bugün

yıllarca türkiye'nin bazı bölümlerini farklı ülkelere veren ve türkiye haritası üzerinde ütopik ülkeler kuran şerefsizlerin ülkesi için yapmış olduğumuz bölünme, parçalanma çalışmasıdır.

hep siz mi bizim ülkemiz haritasında ameliyat yapacaksınız?

o ameliyatı gün gelir biz de yaparız.

öncelikle abd'nin siyasi durumuna bir bakalım;
görsel

yukarıdaki haritada mavi renkli eyaletler demokratların, kırmızılar da cumhuriyetçilerin hakim oldukları eyaletler.

şunu unutmayalım ki abd muhakkak parçalanacak, bence kasım'daki seçimler sonrası bu parçalanma süreci başlayacak.

şimdi buradan yola çıkarak abd'yi 6 parçaya bölüyoruz ve abd topraklarında 6 devlet oluşuyor.

buyrun;
görsel

1 numaralı ülke, zengin kaliforniya eyaleti'nin başını çektiği batı yakası eyaletlerinden oluşacak yeni devlet.
nüfusu: 51 milyon.
buranın ismi: trans pasifik olsun.

2 numaralı ülke teksas ve çevresindeki eyaletlerden oluşuyor.
nüfusu: 69 milyon.
buranın ismi: güney konfederasyonu olsun.

3 numaralı ülke bugün abd'nin en az gelişmiş eyaletlerini kapsıyor.
nüfusu: 14.5 milyon.
buranın ismi: kuzey federasyonu olsun.

4 numaralı ülke abd'nin en gelişmiş bölgeleri, büyük göller göller bölgesi ve doğu yakası.
nüfusu: 111 milyon.
buranın ismi: kuzeydoğu amerika cumhuriyeti olsun.

5 numaralı ülke başkent washington ve çevresi ile doğu kıyısının güney tarafını kapsıyor.
nüfusu: 31 milyon.
buranın ismi: atlantik konfederasyonu olsun.

6 numaralı ülke florida ve çevresindeki eyaletler.
nüfusu: 33 milyon...
buranın ismi: nova hispania olsun.

ayrıca alaska kaliforniya'ya bağlı bir yönetim bölgesi haline gelirken, hawai'de bağımsızlığını ilan ediyor.

böyle olunca abd dünyanın başına bugünkü gibi bela olamaz, her halta karışamaz.
lakin 1 numaralı ülke ve 4 numaralı ülke dünyanın yine en zengin ülkeleri olurlar.

bizim ülkemiz haritasında ameliyat yapmaya çaılşanların ülkeleri şu an yangın yeri.
beter olsunlar...umarım bir an önce bölünürler...
--------------------------

edit: yahu arkadaşlar neden böyle yapıyorsunuz.
bırakın bir defa olsun biz dış güç olalım, başkasının içişlerine karışalım.

bir kere olsun amerikan gazetelerinde bizim yaptığımız harita haber olsun.
"bir türk internet sitesinde abd'yi bölen skandal harita yayınlandı" diye biz haber olalım bir kere de.

büyük düşünün biraz.

ağız tadıyla bir dış güç olamıyoruz yahu.
ABD'nin bundan haberi var mı?
Hala abdnin bölüneceğini falan sanıyorlar ya şaşıyorum. Adamlar zaten 50 devletten oluşan bir birlik. Hiçbiri diğerine karışmıyor. Bütün gelirleri eyaletlere ait. Yani tam bir hazinesi bile yok. Merkez bankaları bile yok. Fed özel bir kuruluş. Adamlar zaten ingiltereye meksika ya yem olmamak için birleştiler. Şimdide gelin bizi yok edin diye mi bölünecekler. Biz kendi işimize bakalım. 40 sene önce ırakta olmayan pkk şimdi hemen yanımızda Suriye de.
Fil gibi tepişip sonucta bizi ezerler gene.
Yalnız Washington 5 değil 1 nolu yer de kalıyor.metin de öyle yazıyor tabi.
Amerikan pastası
Evet.
aman tengir bey tadımız kaçmasın görürler falan.
Bırakın böyle kalsın biz biri ile uğraşamıyoruz altısı ile nasıl uğraşalım.
Tengir sabahtan prim kasacak konu bulamayıp beni şaşırtmıştı.
Uzun uzun yazmış bir de.
Okumadım verdim eksiyi.
Kızlar saç saça kavga ediyor. Kıskanç tengir abd altı parçaya bölünmüş diyor. Yediye bölünsün alaska da sürekli kendini sildiren kerhaneci erecto'ya girsin.
Teknik olarak Amerika hiçbir zaman tek parça zaten olamadı. 50 eyaletin tamamı kendi yasaları koyuyor ve ülke gibi davranıyor ama biz birliğiz diyorlar, komik.
bu adam ciddi anlamda ruh hastası.

