bugün

amblemindeki ampülden, camiasındaki güzel adamlardan dolayı olsa gerek. baksanıza 8 yıllık iktidarda yok yok.
(bkz: gama isini)
(bkz: ışık gibi inmek)
(bkz: başlık gibi sıçmak)
2003'ten beri memleket biraz adam olmaya başlamıştır şaka maka.
ak parti dönemi götümüze giren haddi hesabı yok haklısın lakin sana kaç tane ışık indi de kafan bu kadar güzel orasına pek açıklık getiremiyorum.
(bkz: elektriklerin kesilmesi)
(bkz: gerçekse komik şakaysa hiç komik değil)
(bkz: ak partinin isik hiziyla ulkeye sokusu)
çok bilinen bir fıkrayı çağrıştırmıştır inişi.

Olayın kahramanları, iki üniversite öğrencisi. Koyu muhabbetin düğümlendiği durumlardan birinde, bu iki kafadar bir iddiaya girer.
Delikanlılardan biri, odanın tavanında asili olan ampulü ağzına tamamen
sığdırabileceğini iddia eder.
Evet, yanlış okumadınız, bildiğiniz 100 mumluk ampulü... Ve sığdırır da.
Ancak bir sorun vardır. Ampulü ağzından geri çıkaramamaktadır. Arkadaşı hayret eder bu nasıl is diye, o da evdeki başka bir ampulü ağzına sokar ve tabii ki o da çıkaramaz.

Bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. Ağızlarında ampul olduğu halde bir
taksiye atlarlar. Konuşma zorluğu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatırlar. Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da "nasıl olur abi ya, uğraşsanız çıkar, bir asılın suna, şaka mı yapıyonuz ?" diye söylenmektedir.

Neyse akşamın bir yarısında acile gelirler. Taksici ayrılır. Doktorlar çocukları beklemeleri için bir odaya alır.

Veeee, aradan 15 dakika geçmeden taksici kapıda görünür; tabii ağzında bir ampulle. Amcam çocuklara
inanmamış, açık olan bir marketten ampul almış ve denemiştir !!
(bkz: bir ışık gördüm)
(bkz: bana gel gel diyordu)
malesef ışığın aynı hızla geri yansımadığını ispatlayan durum.
öyle bir ışık düşün ki neyse siktiret düşünme için kararır.
şehir şebekesine çok fazla yüklenilmesi beklenen, ancak şebekelerin ve kullanıcıların zarar görmemesi için çeşitli timlerin oluşturacağı da bir muamma olan yalan haberler silsilesi.
(bkz: 1 ekim 2009 elektrik zammı)
hakikaten ilginçtir. bir anda bitiverdiler değil mi 2001'de? nereden çıktılar, kim çıkardı acaba?
k*ça sokulan pamuğun etkisidir o.
nasıl bir ışıksa, 9 yıldır halk gözü kamaşık geziyor. ışığın faturası da kol gibi yine halka giriyor.
Türk milletinin ışık anlayışını çözmüş değilim.
(bkz: acaba nasıl saçmalsam da ilgi çeksem)
"Her aydınlığı yangın sanıp söndürmeye koşan zavallı insanlarım: Karanlığa o kadar alışmışsınız ki yıldızlar bile rahatsız ediyor sizi!" *
elektrikler kesik burda. ışık falan görmedik biz 4 yıldır.
(bkz: radyasyon)
hangi ışık? şu ölürken herkesin " bi ışık gördüm, biri bana gel geel diyodu" dediği ışık mı?
eğer öyleyse yaşarken ölmüşüz demektir!

(bkz: hayal ile yaşıyor bazı ibneler)
ışığın falan indiği yok, sinekleri bilirsiniz ampule ve ışığa doğru giderler...
ülkenin kıçına giden kazığa yol göstermek için milletin götünde yanan ampülü temsil eden ışık.
bir anap vardı ne olduysa ona buna da olacak olan aynısı..