kime soruyosun o zaman?

terör yasa ile değil silah ile susturulur. oldu amk, bi de gidin ülkenin anahtarını verin ibnelere. ab vize kaldıracak diye girişilecek iş değil. sanki ab vize kaldırsa 5 çayınızı londra'da içeceksiniz.
Kime sorduğu anlaşılmayan sorudur. Kime soruyorsun gencecik evlatlarını terore kurban etmiş asker ana babalarına mi soruyorsun, kocasını kaybetmiş elinde küçücük bebeğiyle kala kalmış bacıma mı soruyorsun,yoksa bu serefsizlerin mayınları yüzünden sakat kalıp is bulamayan Gazi kardeşime mi soruyorsun? Senin bu siyasetle ilgili olmayan "normal" vatandaşın kim??
DOMUZDAN POST, GAVURDAN DOST OLMAZ. ANLAYAMADIK GiTTi.
AB vize falan kaldırmaz. Dandik bir ortadoğu ülkesi olarak sınıflandırıyor adamlar burayı.

Dandik bir ortadoğu ülkesi dedikleri yerin vatandaşlarına vize mi kaldıracaklar? Hayal bunlar.

Avrupa vize kaldırabilir diye hiç bir şey yapılmamalı. Adamlar dalga geçiyor.

Şu kadar Suriyeli alın hadi bel ki kaldırırız.

Şunu da hallet bel ki kaldırırız vizeleri diye şamar oğlanı yaptılar.

Edit: ayriyeten terörle masaya oturan AKP gene oturabilir. CHP mi terörle masaya oturdu. Buradan bile CHP ye laf atıyor cahiller.
avrupa vizeyi kaldırmasın. mültecilerin iade anlaşması da olmasın ammaa, bahsi geçen yasanın gözden geçirilmesi gerekiyor.
keşke konu hakkında konuşanlar ilgili kanun hakkında bilgi sahibi de olsaydı.
kanun salt pkk dhkpc gibi terör örgütleri üzerine değil. işlerine gelmeyen herkesi terorist olarak suçlamakla alakalı. daha dün ergenekon davasında terörist diye hapse atılan komutanlar vardı. simdi ise oyle bir örgüt yok deniliyor. paralel yapi adı altında tüm varlıklarına el konulan şirketler için de yarın farklı şeyler söylenebilir. bugün hükümete muhalif olan er kesim paralel, yani "fetö" adını verdikleri ve terör örgütü olarak tanıdıkları bir oluşuma üye olmakla suçlanıyor. hükümetlerin bu tarz yetkileri olmamalı.
pkk ile mücadele edemeyen bir hükümet var şu an iktidarda. yani, gerçek teröristlerle, terörle mücadele için hiç bir adım atmayan, politika gelistirmeyen, çözüm üretemeyen ıktidar sahipleri, muhalif kesimleri yıpratmak için yoktan örgütler uydurup, bunun için kanunlar çıkartıyor.
paralelle mücadele elbette edilsin ancak, bu iş onlara büyüme imkanı sağlayan o zamanki ortaklari, bugünkü rakipleri olan hükümet yetkilileriyle başlasın. bir ülkenin geleceğini mahvetmenin bahanesi "kandırıldık" olamaz, bu kadar basit olmamalı.
bugün bu kanunun ardında durup savunanların, yarın hükümete ters düşmeleri halinde terörist olarak suclanmalarının önünde bir engel yok.
pkk, isid, dhkpc vb. örgütlerle mücadeleye kimse ses etmiyor zaten. ki ortada bir mücadele olduğu da tartışılır. mevzu sokaktaki herkesi potansiyel terörist olarak gösteren kanun.
Ya isteyene değişsin bence. Bana değişsin mesela. Sana değişmesin. Ben vizelenmek istemiyorum schengenlenmek istiyorum. Evet bu kadar sığ konuşucam bu kadar düz konuşucam. bir içki masasında iki sözlük içinde ki siyasi konuları tatlı niyetine yerim.
Tamamen kaldıracaksa değiştirilebilir, akabinde kayıtsız şartsız teslim olan teröristlerin avrupaya göç etmelerine yardımcı olunabilir, bu arada avrupanın kürtler için vaadedilmiş topraklar olduğu dikte edilebilir, sonrasını avrupa düşünsün. Zaten fransalılar da kürt asıllıydı. Emeviler de kürt asıllıydı ispanya ya girerek onları da kürtleştirmişlerdi, başlangıcı ben yaptım gerisini dövlet getirsin.
https://scontent-mrs1-1.x...6a0a23b78&oe=57A40F3A