söyleyenleri RTE' nin vatandaşlıktan çıkartmaya hakkı olduğunu ilan ettiği cümle.
(bkz: nereyi imzalıyoruz)
bir tepki sözüdür, kabullenemezliği red ile bezeyerek sunmanın avantajlarını yaşamayı amaçlar mahiyettedir, ancak kötü bir politikacı olan başbakanımız cevabını her zaman olduğu gibi direk vermiştir, iyi politikacı olsaydı, yavşaya yavşaya eveler ve öyle cevaplar vererek bu kadar tepki almazdı. ama insanlar da başbakanı yıllardır iyi politikacılardan bıkıp, iyi siyasetçiyi başbakan olarak görmek istedikleri için seçtiklerinden sorun yoktur. sanıldığı gibi türkiye bu cevaptan rahatsız filan da olmamıştır, rahatsız olanlar yine bir avuç coşkun insandır. halk artık, yavşakça elastik cümleler kuran ve ne dediği belli olmayan liderler istememektedir. bunu görmek istemeyenler kendileri bilirler.
%46'nın cumhurbaskanıdır kendisi, cümle gayet doğrudur, %54 oranına dahil olan bizlerin cumhurbaskanı değildir.

zaten cumhurbaskanı dedigin secimle gelir, atama yaparak degil.

edit : (bkz: #2184153) *

edit 2 : en cok seri kötüleyene sayısalda 6 cıkıyomus.
artık çok geç,iş işten geçti. cümlelerinin cuk oturacağı cümle.
(bkz: olsun takma kafana benim cumhurbaşkanım olacak)
Bunu söyleyen insanların çoğu Recep Tayyip Erdoğanıda kendi başbakanları olarak görmezler. Demokrasiyi anlamamış insanların sözleridir bunlar. Bi zahmet açıp okusunlar. Bir insanı başbakanınız yada cumhurbaşkanınız olarak kabul etmek için o mevkiye gelen şahsın sizin oyunuzla gelmiş olması gerekmez.

Çoğunluğun oyunu alan ilgili makama oturur isteseniz de istemeseniz de sizinde başbakanınızdır yada CUmhurbaşkanınızdır o artık.
(bkz: nereye gidiyorsun)
(bkz: benim olmayan cumhurbaşkanları)
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/7144037.asp?m=1
GATA daki mezuniyet ve diploma töreninde, Gül'e baş selamı vermeyen Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ile diğer komutanların ortak görüşürü sanırsam, zira hitap şekilleri de Cumhuriyet gazetesinin yazdığına göre 'sayın cumhurbaşkanı' şeklindeymiş. *
seksen darbesiyle kesintiye uğrayan demokrasimizin sivil cumhurbaşkanları (turgut özal, süleyman demirel, ahmet necdet sezer, abdullah gül ) arasında meclisten en yüksek oyu almasına rağmen hala "göbeğini kaşıyan adam"ların cumhurbaşkanı sanılan abdullah güle yakıştırılan tepki cümleciği. evet bir anlam ifade etmektedir bu cümle, çünkü ilk kez emin çölaşan, bekir coşkun ve eşlerinin katıldığı bir akşam yemeğinde henüz 250 ytl lik hesap gelmeden önce bekir bey tarafından sarfedilmiştir. bekir coskun deniz börülcesi, közlenmiş patlıcan ve çipurayı ağzında rakı ile dolarken , 250 ytl lik hesabı ödeyecek parası olmayan demokratların payına da yukardaki entry'i dillerine dolamak düşmüştür yazık ki. afiyet olsun.
abdullah gül cumhurbaşkanı olsa bile yine de bizim cumhurbaşkanımız olamadığı durumdur. orda nesnel olarak olması bizim onu kabul etmemiz anlamına gelmez. bu milletin çoğu atatürk'ü de görmedi ama fikirleri ve görüşleri ile sanki atatürk ile yaşıyoruz. abdullah gül orda olmuş, biri çankaya'da osurmuş hiçbir farkı yoktur.
''gül benim cumhurbaşkanım değil, olmayacak ve ülkemi sizin gibilere bırakmaya hiç niyetim yok!''
işte tam cümle hali budur.
kaybetmeye mahkum insan söylemidir.
%54 ün dillere pelesenk olacak söylemidir.
eğer %53 demokrasi kalksın derse demokrasi gereği kalkar. bakalım siz bu demokrasi kuralını sindirebilir misiniz. yoksa doğru olan da buydu mu diyeceksiniz?
Böyle düşünen Türkiye cumhuriyeti nin vatandaşlığından çıkmadıysa eğer oldu bile.
oldu bile. gecmis olsun...
(bkz: abdullah gül akp nin cumhurbaşkanıdır)
(bkz: ben sana cumhurbaşkanı olamazsın demedim)
(bkz: benim cumhurbaşkanım olamazsın dedim)
abdullah gül sevenler olarak gözyaşları içerisinde karşıladığımız cümle. görseniz nasıl üzülüyoruz nasıl acıtıyor canımızı bu tepkiler bildiğiniz gibi değil. ne olur he diyin, o sizin de cumhurbaşkanınız olsun..