bugün

friends dizisinin bir bolumunde dakikalar boyu calmıs muhtesem sarkı. hangi bolum diye soracak olursanız ben de hatırlamıyorum, ama sanırım yine joey nin oyunculuk secmelerine katıldıgı bi bolumdu. ya da bunlar las vegasa gitmislerdi galiba da joey birine evlenme teklifi ediyodu. yok hatırlayamadım ama hatırlayan varsa soylesin.
gta san andreas'ın k-dst adlı radyosunda sıkça duyulabilecek america parçası. çok da güzeldir.

http://fizy.com/#s/102rfb
classic rock grubu america'nın en ünlü ve en güzel şarkısı dinleyiniz.
friends'in joey's big break bölümünde, joey'nin phoebe'nin büyükannesinin eski taksisiyle nevada'ya gelirken çalan america parçası. kostebek e selam çakarım. *

on the first part of the journey
i was looking at all the life
there were plants and birds and rocks and things
there was sand and hills and rings
the first thing i met was a fly with a buzz
and a sky with no clouds
the heat was hot and the ground was dry
but the air was full of sound

i been through the desert on a horse with no name
it felt good to be out of the rainin the desert your can remember your name
'cause there ain't no one for to give you no pain

after two days in the desert sun
my skin began to turn red
after three days in the desert fun
i was looking at a riverbed
and the story it told of a river that flowed
made me sad to think it was dead

after nine days i let the horse run free
'cause the desert had turned to sea
there were plants and birds and rocks and things
there was sand and hills and rings
the ocean is a desert with its life underground
and a perfect disguise above
under the cities lies a heart made of ground
but the humans will give no love.
friends dizisinin hayata kattığı mükemmelliklerden bir tanesi dahadır.
dinleyince akıldan çıkmayan şarkı.
breaking bad'in 3.sezon 2.bölümüne adını veren, ilk dinlenilen anda sözlerine bakıp eşlik edilmek istenen muazzam şarkıdır.
sabah şarkısı yapmak için çok uygun bir şarkı. lalalallaaaaaaaaaaa diye eşlik ederek keyfinizi yerine getirebilirsiniz.
hani adını bilmediğiniz ama kendisini sevdiğiniz şarkılar vardır, bu şarkı benim için öyleydi ta ki breaking bad in bir bölümünde çalana kadar.

tam bir yol şarkısıdır, sıcak bir havada birkaç arkadaş arabayla tatile gidecekken son ses açılıp şehrin yoğunluğundan yabanın seyrekliğine geçilebilir.

tam bir gece şarkısıdır, tek başınıza aya ve denize karşı içerken mırıldanabilirsiniz.

tam bir güne başlama şarkısıdır, la la la la demekten daha keyifli ne olabilir ki sabah sabah *
kendi arabanızla çölde seyahat ederken dinleyeceğiniz ender şarkılardandır.

--spoiler--
breaking bad season 3 episode 2...

https://www.youtube.com/watch?v=zSAJ0l4OBHM
--spoiler--
Gitarla eşlik etmesi ve dinlemesi cok keyifli parca. Laa laa laa la lalala laa la laa laa la diye gider...
Gta san andreas ta bu şarkı çalar radyolarda.

Efsanedir.

Saygılar sunuyorum azizim...
michael jackson'a esin kaynağı olan şarkıdır. (bkz: a place with no name)
çok hoş gitar solosuna sahip olan şarkı. ilk dinlediğimde ise neil young'a ait olduğunu düşündüğüm parça, lakin america grubuna ait. yine de şarkı her haliyle neil young'ı hatırlatıyor bana.

bir çok coverı bulunan ve aynı zamanda bir çok dizi ve filmde çalınan, hoş şarkı.
https://www.youtube.com/watch?v=zSAJ0l4OBHM
Walter white gibi harika bir karakterin, arabasında mırıldandığı güzel ve rahatlatıcı şarkı.
Bojack Horseman adlı dizi sayesinde tanıştığım harikulade şarkı. Bojack'in kendini çöllere bellere vurduğu bölümlerin birinde rastlanıyor. Sanırsam 6. Sezon.
klasiktir bu şarkı sürükler seni.....