bugün

bir diyer ışıklı sözlüyümüzde gündem olmuş soru şekli bu nonoşlar.

sabahtan beri bunu düşünüyorum açıkçası lakin bir karara varamadım. zira ışıklı bir yazarımızın "söz konusu vatansa gerisi teferruattır . atatürk" şeklinde girdiyi entrysi takıldı kafama. ikilem de kaldım anlıycağınız.

bu yüzden de size danışmaya karar verdim. şimdi, böyle bir durum gerçekleşse atamı dinleyib tayyib i mi savunmalıyım yoksa, atamın sözünü dinlemeyip savunmamalıyım? lütfen yardım edin, lütfen. hofff!!!
savunmam. evet.
bugün ne yapalım?
haydi gidip ekşi sözlükten başlık çalalım...
troller için bile özgünlük gerekli .özgün içerik üretin!
dünyada konu mu bitti?
çok genel yazdım sadece bu başlığı hedef almadım ...
Irak'ı ibret almak gerekli.
15 yıl geçti üstünden.

Irak Hükümeti ABD'ye topraklarimdan git diyor. Ertesi gün başkentinde bombalar patlıyor.

Bugün muhalefet edenler bile gün gelir mumla arayabilir.
Rte yi savunmam asla. Adam yaptıkları saçmalıklar ortada.

Ulkemi savunmak başka Tayyip başka.
Duruma göre değişir.
her ne kadar muhalif de olsak ülkemizin siyasi lideri erdoğan ve ülkemizin siyasi liderine, siyasi işlerine, dışarıdan müdahale edilmesi durumunda en doğru hareket sevmesek de savunmamız gerektiği düşüncesindeyim çünkü bu kabul edilemez bir şey. kendi sorunlarımızı kendimiz çözebiliriz başka devletlere kalmamıştır kalamaz da.
Başlık ekşiden arak.

Türk insanı rte'yi değil koşullar ne olursa olsun vatanını savunur.
Olay memleket seviyesine geldi ise savunurum. Hatta kaçmaya çalışanlardan başlarım.
Atatürk vahdettinin yanında olsaydı sonuç ne olurdu? Bir de buradan bakın, omurgası gevşekler.
yine bir alttan alta erdoğan = devlet algısı yaratma çabası.

abd türkiye'ye asker çıkarırsa neden erdoğan'ı savunalım, memleketimizi, demokrasimizi, milli birliğimizi savunuruz.

ha yıllardır yaptığınız bu algı yüzünden bütün aidiyet duygularını yitirip bana ne diyecek insan da çoktur. bunun suçlusu da onlar değil sizin bu mide bulandıran algı çalışmalarınız.
rte ye günahımı vermem, sevmekte zorunda değilim, ama şu bir gerçek ki fransa nasıl rte adı altında türkiye'ye ceza verme niyetinde olduysa abd'nin de niyeti farklı olmayacaktır. rte bizim iç meselemizdir. iç meselemize kimse karışamaz kol kırılır yen içerisinde kalır .
Vatanımı savunurum.
0:00 1:29
başka ülkemiz yok!
Erdoğan'ı ABD ye verir, ikisindende vatanı kurtarırım.
insanlık düşmanı her türlü hareketin karşısındayız. kendisi abd desteğiyle iktidara gelmişti, yine abd desteği ile izmir marşı eşliğinde tahtından inecek. zaten ondan önce türkiye görmediği pahalılığı yaşadığından vatandaş indirecek. öyle anayasa değiştirmekle falan tahtta kalınmıyor. trump'tan sonra otoriter liderler zincirleme etkisi ile düşecekler. arada putin kaynar ama, rte'nin şansı yok. ülkeye doğru dürüst aşı getiremeyen, vatandaşa aslan, yurtdışındaki abilerine kedi tavrı takındığı için burada asarım keserim dediğine hiç bakmam. akepe koskocaman bir balondur. zaten parti içi çatırdamaları gündeme yansıtmamak için kendisine yeni yollar arıyor.

eh gidecek elbette. yormadan yıpratmadan fazla geciktirmeden gitse daha iyi olur.
Neye müdahalesinde? Malum artık Türkiye adlı bir ülke yok, Fransa, Almanya ve şahsım var. Şahsıma müdahalesinde mi?

Yandaşlar yatacak yeriniz yok. Şu tipi ne hallere soktuğunuza bir bakın. Yalaya yalaya bu hale getirdiniz bunu.
"One minute" , içerde birbirimizle atışırız ama dış müdahale başka Yankee der, vatan savunmasına katılırım...
Savunmayanlar vatan hainidir, kusura bakmayın.

Erdoğan’ı sevin ya da sevmeyin, destekleyin ya da nefret edin. Yüzyıllar boyunca yaşadığımız, ekmeğini yediğimiz bu toprakları yabancılara bırakamazsınız. Atatürk bırakmadı.

Yediğiniz kaba pislemezsiniz be.
Ülkeyi savunmak her dersin görevidir.
Iraklılar da Saddam gitsin diye ABD askerlerinin mabadını yalamıştı, hala gitsinler diye uğraşıp duruyorlar, ülkeleri kanalizasyon gibi.
Onun için RTE gitsin isteniyorsa öncelikle onu sandıkta devirebilecek bir muhalefet gerekiyor.
O muhalefet şu an yok.
türkiye'yi zaten abd yönetiyor uyumaya devam edin.