bugün

bime devam.
üzeri çizilen marketler zinciri.
harcadılar bitti.
Gülenci olmayıp nurcu olan turgut aydın'ın perakende mağaza zinciri.

Bazı kerizler hala daha 15 temmuz'un türk sağının mahv-u perişan eylenip yokolmasının miladı saymıyor, sayamıyor. Bitti akhi. Her şey bitti. Uzay zaman çizgisi kaydı artık.
vestel venüs 5 0 telefonu 399 liraya satacak mağaza.
25 liraya faturasız vodafone hattı satan market.
görsel
yavaş yavaş çakallaşmaya başlayan oluşum. ikincisi yüzde 50 kampanyası nedir? eskiden ikinciyi bedavaya veriyorlardı. ayıp ayıp.
harcayınca çabuk bitiyor. bimden pahalı bakkaldan ucuz alışveriş yeri. turkuaza yakın tuhaf bir yeşil rengi var.
harca harca bitmez.
3 gündür gidiyorum doğal yumurta satıyorlardı reyonlarında normal çiftlik yumurtası var doğal yumurta yok. Sadece çiftlik yumurtası var. En az 4 tanesini gezdim her defasında oradaki çalışan personele doğal yumurta yok mu diye sordum. Biri bitti yarın gelecek dedi. Biri kamyon yanaşamadı yarın inecek dedi. Biri olmadığını söyledi neyse.
Sonra tekrar gittim e ne oldu yumurtalar. Bitti. Lan bu yumurtalardan 3 tane mi getirdiniz. Köküne kıran mı girdi tavukların da yumurtlamıyorlar. Nedir sıkıntı. 3 gündür bir doğal yumurta bulamadık anlayacağınız.

Sonra gittim bim marketten 12,95 lira verip el mecbur 30 lu yumurta aldım. Eskiden (bkz: bili bili) idi yumurta markası ama şimdi dikkat etmedim.
bu ne abi? ben bu çayı ambalajı gereği almaya korkarım. zehir gibi durmuyor mu ya? *
görsel
bu arada mini buzdolabı satarak çitayı yükselten ilk markettir. (süpermarketler hariç)
Patatesin kilogram fiyatı 1 TL

Soğanın kilogram fiyatı 0.80 tl olan market.

Yazarımsınız Fikri firar, a 101den bildirdi*
Bu günde bilgilendirici entarimi girdim çok şükür*
ulen semsang, a 101'e kadar düştün mü?
görsel
Defterleri çok uygun fiyatlı ve kullanışlı olan, sattıkları defterlerin muadillerinin piyasada çok daha yüksek fiyatlara satıldığı market zinciri. Ben buranın ayraçlı yani çoklu defterlerini çok beğeniyorum. yalnızca ucuz olması sebebiyle de değil, çok kullanışlılar. Bir sürü yer gezdim benzerine rastlamadım, en yakınları da onların sattıkları fiyatın çok üstünde. Geçtiğimiz haftalarda bir Marketinde o sevdiğim defterlerine rastlayıp alıp almamakta kararsız kaldım kapağını pek sevmediğim için. Bunun üzerine mağaza çalışanına bu defterlerden önümüzdeki dönem için de gelecek mi diye sordum, gelecek dedi. Aradan 1-1.5 hafta geçti, tekrar gittiğimde hem defterler kalmamıştı hem de başka bir çalışana sorduğumda o zamandan bu zamana defter gelmediğini, o defterlerin de mağazalardan gelen elde kalmış defterler olduğunu ve bundan sonra da gelmeyeceğini söyledi. O an bildiğiniz yıkıldım. Diğer çalışanı görebilseydim iyi şeyler olmayabilirdi. Daha sonra bir çok yere gittim istediğim gibi bir defter bulmak için ancak bulamadım. Bugün de idare eder diyebileceğim ve beni yediğim kazıkla hiç de mutlu etmeyen defterleri aldım. Normalde kırtasiye alışverişi yaparken çocuklar gibi mutlu olan ben sinirlene sinirlene döndüm bu alışverişten.

Bazı çalışanları gerçekten bir şey bilmiyor ve yanlış bilgilendirerek müşteriyi mağdur ediyor. Madem bilmiyorsun hiç değilse farazi konuş da net konuşmadı deyip ona göre yapalım alışverişimizi.

Edit: gerizekalı çalışan gibi gerizekalı olup okumadan eksileyen ve neye dayanarak eksilediği anlaşılmayan biri de aramızda.
harca harca bitmez miş külliyen yalan.
Powerbanki yavaş.
hafıza kartlarına feci zam yapmışdır.
bir kaç ay önce 15 liraya aldığım 16 gb lik micro sd kartlar 25 liraya çıkmış.
aşırı zam.
Aylardır aradığım doritos? Ala turca cipsi bulduğum market...
Hafıza kartı sattığına şaşırmayıp yaptığı zamma şaşırılan market. Evet.
Gıda ürünleri (yani mağazanın kendine özel ürünleri veya tanınan markalar haricindeki ürünleri) Şok, Bim ve A101 üçlüsü içerisinde en fecaat olanı. Bir sarma konservesi bir salam aldım (markalarını hatırlamıyorum) benim gibi yatılı okulda kurtlu barbunya yiyerek büyümüşlerin bile midesini bulandırdı.

Ya bildiğimiz pınar vs gibi ürünleri alın ya da sadece elektronik temizlik vs. yoksa paranıza yazık.
Sokagimda yemin ederim nerdeyse 3 tane var.
Kasiyerleri oldukça disiplinsiz ve umursamaz.
en sevdiğim ucuzluk marketi.
Natur ginger drops satan market. Keşke kahvelisini de satsa. Bir de cheesecakei çok overrated ama yine de yapmakla uğraşmaktansa tercih edilebilir.
güncel Önemli Başlıklar