bugün

bir sezen aksu şaheseri.ayrıca bir rivayet fatih terim için yazıldıgını söyler.

bölünür sancıyla uykular
sığınak değil en kuytular
gökte ay ondört, ben dolunay
son hatıramı sinene sar
bu kadarına razıyım yar
uzak diyarlarda evli barklı
mutluluk en çok onun hakkı
bu yorgun kırık dökük hikayenin de adı bende saklı
dalda muhabbette kurmuşlar
bana ayrılığı sordular
dedim afet, yangın, dedim kar
dedim adet aşkı vururlar!
her telden söyluyorsa söylesin, sesi güzel olan birinin, mutlaka güzel söyleceği, sesinin uyacağı şarkı. diyaframı iyi olanlardan bu şarkıyı dinlemek büyük keyif olmalı.
...bölünür sancıyla uykular
sığınak değil en kuytular...
vaktiyle hüngür hüngür ağlatmış sezen ablamın can acıtan şarkısı. hani ete diken değer de, içinde bir ürperti olur ya; işte öyle...
edit: sabah sabah da bünyede bomba etkisi yapmıştır.
sezen aksunun cok iyi bır eserıdır. tehlıkelidir her zaman dinlenmemelidir ve lakın şişenın dıbı görulur. huzun keder yaşanır belkıde hatıralar hatırlanır kısa bır surelığıne ama hepsi gercektır bu anıların dınleyenlerde o yara, kucukte olsa acılır kanar bıraz..

http://www.youtube.com/watch?v=izbvgGRXPP8...
müziği olsun volaki olsun sözleri olsun kullanılan darbukasına kadar mükemmel bir sezen aksu şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=8JawIJLYFaY
apple müzikte sezen aksunun her albümü var bi bu albümü niyeyse yok.
eski sevgilin'in çooook ardından anca dinlenilebilen şarkı. gerçekten susma anıdır bu sefer, ne düğümler boğazda, ne saçma sapan ağlayışlar, ne de değiştiğini düşünmek, gerçekten susmak bu sefer, bir ismi saklamak için susmak.
Her erkeğin hayatında hatırlanmaya değer bir kadın vardır ve bu şarkı o ölümsüz kadının sizdeki tek kelimelik özetidir.
Kalp sıkıştıran şarki. Gece gece manyak mısınız ayrıca zaten zor nefes alıyorum amk!
en doğrusu budur. varsın kimse bilmesin içindekini ama içini ısıtan bir ışık olsun illa ki.
bi dönem beni salya sümük ağlatan şarkı. sadece uzak diyarlar kısmı beni etkiliyordu bu şarkının sanırım. şimdi de etkileyebilir, kafam biraz güzel olsa evli barklı kısmına da takılabilirim. hoş şarkı, kafa güzelken dinlememek gerekir.
sezen aksu'nun hiç eskimeyecek bir şarkısıdır. eğer sevdiğiniz insan uzaklardaysa hatta bir sevgilisi varsa her dinlediğinizde yaranıza bir daha tuz basar.
"sığınak değil tüm kuytular" lafıyla da sizi yıkar geçer. nereye saklanırsan saklan o yara hep canını acıtacaktır.
evet bu insanın adı bende saklı.
bir rivayete göre sezen aksunun evli olan bir sevgilisi oldugunu ve ondan ayrılmak zorunda olduğu için yazdığı şarkı olarak bilinir.
Müziği, sözleri her şeyiyle bende hicbir anlamı olmamasına rağmen ergen zamanlarımdan beri aşık olduğum sezen aksu sarkisi. Galiba en güzel en içten en naif ayrılık şarkısı olabilir bu.