bugün

Antakya'da doğdu. ilköğretim ve liseyi Antakya'da tamamladı. Üniversitesiteyi Eskişehir'de okudu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesinden mezun oldu. Üniversite öncesi , üniversite yıllarında ve sonrasında farklı hocalardan klasik gitar dersleri aldı. Okul sonrası askerlik hizmetini Muğla Askeri Gazino Subayı olarak yaptı.
Askerlik sonrası bir süre muhasebe mesleğine devam etti. Hatay il sağlık müdürlüğünde 4 yıl görev yaptı ve daha sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde muhasebe finans alanında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. MKÜ Reyhanlı Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi, müdür yardımcısı, bölüm başkanlığı, vekaleten müdürlük görevleri yaptı.
Bu arada gitar çalışmalarına devam etti , çeşitli konserlerde yer aldı. Almanya Aallen kentinde, Antakya Belediyesi bünyesinde konserlere katıldı. Hatay'da çekilen asi dizisinde aile doktoru olarak rol almaktadır.
Halen Hatay MKÜ de öğretim görevlisi olarak çalışmakta, ayrıca uzun süredir verdiği gitar derslerine devam etmektedir. *
27 Şubat 2009 Kanal D Asi Dizisindeki doktor rolünde olacak olandır.

(bkz: http://www.abdullahakyuz.tr.gg)