bugün

önce sen o elindeki iphone'ni bırak, kola içmeyi bırak.
ilk adım olarak ; önce bilgisayarı kapat sonra da interneti.
Ülkenin yarısına boykot uygulamak lazım. Zira nüfusun yarısı abd'nin malı. Ürün anlamında değil sığır anlamında.

Zenginler bile çocuklarını orada doğuruyor. Hatta son seçimde akp'yi desteklemeye gelen eski bir kadın başbakan bile oradan geldi.
Acil yapılmalı. Lg kullanıyorum su anda kola icmiyorum kardeş.
nasa' dan roket almamakla başlayacağımız boykottur.
Apple... ne kadar çok büyük bir firma değil mi? Evet. ibnelik yapıp hepsini devredışı bıraksalar yarrağı yeriz açık ve net. O okumadığımız halde “okudum, onaylıyorum” butonuna tıklarken neleri neleri kabul etmişizdir haberimiz yoktur. Hukuki olarak savunmamız bile olmayabilir.

Amerikada kaç tane vestel venüs veya casper telefon vardır? Belki 5-10 tane vardır onlar da türklerdedir. Olaylar böyle işte... üzgünüm.
bu kadar lüks yaşam ve yüksek hayat standartlarından sonra yapılamayacak durum. Varsa katmadeğer bir üretimimiz hayhay, edelim. Hangi üretimle, hangi know-how ile boykot ediyorsun. Adam Çin'e kafa tutarken sen batışa doğru sürükleniyorsun. Yan sektörlerleri kalkındırır deyip, inşaata yüklenip, katma değeri yüksek olan ürünlerin üretimine yatırım yapsaydın bugün bu boykot düşünülebilirdi. peki ya şimdi ? şimdi kalkındırdığın yandaşların taşın altına eline koyma zamanı. Evet, Başta Mehmet Cengiz, otoyol taşeronuyken IGA gibi bir yükün altından nasıl kalktıysa, 2001 yılından bu yana nasıl %300e yakın bir büyüme sağladıysa bu ve bunun gibi adını sanını bilmediğimiz yandaşların pamuk ellerini cebine atması gerek. Bu millet bir önce ki çağrıda gerekeni yaptı. Ancak artık orta kesiminde gücü kalmadı. Karşındaki tusunamiyi tükürükle durduramazsın.

Sonuç olarak,

bok yapılır boykotu.
Yapılır birader. Ama bu durumda biz her halükarda ABD'den daha fazla zarar görürüz. Boykotların maksadı, karşı taraftakine, kendimizden daha fazla zarar vermektir.
Herkes elindeki iPhone u bıraksın. Şüphesiz balikesirli iPhone kullanmaz.
Yemişim iphone'u, windows'u.. elveda jif, elveda hershey's..