bugün

müşteri memnuniyeti konusunda çok da başarılı olmayan havayolu firması.
hosteslerin yolcu azarladığı

basbayağı devlet dairesi

zokam havayollarına.
lufthansa´ya yenildiği için zorla klm´le birleşmek zorunda kalmış bir havayolu şirketi...fransızlar ağızlarıyla kuş tutuyolar, lufthansa bizi de almasın, alman hegemonyası altına girmeyelim, diye...

ama gidişat onu öyle göstermiyor. zira lufthansa, aldı yürüdü...

air france dakik diil bikere... yolcu için en önemli konulardan biri o. lufthansa bikaç kere dünyanın en dakik şirketi seçildi bütün dünyadaki yolcular arasında yapılan ankette- bi de boru diil 15 milyon falan adam oy verdi...hadi 3-5 kişi de hile yapabilirsin de, 15 milyon adamda da hile yapamazsın...

sonuçta air france´ın bundan sonraki akibetini gerçekten çok merak ediyorum.
Çok defa istanbul-Paris Paris -istanbul seferlerinde seyahat ettim.
Uçağın içine yolcu alımından sonra bir süre uçağın hareket etmemesi şeklinde rötar yapabiliyor. Yarım saat veya 40 dk arası bir süre. Onun dışında saatlerce rötar yaptığını görmedim.
Bagaj alımlarında çok titizlik gösteriyorlar. El bagaji ölçülerine dikkat ediyorlar ve bir cogunu geri cevirdiklerine şahit oldum. Bagajlar Kişi başına (kiloyu aşmasa bile) 1 parça olmak zorunda.
Özellikle erkek çalışanları oldukça kibar ve yardımsever.
Helal menu seçtiğinizde Vejeteryan menüsü geliyor. Genellikle soya ve karisik sebzelerden oluşan sıcak sandviç. Gayet lezzetli buluyorum.
Bebekli yolculara yastık veriyorlar. Çocuklara eglenmeleri icin ufak tefek oyuncaklar.
Uçak yolculuklarindan gerçekten korkan biriyim. Sağ salim gideceğim yere ulaşmak herseyden önemli ama uçağın içindeki konfor ve rahatliktan bahsediyorsak air France fena değil Ama thy bir başka.
(bkz: air france klm)
2 bin 300 kişiyi isten atma kararı aldıktan sonra yönetimi isciler tarafından pert edilen şirket. üstleri başları yırtılmış. ntv.ac/1FSP2o3
paris charles de gaulle havalimanı’nda beni süründüren ve aktarma uçağını kaçırmama sebep olan firma. terminaller arası mesafe uzak olduğundan shuttle 10 dk da bir geliyor. bana bileti veren abla terminal olarak 2D yazdı. oraya gittiğimde Istanbul'a uçuş falan yoktu. 1 Allah'ın kulu da yardımcı olamıyor, shengen yok bir yere kıpırdatmıyorlar seni bir şey bile soramıyorsun. en son tüm terminalleri gezdikten sonra air france transfer ofisini 2E terminalinde bulup sövecek iken, bambaşka bir ablamız aşırı yardımcı oldu ve diğer aktarma uçağına bindirdi beni. hani bu abla da yardımcı olmasaydı tüm hak hukuk işlemlerini yapacaktım. tüm günümden ettiler beni elin parisinde...
Paris’ten Meksika’ya gitmek üzere 22 Mayıs’ta kalkış yapan Air France Havayolları’na ait Boeing 777-200F tipi kargo uçağı zorlukla havalanabildi. Yapılan incelemede verilerin 100 ton eksik girildiği tespit edildi. ir France’a ait Boeing 777-200F tipi kargo uçağı, 22 Mayıs 2015’te Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan AF6724 sefer sayılı uçuşun kalkışı için pist başına geldi. Mexico City’ye gidecek kargo 777’nin pilotları gaz kollarını kalkış konumuna getirdi. Pistte hızlanmaya başlayan uçağın hareketlerinin ağır olduğunu tespit eden pilotlar duruma müdahale etti.

itiş gücünün artırılmasıyla birlikte uçak 26 sağ pistinden zorlukla kesilerek yükselmeye başladı. AvHerald.com sitesindeki bilgilere göre kalkışın ardından sistemleri kontrol eden pilotlar, uçuş bilgilerinin sistemine yanlış girdiğini tespit etti. Maksimum kalkış ağırlığı 347 bin 450 kilogram olan uçağın ağırlığının sisteme 100 ton eksik yazıldığı görüldü.

Uçakta herhangi bir sorun tespit edilmediğinden pilotlar uçuşa devam kararı aldı. F-GUOC tescilli uçak 11 saat 15 dakika uçtuktan sonra Mexico City’ye sorunsuz iniş yaptı. Olayla ilgili olarak soruşturma açıldı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Fransız kaza araştırma kurumu BEA, olayla ilgili rapor hazırladı. BEA yetkilileri, motorlara fazla yüklenilmesini engellemek amacıyla yapılan kısıtlama programında uçuş ekiplerinden ağırlığı doğru girmesi ve bunun kontrol edilmesini istedi.

