bugün

Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir.
gülgiller familyasından olan bir bitki ve bu bitkinin meyvesi.
(bkz: frambuaz)
böğürtlene çok benzeyen meyve, pasta ve şekerleme yapımında yaygın olarak kullanılır..
(bkz: ağaç çileği)
leziz meyve.
bursanın güzel ilçesi cumalıkızık da bol bulabileceğiniz enfes meyve. bu arada aman dikkat fazla yiyip üstüne birde su içerseniz motoru bozabilme özelliği de var.
şehir tiyatroları'nın en son 2000 yılında sahnelediği bir tiyatro oyunu. suna pekuysal, ani ipekkaya, cem davran, metin zakoğlu vb. önemli oyuncular rol almışlardır.
(bkz: raspberry)
frambuazdır. pastasını da alması için doğumgünümde annemi arayıp sipariş vermişimdr. *
dünyanın en güzel meyvesidir.
toplaması çok zor olan meyve.
(bkz: Vagon cafe)
bir kız ismi.
(bkz: ahu dudu)
böğürtlene göre daha canlı kırmızı renktedir. 12 yıla kadar ağaçları kullanılabilir. sonrasında verimi azalır ve istenilen hasat elde edilemez. meyve tozu, meyve esansı, dondurma, meyveli yoğurt üretiminde, pastacılıkta ve reçel olarak yapım aşamaları boyutunda çok sık tüketme olasılığı vardır. yerim. likörü de vardır. içerim.
meyvelerin şahındandır.
çok tatlı bir nickle gelen yazar. hoşgelmiş.
sekizinci nesil hoşgelmiş yazardır.
hoşgelmiş yazar.
az önce çıkma teklif ettim ama kabul etmedi. saygısının kazanılması zor olan bir sözlük yazarı.
Menşei Anadolu olan, doğal ortamda sadece Anadolu'da yetişen endemik bir bitkidir.

Bazı aklı evvellerin hala frambuaz diye bildikleri bitkidir. Vakt-i zamanında fransızların, bu bitkiyi yurt dışına çıkarıp, yetiştirip, bize de frambuaz adı altında satmaları sonucu bu isim bazı bilmezlerin dilinde kalmıştır.

Bu dediklerimi bildiği halde hala "onun adı frambuaz" diye diretenlerin aklına edem!
Kültürünüzü koruyun lan! Kültür dilde başlar. Dilin yozlaştıkça, kültürün de yozlaşır.
Kelime kelime, harf harf dilimizi koruyalım!
yeni tanışma fırsatı bulduğum, sevimli mi sevimli 8. nesil yazar.
bir meyve...
bir yazar...
kendi cinsini ifşa ederek bizlere bir mesaj ya da bir ihtar mı veriyor anlamadım ? zaten ben bu kadınları hiç anlamadım ki.

hoş gelmiş yazarsudur.
cinsiyetini belli ederek, popüler olma amacı güden, artık bayan hanımefendi yazarlara bir yenisidir.