bugün

9000 sefer saat 7 de kalk,
yaklaşık 5000 sefer sakal traşı ol,
18000 sefer bilet al ve minibüse bin.
9000 sefer kravat tak.
yaklaşık 3000 sefer pantolon ütüle.
yaklaşık 40000 sefer patron ile karşılaş.
ben ne zaman yaşayacağım.
insanların ancak 65 yaşında emekli olabileceğine işarettir. çünkü bunların imf babaları öyle diyor. çok çalışmalı ve az ücret almalı türk çalışanı. bunların adı da tasarrufmuş, önlem paketiymiş. cartmış curtmuş.
"mezarda emeklilik" diye bir şey var. ne güzel bir tanım.
2007 yılından itibaren çalışmaya başlayacak olanların emekli olması için yapması gereken hede..

çözüm:

güzelinden bir enişte dükkanı bulunur. 2006 yılı aralık ayında iş başı yapmış gösterilir. bir defaya mahsus prim ödemesi yapılır. sonra aynen hayata devam edilir. bu sayede, bu uygulamadan kurtulmuş olunur. *
mevcut durumda Bağ-Kur ve Emekli Sandığı çalışanlarının emekliliğe hak kazanmak için doldurmaları gereken gün sayısıdır.
doldurmuş olacaktım da bakın niye dolduramadım: corona döneminde akp "ay şimdi işverenler zorda kalır. şirketlere prim ödememe hakkı veriyorum, adına da kısa çalışma ödeneği diyorum" dedi. o dönem 1.5 yıl kısa çalışma ödeneği kullanan şirketlerin çalışanlarının primi yatmamış, prim günleri artmamış, hakettikleri emekli maaşı artmamış oldu.

işverene kıyak yaptın da çalışana sormadan çalışandan çalıp yaptın. yerim benim senin yaptığın kıyağı.
bünyeyi yoran bir çalışma hayatı. ha bir de hala yaş beklemeye devam ediyor olabilirsiniz bunun akabinde (bkz: eyt).
Daha benim yarısını yeni geçmiş sayılır, zaten emekli olmaya da niyetim yok.
Öyle akılcı bir ülkedeyizki, prim yatırdıkça maaşın düşüyor.
arkadaş kalpten malülen emekli oldu.

şöyle sağlam düşüp beli falan kırmak lazım.
allahtan 2007ye girmeden duydukta 9000 iş gününden de kurtulduk..sizde hemen tanıdık birini bulun desem...
35 yaşında emekli olan itoğluit sistem sömürücüleri yüzünden getirilen yeni sosyal sigorta düzenlemesi.
(bkz: ssk)
2007 yılında sigortalı olacakların, emekli olabilmek için ödeyecekleri prim gün sayısı.

tasarının köşkten dönmesiyle değişikliğe uğrama ihtimali vardır.
(bkz: mezarda emeklilik)