2 Mayıs'ta ise Air France'a ait 777 tipi yolcu uçağı, Afrika’da Malabo’dan Douala’ya uçarken Kamerun Dağı zirvesini sıyırmıştı.

http://havakargoturkiye.c...ucagindan-korkutan-kalkis
istanbul- Paris, Paris- Santiago olmak üzere 2 uçuş yaptım. Gayet iyiydi. Neden bu kadar eleştiriliyor anlamış değilim.
fiyat konusunda pek bi yorum yapamicam ama fransadaki havalimanlarinin %60 filo kapasitesine sahip havayolu sirketi cok kapsamli ve buyuk oynuyolar ama servis ve kalitesi tartisilir ayni zamanda rotar ve pilotlar konusuda bi okadar kotu.
nenem yaşındaki hostesleri dandik yemekleri ve boktan koltukları ile bir uçuştan daha fazlasını yaşatan havayolu şirketi.
aynı zamanda bir müzik grubudur, güzel şarkıları vardır.
5120 çalışanını işten çıkaracak olan firma.
koltukları en dar, hostesleri en götü kalkık ve uçakları en kötü hava yolu şirketidir. istanbul-paris-havana arası maalesef bu havayolunu kullanmak gibi bir hata bulundum. 500 kişiyi bir uçağa doldururlar, tüm seferleri rötarlıdır, tüm çalıanların götü kalkıktır size yukarıdan bakar, isteklerinizi pek sallayan olmaz, vb...

Kısacası seçme özgürlüğünüz varsa kesinlikle ve kesinlikle air france'ı kullanmayın.
zaten bi boka yaramıyordu boykot edilmesi iyi oldu dediğim şirkettir.
boykot edilmesi gereken havayolu şirketi.
Dehşet kötü hava yolu şirketi. Burnundan kıl aldırmayan host ve hostesleri ile yaptığı 6 saate varan rötarleriyle sizi çileden çıkarabilir. Klm ve lufthansa yanlarında melek gibi kalıyor azizim.
genelde airbus kullanan avrupanin en buyuk hava yolu firmalarindandir. cok buyuk oldugu icin kalitede bazen sikinti cikabiliyor. Afedersiniz cogu zaman gotum gibi servisleri var. Yogunlukla Alitalia dan bir gomlek daha basarilidir. ucan memeli ve memesiz calisanlari gayet guzel ingilizce bilmelerine ragmen yolcu fransizca bilsin bilmesin fransizca konusmayi tercih ederler. Itiraf etmek zorundayimki allah var yemekleri delta kadar kotu degil. Zor durumda kalinmadikca tavsiye edemedigim firmadir.
gayet iyi olan havayolu şirketi. gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
rotar yapma nedenlerinin hakli aciklamasini gecen senelerde yayinlanan skandal kokpit goruntusuyle aciklayabilecegimiz Fransiz hava yolu sirketi.
airbus uçaklarını kulanır. hostesleri güzeldir. fransızca'nın yanında çok güzel ingilizce de konuşabilirler.
yemekleri fena değildir. mutlaka, tadı çok güzel çeşit çeşit fransız peynirleri sunarlar yemeklerde. genellikle tatlı olarak.
bu uçaklarda mutlaka şarap söyleyiniz yemeklerin yanında, çok güzel fransız şarapları sunarlar size.
kısacası iyi bir havayolu şirketidir.
bir kere binmekle hayatımın hatasını tecrübe etmemi sağlayan hava yolları şirketidir. amele kabinine mi denk geldim anlamıyorum ama bir arkadaşım da aynen bu kelimelerimi kullanmakta kendileri için. states e gitmek için france aktarmalı gitmiştim bir keresinde indiğimizde anneme yalvarmıştım otobüsle türkiyeye dönelim diye. öyle bir hava basıncı farkı yaşatmıştır ki bize burnum şırıl şırıl kanamıştır. suratsız personeli mi, ingilizce konuşmayan insanlara dert anlatmaya çalışmak mı daha kötüdür bilemedim şimdi ama bir daha asla kullanmıcağım hava yoludur. nerde görsem duysam bütün nefretimi kusmak isterim. kustum da saol var ol sözlük.
yemek acısından klm den daha iyi fakat asık suratlı host ve hostesleri ile bu farkı kendi aleyhlerine kapatmayı başarabilmişlerdir.
kendi söylemlerine göre "tropik pop" tarzında müzik yapan isveçli grup.

harbiden iyiler.
maldanadam'ı fransa'ya götürüp bir daha getirmemesini istediğim havayolu şirketidir.