üzerinden prim kasamayacağı bir varlık yok bu kainatta.
şunu 7'ye bölelim. alaska'nın bir kısmını ben alacağım.
Kaç defa söyleniyor, aç karnına içmeyin diye...
Bak yine sapıttınız.
Sakin ol, bırak klavyeyi, uzan şöyle.
Bir şey yok Trump amcası, biraz başı dönüyor.

görsel
https://pbs.twimg.com/med...ormat=jpg&name=medium
Olma olasılığı oldukça düşük olay.
Mümkün değildir zira abd yapnizca isim olarak birleşiktir. Her eyaletinde bile vergi farki olan, yasa farki olan bir ülkeler topluluğundan bahsediyoruz. Halihazirda 6’dan daha cok parca ile yuz yili askin ayakta olan bir devlet.

Ama gaza gelip, politik öngörü kasmayı seviyoruz. Doğruymuş yanlışmış, bir temeli varmış yokmuş kimsenin umurunda değil tabi.
Irkçı bi white trashin sonu ...https://twitter.com/TheRi...tatus/1266902373940604931 bizdeki palalinin oklu versiyonu.
Neden burda konusulmuyor acep olaylar eksi yıkılıyor bununla.
ABD merkezi hükümetinin işine gelir.

Adamlar zaten 52'ye bölünmüş durumda.

Yaklaşık 8,5 katlık bir bütünleşme sağlanır ki buna da "iyilik" gözüyle bakarlar.

(bkz: Kaş yapayım derken göz çıkarmak)
ister tez deyin ister kehanet, ister analiz deyin ister komplo teorisi, ama şuna inanın, "abd bir gün gelecek parçalanacak". Neden nasıl ne zaman? Bilemem. Lakin Yakındır, çok uzak değil. Niye imkansız mı ki? 600 yıllık osmanlı parçalandı kimse tutamadı, sscb dağıldı engel olamadı, bak neredeyse ab dağılmak üzere, eli kulağında. ne roma bizans babil asur, ne pers, ne moğol cengiz ne hun göktürk uygur, ne ad, semud, eykeliler, ne nemrut kaldı ne firavun ne cihan fatihi iskender, hepsi devrildi, birer birer yıkılıp gittiler.

"Zulm ile abad olanın sonu berbad olur".

https://www.yenisafak.com...-ne-zaman-dagilir-2031711
Dolar en azından 6 tl nin altına düşsün, varsın bölünmesin umrumda değil. Ama şu meret düşsün artık.
Biri bu Tengir akıllısına desinki o destekledigi grup başa gecse kızılderelilere bi skim vermezler, örnegin bundan onceki zenci protestolarında zenciler "give us our country back"(ülkemizi geri verin) yazan pankartlarla protest yapiyodu hatta beyazlar Twitter, YouTubeda alay ediyordu "they think they are native folk, lol" ("bu zenciler kendilerini yerli halk zanediyor"), abdli zenciler o kadar cahil ve gerzek ki herkesi zenci zanediyo, kizildereli zenci, hatta ortadoguda bile herkesi siyah saniyolar muhtemelen turkleri de zenci Zanediyolar.
pasifik grubu iyidir lakers, golden state, san antonio falan hep orada.
Orta dogulu'nun hayalide komik oluyormuş.

Imkansız.
--Üst edit: ABD'nin bölünmesine ihtimal vermiyorum, gülüyorum. Sadece Protestolarla ilgili en güncel başlık bu idi. --

ABD'de birkaç yıl önce yine kitlesel siyahi bir protesto yaşanmış ve aynı donem Fransa bombalı saldırılarla kabusu yaşamıştı. Daha sonra bu iki olay aynı anda kesilmişti. Pek çok uzman bağlantılı olabileceğini söylemişti.

ABD'deki protestoların ardından Fransa'da da kitlesel protestolar başladı.

Batı bloğu kendi içinde çarpışıyor.
ABD'nin dış mihrağı *, siyahileri koordine eden ana gücün Fransa olduğunu düşünüyorum.