bugün

görsel
Not : Adana'da yanında pilav getirilirse tahtalı köyü boylarsınız.
yediğim en güzel yemek. adeta yeme de yanında yat. sırf bunun için bile türkiyede hala yaşanır.
bunun yediğim en güzelini kendim yaptım. kendim özel bıçak kıyması yaptım, ve çok güzel oldu. arkadaşlara da yedirdim.
Ulan akşam kapuska yiyecem zaten ne diye bu meletin fotoğrafını paylaşıyorsunuz şimdi.
Bu açıdan çok lezzetli görünmemiş.
aslen adı atina kebabıdır ve özbeöz yunan yemeğidir. ancak teceliler baklava gibi hemen onu da çalıp sahiplenmiştir.
Adana ile ünlü kebaptır.
yemin ederim bu başlığın görselleri, kape upton başlığındaki görsellerden bile daha tehlikeli.

4 tur attım, 5. kez yeniden izliyorum o kebapları.

ya sen ne kadar muhteşem bir şeysin.
adana dışında gerçek tadı alınamayan kebap. şalgamla götürmek gerek bir de.
acısız çeşidi için ise (bkz: urfa kebabı).
Her zaman hangisi acılı hangisi acısız karıştırdığım kebabtır.
sadece adana'da yenildiği taktirde efsane denebilir. aksi halde yanında bulgur pilavı getiren orospu çocuklarına adana kebap yapıyorsun demek adana halkına hakarettir.
limitleri zorlayan derecede yag ve baharatin e$siz uyumundan dogan ultra aşmış yiyecek modeli.
Adana’dan çıkmış. Vay amk bu bilgi beni 10 sene götürür. Evet.
Rizortta icad edilmiştir.
uğruna ölünür.
Görüldüğü yerde tüketilendir.
Yanında pilav olmaz.

Yanında pilav olmaz.

Yanında pilav olmaz.

Yanında pilav getirip o şeye “Adana kebap” diyen şerefsizdir, namussuzdur.
Geçenlerde Adana'da yedim. Kebap iyiydi ama şalgamı sevmedim.
adana böyle bir yemeği olmasa çekilmezdi bence.

düşünsene adana'ya gelmişsin. gökten ateş yağıyor, yerden sekip yüzüne yüzüne vuruyor. nefes alsan terliyorsun. "ne baküün" diye dayak da yiyebilirsin. otogarda çayçıların "bendensin" ayağına 3-5 lira kaybedebilirsin.

ama bu lezzet bunları çekilir yapıyor.
adana kebap çok lezzetlidir.
bilmediğiniz veya sürümü olmayan yerde yemeyin. kıyma en çabuk bozulan ettir, yüzeyi çok çok fazla daha geniş olduğundan.

bunu antep'de falan herkes anasının karnından doğduğu günden itibaren bilir öğrenir.
adana da yenir.
Adana'da yenmesi gerekir. ZIRH ile cekilmis ve kuyruk yagi orani iyi ayarlanmis olmali. Su pandemic gecsin, mekanlar acilsin da bir Adana, mersin yapayim tekrar.