bugün

girişimci, atak, iş koparan kimliğiyle bilinen acun ılıcalı'nın aslında şişirilmiş bir balon olduğu gerçeğidir. tamam adam nereden nerelere geldi gerçekten. hatta siyasilerle arasını iyi tutarak, halkın program tercihlerini iyi analiz ederek sağlam reyting ve para da kazandı.
ama

sorarım size, allah aşkına madem bu adam girişimci ruhlu ve yenilikçi neden o zaman 10 senedir survivor'ı yayınlıyor?

neden yeteneksizsiniz her sene her sene var?

o ses türkiye artık baymadı mı?

tv 8'in yenilik getiren ve özgün hangi programı var?

kendisi türkiyede farklı ve özgün bir format, bir program yaratabilmiş mi?

ve son olarak acun ılıcalı'nın programlarıyla türk izleyicisine bir yararı, türk programcılığına bir katkısı var mıdır?

bu sorulara verilecek cevaplar her şeyi özetler diye düşünüyorum.
doğrudur. ama şişirdiği balonlar tipler daha vahim bir olay. eser yenenler, ibrahim büyükak vs...
türk halkının ne kadar saçma salak programları seviğini bildiğinden, bunların hepsini sonuna kadar kullanmış olan akıl küpüdür. Adamda zeka var. sizde o da yok.
aynen öyledir. genelde yapılan şeyleri parası ile satın alır. kendisi zahmet edip bir proje üretmeye çalışmaz. bu potansiyel kendisinde mevcut sayılır aslında..!
hem balondur hem yakaladır bu ulkede bi yere gelmek istiyosan birinin tassaklarini yalicaksin abi aci ama gerçek.
(bkz: no shit sherlock)
Bu adamı savunduğumdan değilde Öyle ya da böyle adam 10 senedir seyrediliyorsa neden yayından kaldırsın ki programı... Para kazanıyor sonuçta.. Tüm programlarına hem seyirci hemde katılımcı topluyor bir şekilde ve izleniyor bu adam... Ve yaptığı programlar... Ne yapsın? Sen olsan ne yapardın? Kendini bu adamın yerine koy bir kere.. Tüm önyargılarını bir kenara bırak ve acun ılıcalı olsaydım ben ne yapardım diye bir 5 dakika düşün çok değil.. 5 dakika...

izlenen, rağbet gören, sana ciddi anlamda para kazandıran işlerin var.. Üstüne demişsinki yetmez kanal alayım bir de kanal almışsın.. Gittiği yere kadar devam edersin... Herkes daha fazla kazanmak ister.. Sende istersin.. Ve ne yazik ki ülkemde ciddi anlamda bir yere gelebilmek için... Birilernin peşinde dolanmak.. Sizin deyiminizle yalakalık yapmak.. Birilerine yakın görünmek zorundasın.. Bu adamında elinde bu şansı var kullanıyor... Şimdi soruyorum sana... Sen acunun yerindesin.. Ne yaparsın??
kendisini sevmesem de katılmadığım önermedir.
acun dediğin adam basit bir magazin muhabirliğinden, Türkiye nin en çok izlediği programların yapımcılığına ordan medya patronluğuna zorlamış, kendi çıtasını kendi çekmiş adamdır.
sevmezsin, beğenmessin orası ayrı ama her önüne geleni balon ilan eden kafayı anlamıyorum amk.
Zaten kimsenin itiraz etmediği saptamadır. Burada önemli olan balonu kimin şişirdiğidir.
benimde param olsa ve televizyoncu olsam türkyide tutacak formatları satın alır yayınlar ve parayı kırardım. bu yaratıcılıksa yaratıcıdır. ama bu bana göre yaratıcılık değildir.