bugün

"Sağcıların solcuları ve solcuların da sağcıları, hem de birbirlerini öldürmeleriyle yetinmeyip şimdi topluluklara karşı hedef gözetmeksizin öldürücü sabotajlara kalkışmalarıyla terörizm yeni bir aşamaya gelmiştir. Amaçları, hükümeti devirmek, rejimi yıkmaktır. istedikleriyse toplumda panik ve umutsuzluk yaratmaktır."
Abdi ipekçi
izmir ili karabağlar ilçesine bağlı bir mahalle.
mehmet ali agca tarafindan oldurulen milliyet yayin yonetmeni. katili 12 ocak 2006 itibariyle saliverilmistir.
birçokları tarafından sadece bir "spor salonu" sanılan gazeteci.
katili olan insanlardan oldu ne yazık ki. şimdi o katil bir matah adammış gibi ortalıkta dolaşırken, biz bir aydını erken kaybetmenin acısını içten içe yaşamaktayız. içten içe diyorum; ne acı ki, katili kadar bilinen ve değer gösterilen biri değil o.
bir amerikancı islam piyonu tarafından katledilen ülkenin aydınlık insanlarından biri.
katiline film teklifleri getirilen insan..burası türkiye demek için o kadar çok nedenimiz var ki...
1 şubat 1979 da mehmet ali ağca'nın suikaste öldürdüğu yazardır. yakalanan ağca daha sonra cezaevinden kaçıp(!) vatikan'da papayı vuracaktır. ölümünün 40 yıl dönümünde değişen pek bir şey olmadığını bilmek üzücüdür.
1 Şubat 1979 da Gazeteci Abdi ipekçi, uğradığı suikast sonucu 50 yaşında bugün vefat etti.
Bugün katledilişinin yıl dönümü. Allah rahmet eylesin. Evet.
görsel
bu adamın siyasi tarafı bile yokmuş. barıştan yanaymış ve katili de terörist olduğunu itiraf etmiş. allah rahmet eylesin.
--spoiler--
Biz hakikaten MHP iktidara gelirse diye hep korkuyorduk. Faşist bir iktidar olur, şu yanlışları yapar diye. Halbuki MHP iktidara geldi; Gün Sazak kaçakçılığın yüzde 80'ini engelledi. Ben ülkücüleri ve MHP iktidarını kutluyorum...
--spoiler--
karakaşlar cemaatindendi...
çok güzel bir yazı :

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=16810
hem sağa hem sola baskıyla hakim olmaya ülkeyi bölmeye çalışan gazeteci

mehmet ali ağça gibi bir yiğit büyümeden tehlikeye engel oldu şükür.