bugün

efsanevi hafız..bir nefesle on dakika kur'an okuduğu rivayet edilir..
çok güzel sesli, mısırlı hafız. ondan kuran-ı kerim dinlemek insanı alır götürür...
mısırlı hafız. sesi büyüleyici niteliktedir. hocası mustafa ismail'dir.
Ateşin mumu erittiği gibi rahmetli abddussamet de bizi eritiyor hani cennetten gelen ses deniyor ya tam anlamıyla öyle ALLAH C.C bu mübareklerin hürmetine bizi bağışlasın mekanı cennet olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=JZq0WtrAfo0
10 yaşında hafız olmuş, sonra da bir çok farklı hocadan farklı kıraat dersleri almıştır. kur'an ı okurken farklı kıraatlere geçtiği belli oluyor zaten.kahire radyosunda baş hafız olmuştur. dünyanın dört bir yanında kur'an ziyafeti sunmuştur. kur'an-ı kerim cdleri satan yerlerde olmazsa olmazdır, bu hafızın sesinden hatim edilmiş bir kur'an.
tek nefeste uzun ayetleri okuması ile meşhur hafız. dinlendiği vakit insanı kendinden geçirse de, kuran' ın manasını ikinci plana atmanıza neden olacağı için çokta tasvip etmediğim tilavete sahip kuran ustadı.
yıllar önce cami önlerinde satılan kopya kasetler ile artık CD veya DVD formatındaki kayıtlarla nefis sesini dinlediğimiz mısırlı Hafız.

http://www.bakseyret.com/...amenerrasulu--abdussamed/

http://www.youtube.com/watch?v=JZq0WtrAfo0
Çocukluğumda sanırım 1982 falan en meşhur Abdussamed kaydı bu fatiha suresi idi. Tek nefeste bu kadar uzun süre okumasına hayret ederdik.

http://www.youtube.com/watch?v=otEOnRT9fF4&feature=fvst
Mısır kökenli cennet sesli kuran hafızıdır. Okuyuş tarzında insanı öylesine etkileyen bir ton vardıki dinledikçe derinden etkileriyor insan. Neredeyse hiç nefes almadan bir dakika boyunca o ton ve makamda ayeti okuyabilmesi onun gerçek bir efsane olduğunun başlı başına bir kanıtı. rABBiM MEKANINI CENNET ETSiN.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.