bugün

cumhurbaşkanının laik sosyal hukuk devletini korumaktan başka işlere yaradığını da gördükten sonra destek bulmayacak kampanya.

(bkz: rüyalar gerçek olsa)
noterle cumhurbaşkanı arasında ki farkı iyi bilen bilinçli insanların yapacağı eylemdir.
böyle birşey olsa siyasetçilerden hiç haz etmeyen biri olarak bende destek verirdim.

edit:

(bkz: cumhurbaşkanı)
(bkz: noter)
yürekten destekleyeceğim kampanyadır. adam kılıklılara adam neymiş göstersin gönlümün cumhurbaşkanı. gerçi adam olmayan anlamaz ya neyse.

son söz: evet evet dönsün. ya da muadili gelsin. şeriatcı çakma cooleney istemiyorum.
her ne kadar istense de olması imkansızdır. çünkü türkiye cumhuriyeti yasalarına göre bir cumhurbaşkanı ikinciye cumhurbaşkanı olarak seçilemez.

edit: neyini eksiliyosunuz lan? yalan mı? aç anayasayı oku. töbe töbee
desteklenesi kampanyadır. neden olmasın ki? abdullah gül ve ahmet necdet sezer'i makamını doldurmaktan oldukça uzak dünya görüşüne ve vizyona sahip iki lider olarak dönüşümlü kullanabiliriz. ve hatta geri dönüşüme sokarak gelecek 50 yılın liderlerini de yetiştirmiş oluruz böylece...

hem böylece "ille de imam olsun ille hatip olsun" zihniyetine sahip şeriatçı din tüccarları ve ulusalcılık çatısı altında yeşeren ne idüğü belirsiz, siyasi özürlü ot topluluğunu sevindirmiş oluruz. birbirinin laciverti olan bu iki kitle sevişerek yaşarlar böylece...
seviniceğim bir kampanyadır. neden olmasındır.
Gelmiş geçmiş en suratsız cumhurbaşkanımız suratsızlığı duruş olarak benimsemiş şahsiyet liderlik suratsız durarak olmaz

(bkz: ) Atatürk
kesinlikle katılmayacağım kampanyadır. çok pasiftir kendileri. aynı şekilde abdullah gül de çok pasiftir.
(bkz: dönmesin adam kalsin)
yokluğunu her daim özlediğim düzeyli, bilgili ve başarılı bir devlet adamının görevine geri dönmesi için başlatılmış son yılların en anlamlı kampanyası.
"umut fakirin ekmegidir" deyip sonuna kadar destekleyecegimiz kampanyadır.
bosa cekilen kurektir.donmeyecektir.*
bu kampanyanın fikir babası,eğer zihninde siyasi süreçleri rayına oturtabilmiş ise,tezkere krizinin hemen ardından,abdnin incirlik üssündeki varlığını 1 yıl daha uzatan kararnameye imza atan sözümona anti-emperyalist a.necdet sezer ile,bizzat abd tarafından "abdnin en iyi dostlarından biri" ilan edilen ve tezkere çıksın diye kendini parçalayan a.gül arasında temel çıkış noktası olarak büyük zihniyet farklılıklarının olmadığını da gören biri olmalıdır.nerede bizde o feraset,o dirayet.

zamanında birisi demokrat parti ile chp arasındaki fark hakkında "aynı dışkı ortasından kağnı tekerleği geçmiş" tesbitinde bulunmuştu,nitekim dış politikada birbiriyle aynı tezlere sahip olan(kıbrıs,abd ile yakınlaşma,anti-komünist retorikler)iç politikada birbirine girmiş gibi görünen iki partiydi dp ve chp.

ne zaman ki kişi ve kurumları etiketlerinden uzak ve nesnel bir değerlendirmeye tabi tutmayı başarırız,o zaman doğru bir tarih anlayışına ve doğru adımlar atabilme fırsatına erişiriz.yoksa necdet sezer'i abd düşmanı,a.gül'ü islamcı zannederek saftorikliğimizden haz duymaya başlarız.hazzın sonucu da cesarettir.
(bkz:
cahil cesareti)
ahmet necdet sezer beyefendinin bile kabul etmeyeceği kampanyadır. diyeceği şudur efendim, cumhurbaşkanlığı görevim süresince laik cumhuriyete, atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak yaptığım görevim sırasında, türkiyenin çağdaşlaşma ve muasır medeniyet seviyesine erişme çabalarındaki gelişimine herkes kadar yaptığım katkılardan dolayı mutlu ve mesudum. son dönemlerde bazı çevrelerce şahsımın tekrar bu yüce makama gelmem konusunda istek ve gayretlerini görüyorum. öncelikle bu güveni ve saygınlığı yarattığım için sevinçliyim ama cumhurbaşkanlığı görevimi anayasada belirtildiği süre zarfında tamamlayıp, yeni arkadaşlara devrettim. eminim ki bu yüce kuruma seçilenler de sözde değil özde atatürkçü düşünce sistemini benimseyecek ve türkiyeyi daha iyi yöneteceklerdir.

saygılarımla ahmet necdet sezer.
dönsün. adam gibi bir adam görelim başımızda. kişisel gelebilir ama yakınım değil. sayın moderasyon.
necdet sezer 17 ağustos 1999 depremi'nde köşkten çıkmadığı için eleştirilen kampanya. çıkmamıştır doğru.

Çünkü o sırada köşkte değildir.

hepimizin bildiği, bazılarının bilmediği gibi Necdet sezer 5 mayıs 2000'de cumhurbaşkanı seçilmiştir.

edit : bazıları ayar yedikten sonra içine kapanır. bazıları da entryi de, yazar hesabını da siler sözlükten. özliyeceğiz seni beybi.
uludağ sözlük'ün geri dönsün gününe denk gelen kampanyalardan birisi.

içeriğine gelince. ahmet necdet sezer'in geri dönmesini isteyen kişilerden bazıları o'nun tutumluluk, dürüstlük, efendilik gibi oldukça iyi özellikleri için geri dönmesini istiyorlar. şimdiki cumhurbaşkanı abdullah gül'de bu özellikleri görmediklerini söylüyorlar. katılınabilir bir yorum. sen halk çocuğuyum deyip köşkü büyük bir para ile yenilemeye kalkıyorsan bu tartışılır. ama ahmet necdet sezer'in de somurtkan ve soğuk biri olması beni düşündürüyor. halkın biraz içinde olması gerekirdi. olsaydı daha iyi olurdu.
n'olur gitmeyin denilesi durum ama anayasaya göre imkansız.
ne hukuken ne de siyaseten hiçbir anlamı olmayan kampanyadır.
ali sami alkış: turgay abi, ben şimdi sözlüğe bir başlık açsam ve desem ki ahmet necdet sezer geri dönsün, kimsenin gıkı çıkmayacak abi ya!
turgay şeren: ya yok ebesinin ammı ali sami ya, olur mu öyle şey ya...

turgay abi nerdesin allasen sen ya, özletme kendini bu kadar...
gereksiz kampanyalardan biri. cekememezLigin urunu. hukumetin yasalarini gorev surem doldu diye onaylamak istemeyip anayasa mahkemesi uyelerini sure mure dinlemeyip atayan bir eski cumhurbaskani icin yapilan kampanya.
(bkz: hasetinden catlamak)
(#2800540)
ahmet necdet sezer'e sorulmadan başlatılmaması gereken kampanya. bakalım kendisi istiyor mu?
kampanya ile olsa hakan şükür anasının karnına giderdi şeysi.
"dönsün! dönsün!" diye sloganlar atabilecek nitelikte laik topluluğun destekleyeceği kampanya.