bugün

2014 kışında gerçekleşmiştir.
eksi 62 lerden sözediliyor.
bu coğrafyalar yerleşilecek yerler değil. en yerleşilesi coğrafyalar Avrupa ve arap coğrafyalarıdır. bir de türkiye tabi.
yanlış seçim yapmışlar.
Birçok ünlü Amerikalı sanatçının da Twitter veya başka bir resmî sosyal medya adresinden üzülerek gönderimde bulunduğu haber başlığıdır.
(bkz: abd üşüyor)
eksi 62 derece fahrenayt cinsindendir swh

diğer türlü olsa kutupların yeri değişmiş olurdu.
(bkz: beverly hills için bir ekmek bir battaniye)
(bkz: üşüyoruz obama reyiz)
chicago şuan -32 derecedir.
normalde kışların daha ılıman geçtiği yerler bile dondurucu soğuğun etkisi altında. atlanta bugün 12 F, demin converter'dan çevirdim de -11 c gibi bir şey çıktı hasss dedim. wisconsin'de -50 F civarındaymış hava. onu da çevirdim -45 c tarzında bir sonuç çıktı. aşırı soğuktan dolayı çoğu yerde okullar tatil olmuş. bildiğin nehirler filan donuyor. çok, çok ürkünç. güneyde bile bu kadar soğuksa zaten kuzeydekileri düşünemiyorum bile.
Umrumuzda olmaması gerekendir.
(bkz: donsun gevurlar)
şu üşüyor bu üşüyor diye kafamızın etini yiyen humanist mübtezelleri yardıma davet ediyorum ordakileerde insan bi sıcak su bi battaniye göndersinler.
iki sıcaklık birimi arasındaki farkın ne olduğu bilgisine sahibim ama haber kanalları değilse, nu da bilemem ama celcius cinsinden olduğu konusuna daha yakınım ama hissedilen sıcaklık kastedilmiş olsa gerek.
--spoiler--
allah evlerine katrina kasırgaları salsın! allahumme ezilhum!
--spoiler--
bedduanın dünya etrafında bir tur atıp merkez üssünü vurması...
abd nin donanması okumuşum nası bi yanlış anladıysam.
uykusuzluktan evet.
kars sarıkamış görmemiş yankee hezeyanı.kars her sene eksi 40 civarı hemde birgün 2 gün değil ortalama eksi 20 derece 40 a çıktığı günler yada yaklaştığı günler 1 hafta kadar var.
zaten dünya amerikadan ibarettir. yel esse uçarlar it osursa deprem oldu derler.
medya gücü denen şey bu olsa gerek. göründüğü üzere amerikan sevdalılığı böyle birşeydir.
toplumlar farkında olmadan güçlü medya etkisi altına girerler, erzurumdaki eksi 35 i farketmeyenler amerikadaki eksi 15 e kitlendirilirler biraz zorlasalar yardıma gidecekler sanırsın.

geçen senelerdede amerikada kasırga gelecek diye yaygara kopardılar kasırgada 20 kadar insan hayatını kaybetti ama aynı zamanlarda güney asyayı vuran tayfunlarda binlerce insan hayatını kaybetti coniler kadar esamesi okunmadı.

başka bir açıdan örnek vermek gerekirse,
http://www.haber7.com/gun...in-hamburgu-aklama-cabasi
suriyeli vatanseverlerin bedduası tutmuştur.