, yırtık kıyafetını dikip giyen,parasızlıktan evlenemeyen, şofben alamadıgı ıcın ketılda su ısıtıp yıkanan, gunde 10 tl kazanmak için 8saat calısan,okuyabilmek için devlete 15 bin tl borçlanan, yoksulluktan cinnet getirip kendini asan, ayda 1000 tl maaş alıp 300 tl fatura ödeyen 400 tl kira ödeyen makarna corba yiyen insanların oldugu ülkede yurtdışına seyahate gidecek insanlar azınlıktadır.

Hadi faydalı bir sey yapıldı diyelim. Buna sevinmek ''bana tecavüz etti ama fazla acıtmadı'' diye kendini avutmak gibi olur.
avrupaya vizesiz gidecek olmayı muhteşem saymak ayrı bir hastalık olmalı.

Vize zorunlu olunca zaten kimseyi almıyor değildi bu adam. şimdi de vize var gidip vizeye başvuruyorsun 50 - 75 euro seviyesinde bir para ödeyip vizeni alıp gidiyordun. değişen tek şey bu parayı vereyecek olman. kötü bir şey mi değil elbette. iyi bir şey evet elbette ama super değil.

bir de insan merak eder, ne var ki şimdi de durup dururken diye.

50 yıldır duran avrupa birliği üyelik başvurun var, avrupaya mı aldılar? hayır. ama girerken çok soru sormayız artık diyorlar. bu bir zafer değil, düşünmeyi uzun zama önce bırakmış akpli kardeşlerim. bu basitçe satışın farklı versiyonu. uyansan bir tanesine geri kalanların hepsine de uyanırsın.

avrupa türkleri almıyor türklerin alım gücünü alıyor. gelsin alışverişini yapsın parasını harcasın dönsün lavuk diyor. bu kadar basit. buna da zafer denirse, seni içeri almayıp paranı almayı beceren ve 3-5 yılda bir bunu türlü türlü ilginçlikler ile başaran avrupa zaferi olarak görmek lazım.
Başbakana tapıp , Atatürk'e söven zihniyetin , onun kurduğu ülkede yaşadığını hatırlaması gereken kindar kişi söylemidir
not : Atatürkçü değilim
akp sayesinde vizesiz bir şekilde bir ayağı italya da bir ayağı ispanya da olan olan gezici. tabi ki yok böyle birşey.
vanda soğuktan götü donan depremzedeleri unutup partim acaba ne gibi iyi icraatlar yapıyor diye bakıldığında görülebilen, insan hayatını kurtarmayı sağlamayan, aç insanın seyahat da etmeyeceğini düşünmeyen, şakirt-angutsal düşüncenin dışa vurumu.
hükümet yaptığı hizmeti halkına " be hey nankör bak senin için neler yapıyorum" mantığıyla sunmaya devam ederse haklarını ve ne beklediğini ne istediğini bilen bilinçli insanlar da bu mantıkla yaklaşırsan ben seni şeyimin kılına takmam der.
bu anlaşma tamamen mallık.

madem bu anlaşmayı yapacaktı tayyip, o zaman neden sudan, nijerya gibi ab'nin bu anlaşmada kesinlikle vize uygulayacaksın senin topraklarına girip oradan bana gelmelerine izin vermeyeceksin dediği ülkelere vizeleri kaldırma anlaşması yapmış durmuş.

bildiğin lüzumsuzluk plansızlık.
ya vizesiz seyahatin amına koyuyum.
daha sen kendi ülkende pkk itleri tarafından kimlik kontrolüne tabi oluyosun doğuda gelmiş burda tayyip sayesinde şöyle böyle diyosun. demokratik açılım yapıcam diye aponun yalanmadık yerini bırakmıyosun hala utanmadan konuşabiliyorsun.

bu cahilelere laf anlatma kömür dağıt makarna dağıt o zaman itin olurlar.

ayrıca hükümetin işi bu yapacak. ama bunu anlamaz dal yarraklar gelir sana bak şunu yaptı bak bunu yaptı der. zihniyetsiz yalamalar.

mhp li olarak ilk kez bu kadar sinirlendim küfürler hak edene gelsin.
Öğretmense, ataması yapılmadığından işsizdir gidemez.
Memursa, garibim karnını zaten zor doyuruyor.
işçiyse, çarşıya giderken 9 defa hesap yapan adam.
Çiftçiyse, anasını da alıp gidemez anası ağlaıyor üzgündür.
Esnafsa, ödeyemediği kredilerden dolayı takiptedir çıkabise zaten kaçar, o da zor.
Uçak bileti alamayacak durumda insanları söylemeye gerek yok zaten ne seyahatı bu. Geriye kalanlar zaten belirli kesimler onlar halay çeke çeke gidip geliyor yurt dışına. Sanki çok marifet yapmış vizesiz gidilecekmişte bilmem ne.. Milletin ekonomisini gelir düzeyini düzelt, bak bakalım millet nasıl gidiyor seyahatlere.
ortada vizesiz seyahat diye bişey olmadığı için akp'ye ne söyleyecekse haklı olan gezicidir.

bir başarıdan söz etmek imkansızdır tam tersi yine türkiye aleyhinde olan bir anlaşma söz konusudur.

zira kaldırılan bir vize yoktur sadece vize muafiyeti için diyalog süreci başlamıştır. bizzat başbakanın ifadesiyle 3- 3.5 sene gibi bir süreçten bahsedilmektedir.

o 3-3.5 senenin sonunda da ab'nin yapacağı değerlendirmeye bağlıdır vize muhafiyeti. yani ortada yine kesin bir durum yoktur.

üstelik bu ucu açık vaat karşılığında geri kabul anlaşmasını imzalamış bulunmaktayız. bu anlaşma türkiyeye çok ağır yükümlükler getiriyor. boş yere avrupanın kapısını bekleme görevi görmüş olacağız.

özetle nerden bakarsan bak türkiyeyi küçük düşüren bir anlaşmadır. bir tarafta ucu açık bir vaat öte tarafta türkiyenin omuzladığı ağır bir sorumluluk.bir de şu rezilliği başarı gibi sunuyorlar. güler misin ağlar mısın.
nasıl ki şakirtler atatürk'ün kuruduğu cumhuriyetin keyfini çıkarıyorsa, gezicilerde bunun keyfini çıkarak tabi ki diyerek şakirtlerin sesini kesmeye neden olacak hededir.
bu gerizekalılar sonunda dişe dokunur mu bir iş yaptı mı diye önce şaşırıp, yinede ölseler mezarlarına sıçacağım diyecektir. nitekim öylede yapmalıdır.

he vizeler kalkacak mı ? gitmek istediğimiz yerlere kalkmayacaktır efendim merak etmeyin. senegal e falan kalkar, gider namaz kılarsınız oralarda sikik şakirtler. *