bugün

Döllü eşofmanla 31 patlatıp rahat rahat uyumanın bedelidir.
aile evi, lojistik destek üssüdür.
ben de evde kendi başıma odamda kalıyorum.
Ananizin babanizin kiymetini bilin, Boyle yorumlari gorunce uzuluyorum.
Sıcacık vaktinde hazırlanmış yemekler , tertemiz ev bırakılır mı hiç ! Hepsini geçtim sizi o yaşa kadar büyüten sabahlara kadar başınızda bekleyen aile büyüklerinize azcik merhamet edin yahu. Tamam gencsiniz ama onlar da anne ve babanız. Keşke anne baba evine dönebilsek..
Hele birde işsiz güçsüz biriyseniz yük olarak görülme olasılığınızı artıran hödüdür..
Hep ekonomik nedenlerden ötürü bunlar. Yoksa ekonomik durumu iyi olan ailede böyle şeyler ancak can sıkıntısından düşünülür. Yoksa anne baba niye evladına kendini değersiz hissettirmek istesin ki? Gene de kaçabilen kaçsın. Zamanında benim de kaçmışlığım var.
" aile evi ne eloria ! " dedirtti.

" insanın kendi evine sığıntı gibi olması " dedin galiba.
ev süpürme işi çamaşır yıka kurut topla katla döngüsünü devam ettirmek çalışıyorken çok zor.

benim hayat şartlarım tek yaşamayı gerektirdi. yoksa çalışıyorum gayet rahat annemle yaşardım mis gibi. iki emişeceksiniz diye ayrı eve çıkanları da anlamıyorum. kalk otele git. benim dışımda gelişen durumlar olmasa annemle yaşardım. babam sizlere ömür. umarım durumu anladınız.
erkeklerde bu çok yoğundur fakat kızlar genellikle "eve sığar"...

varlıklı sayılabilecek bir ailem var; buna karşın, 5-6 aylık bir dönem bunu o derece iliklerime dek hissetmiştim ki, serkeş ve risk alan bir hayat yaşadım o dönemlerde... bilhassa babama kızıp, evde kalmamak için azerbaycan'a tüymüş ve bizimkilere haber vermemiştim hatta..
patronun yani babamın taktiklarinden biridir.
anamı falan da zamanla yanına çekerdi lakin şahsım o sert, disiplinlli, doğru ve zeki adamın oğluyum yani kendisinin. bunu unuttuğundan dolayı buna türlü çareler üreteceğimi düşünmeden kocaman bir ev yapmış. en tepeye de tek oda kondurmuş. bak bak hataya bak.
çıkardım o odaya başlardım gündüz uyuyup gece uyanık kalmaya.
zuhhaha. adamın bütün taktikleri boşa giderdi.
sadece arada uyanık olduğumuz zamanlar çakıştığında karşılaşırsak iki laf ederdi.
tabi gece yemek felan yiyeceğim zaman lamba yakmazdım uyanmasın diye.
bu yüzden şu an bile gözüm kapalı evin her yerine girip çıkabilirim, el yordamıyla hızlı ve sessiz.
Üzülmemen gerektiğini düşündüğüm bir olay. Günümüz şartlarında bekar hali ile insanın aldığı maaş yetmiyor maalesef.
Lan sığıntısı aq evin reisi olun bakın keyfinize.