bugün

evet arkadaşlar hatırlayınız bir dönem anavatan partisi ve doğru yol partisi bu ülkenin en büyük ve en önemli iktidar partileriydi. ama şimdilerde ne oldu bu partileri hatırlayan bile yok evet ak partide birgün bitecek seçimlerde dibe vuracak ne zaman olur derseniz, yüksek öğrenimini siyaset bilimi alanında yapmış biri olarak recep tayyip erdoğan'ın cumhurbaşkanı olacağı yada bu partinin başından gideceği gündür, çünkü oyların çoğu rte için veriliyor bu partiye.

mesela ak partinin erdoğan'dan sonra liderlik koltuğuna yada kaptan koltuğuna oturması muhtemel isimlere bir bakalım;

(not: üç dönem kuralını bir kenara bırakarak bu isimleri yazıyorum, zaten üç dönem kuralı gereği çoğu görev yapamaz orası ayrı)

* bülent arınç : o kadar oy alamaz, miting yapacak kadar kalabalıkları meydanlara toplayacak vizyonu ve karizması yok kendisinin. hadi geçmiş dönemlerin hatırına yüzde 20 civarı bir oyu ancak alır gibi.

* beşir atalay: aynı şekilde karizma yok, vizyon yok alacağı oy yüzde 20'yi kesinlikle geçmez.

* ali babacan: genç ve karizmatik ama erdoğan kadar sevileceğini sanmam, liderlik vizyonu fazla yok ama %25 civarı oy alır.

* egemen bağış: halkın gözünden iyice düştü lider olmaya kalksa parti dibe vurur.

* numan kurtulmuş: has partide fazla başarılı olamadı, akp için iyi bir alternatif ama rte kadar vizyonu yok, yüzde 23 anca alır.

* ahmet davutoğlu: kim ne derse desin bana göre lider olacak kadar vizyonu yok o da anca %30 civarında oy toplar milletten.

* abdullah gül: cumhurbaşkanlığından inip parti başkanı olacağını sanmam bence artık emekli olacak.

* mehmet ali şahin: iyi konuşuyor ama başbakan olabilecek karizması yok.

özetle tayyip hoca görevi bıraktığı an kim geçerse geçsin parti bu oranlara kesinlikle ulaşamayacak ve iktidarı kaybedecektir.

not: akp'li değilim sadece bir analiz yaptım.
çok insanın mutlu çok insanın da tedirgin olacağı gündür.
akpye oy veren vermeyen herkesi tek tek evlerine gelmek suretiyle 'domalsana bir şey deniycem.' diyerek tek tek sikmesini takip eden seçimlerin yapıldığı gün olabilir. o da olursa... ha umudum var mı? malesef yok. recep milleti sikmekten bıkar bizimkiler sikilmekten bıkmaz. (bkz: deveye diken bizim millete siken yaranır)
yakındır.
sadaka haline gelen sosyal yardımlar sürdüğü müddetçe imkânsızdır ak parti'nin yenilmesi.

taşrada suriye'deki başarısız politika, etin ateş pahası olması, ötv, vergi adaletsizliği, nepotizm vs kimsenin umrunda değil.
Ak Parti seçimlerde dibe vurur mu bilmem ama ülke son sürat dibe doğru gidiyor.
durum şu ki sözlükdaşlarım: bir millet nasılsa öyle yönetilir ve adaleti kaldırma partisinin seçimlerde dibe vuracağı gün milletimizin onları seçen kısmının bizlerle aynı rahatsızlıkları paylaştığı zaman olacaktır zannımca.
muhalif seçmenin felak ve nas okuyarak yola çıkacağı gündür. başka türlü olmaz.
Bu gidişle biz dibe vuracağız .
Bu kadar yiyicinin onune gecemezse, coming soon..