bugün

dün tüm gün itibari ile özellikle diyarbakır ve batman başta olmak üzere çeşitli illerde protesto gösterileri ile hatırlanmış yıl dönümü.

yine çocukların ellerinde taş ve molotof kokteylleri ile bir güç gösterisine dönüşmüştür. yani bunları konuşmak, yazmak sıradan tabi artık. sonuç itibari ile din, mezhep ve ırk ayrımlarının artık iyice belirginleşiyor, düzeltiyorum belirginleştiriliyor olmasının bir eseri bu molotoflar, aynı şekilde coplar biber gazı bombaları. sıradan artık yani.

dtp eş başkanı ahmet türk olaylar için şöyle bir açıklama yapabiliyor mesela; "diyarbakır ve batman valilerini istifaya davet ediyorum. insanlar orada demokratik haklarını kullanacaklardı bla bla" şimdi demokratik hak molotoflarla, küçük çocukların ellerine sıkıştırılan boylarından büyük taşlarla kullanılacaksa, afedersin sikeyim öyle demokrasiyi.

bir başka konu ise pkk bayrağı altında bebek katili ünvanı kazanmış bir şahısın tutuklanmasını kınıyor olmak nasıl demokratik bir haktır? suçtur lan o! sen en az o şahıs kadar suçlusun benim gözümde o kadar. üstelik o terör örgütünün bayrağı altında yapıyorsun bunu. el kadar çocuğunu biber gazlarının dumanı altına gönderecek kadar da haysityetsizlik gösteriyorsun!
Davulla zurnayla kutladığım yıl dönümü.Tabi anlamayana gene davul zurna az.
15 subat 2009 günü olan yil dönümü.
can çekişerek öldürülmedikten sonra, leşinin fotoğrafını bilgisayara arkaplan yapamadıktan sonra napayım ben onuncu, yirminci, otuzuncu seneyi... sadece o değil ama;

(bkz: ahmet türk)
(bkz: leyla zana)
(bkz: aysel tuğluk)
(bkz: nurettin demirtaş)*
(bkz: akın birdal)
(bkz: sebahat tuncel)
(bkz: emine ayna)

bu liste gider fezaya kadar...
21 pare ossuruk atışıyla kutladım bugün. ossuruklardan biri apoya geriye kalanlar da şürekasına gitsin.
gereksiz yıldonumu cunku daha bunun 20 si olcak 30 u olacak olmedıkten sonra bır anlamı kalmayacak gerçi olurse de onun onuncu yıldonumu olacak filan bu boyle uzar gider yahu ama bu apo şahsının idam edilmemesini gerektirmez davosta one minute deyip artislik yapmakla olmuyor yiyorsa apoyu as da ozaman görelim efeliğini müdür.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar