bugün

Şu kaza hakkında particilik yapan insan müsveddeleri, hiç mi vicdan yok sizde? O trenin içinde senin, benim sevdiklerimiz olabilir hatta direkt sen, ben de olabilirdik. Bizim arkamızdan kaderi buymuş deyip, geçiştirsinler mi isterdin? Elbet sorgulanmalı. El insaf ya!
Öncelikle vefat eden vatandaşlara allah rahmet eylesin, arkasında kalanlara büyük sabır versin. Yaralı vatandaşlarımız da şifa bulsunlar.

Ölüm uzerinden prim yapacak değiliz; amma velakin diyecek birkaç sözümüz var:

1)bazı arkadaşlar japonya'da da oluyor ya falan demiş. Evet oluyor. Doğa olaylarını maalesef kestiremiyorsun. Ama önlem alabiliyorsun. Onu da yapamazsa bu adamlar çıkıp Özür diliyor, istifa ediyor, hatta ve hatta bu benim sorunluluğumdadır diyip intihar ediyor. Bizdeki pişkinlikle orayı kıyaslaman zaten senin gerizekalılığın.

2) neticede büyük bir facia yaşanmış. Terör olayı değil. Ölüme alışkın bir milletiz. Neden yayın yasağı getiriyorsun. Neden olayı perdelemeye çalışıyorsun? Böyle yaparak "sorumluluk bal gibi de bizimdir" demeye mi getiriyorsun?

3) bu demiryollarının yönetiminden tut da bakım personeline kadar bir liyakatsizlik ya da savsaklama var mı? iş bilmeyen elemanlar mı dolduruldu koca tcdd'ye? Eger durum buysa bu ölen insanların hesabını kim, nereye verecek?

Sıçayım sizin parti kavganıza, meşrulaştırma çabanıza. Şunu kabul edelim ölümün çok kolay olduğu bir ülkedeyiz. Hâlâ çıkıp birileri "olur böyle şeyler normaldir" demeye getiriyor. Vicdanınıza sıçayım.
Alaska treni diye bir belgesel vardı bölüm bölüm izliyordum ve adamların o kadar muazzam bir tren yolu kontrol sistemi vardı ki inanamazsınız. Tren geçmeden önce, rayları kontrol eden ekip çıkıyordu yola en ufak detayları bile atlamıyorlardı. internetten aratırsanız çıkar belki.

Adamlar küçücük detaylara bile takılırken bizim ülkemizde rayın altında 1 metre boşluk olmuş kimsenin sikinde değil afedersiniz. Yağış olduysa gönder bir öncü kontrol etsinler.

Bir kaza olayını neden yayın yasağı getirilir onuda anlamış değilim.

Biride demiş chp'nin çok olduğu yerde olmuş, yahu kardeşim sizin allahınız farklı onların ki farklımı, ölüm olmuş sen hala neyin peşindesin yazıklar olsun.

Ölenlere allah rahmet eylesin, yaralılarımıza bol şifalar diliyorum.
üç haneli rakamlarda kayıplar olduğunu duydum, umarım kayıplar söylendiği kadar vahim değildir. milletimizin başı sağolsun, orada biz de olabilirdik çok üzgünüm...

insan hayatı neden bu kadar ucuz?

işi ehline vermez isek ve ihmalkar davranışlar sergilersek, daha çok canımız yanar.
Bir kaç müptezel durumu aklamak için hemen geçmişe yolculuk yapıp eskiden şöyleydi böyleydi diye aklınca durumu normalleştirmeye çalışıyor, Yayın yasağını savunuyor. isminde devlet olan bir kuruluşun işlettiği trenin hesabını kimden soracağım ben? Malezyalılardan mı aborjinlerden mi? Kimden lan kimden? Yağmur yağmışta suç ondaymış bak gel sen. Doğru ya burası sonara çölü zaten hiç yağmur yağmaz ona göre planlama yapılır değil mi? Bak gece oldu insanlar canlarıyla boğuşuyor ama bizim haber almamız bile yasak. Madem suç yağmurda hazır ohal devam ediyorken son bir khk çıkarın yağmuru fetocu ilan edin ve bir daha yağmamak üzere ülkeden atın. Nasılsa bunu yiyecek milyonlar var bu ülkede.
Ölenler şehit ilan edilir yaralanana da 3 kuruş para verirler konu kapanır.
Demiryolu uzmanı tren kazasını değerlendirdi: Görüntülerden yaklaşım dolgusunun yapılmadığı anlaşılıyor ama esas sorun özelleştirme uygulamaları. 'Yol bekçileri' devre dışı bırakıldı, arızaları bildirecek kimse kalmadı.
Suçlu hükümet, tcdd falan değil. Onlar kendilerine yakışanı yapıyor.

Asıl suçlu toplumun kendisidir. 17 yıldır bu hükümete oy verenlerdir.
Şayet sebebi aşırı yağış ise ingilizlerin büyük çoğunluğu tren kazalarında ölürdü.
Allah rahmet eylesin, feci bir ölüm, pisi pisine ölüm.
Emeği geçen kim varsa allah belasını versin, lütfen tez vakitte versin!
Yeter lan kelle koltukta yaşamaktan daral geldi!
kapıkule-istanbul seferini yapan trenin 6 vagonu devrilmiş. 360 yolcu varmış, ölü haberleri geldi.

yaralılara allah şifa versin, hayatını kaybedenlere allah'tan rahmet diliyorum.

inşallah bir ihmal sonucu olmamıştır diyeceğim de kişisel tahminim bir ihmal olduğu.

Edit: ihmal tahminim şaşırtmadı. O Nasıl ray aq ray değil sırat köprüsü. Bu Nasıl bir görmemezliktir? Rayın dolgusunun yapılmadığından nasıl olur da kimsenin haberi olmaz? Şaka gibi kaza yine.
akp döneminde gerçekleşen ve yandaşlara verilen ihalelerin getirdiği denetimsizlikten kaynaklı 3. dünya ülkesi cinayetidir.
bir demiryolunun tamir edilmesi için illaha ki birinin ölmesi veya yaralanması mı gerekiyor? bu rezaleti halka göstermiyorsunuz çünkü hepiniz şerefsizsiniz. çünkü beceriksizliklerinizi gizliyorsunuz. ürettikleriniz; her bahane ve suç için dünyadan örnek bahaneler buluyorsunuz. ama yemezler... bu bir kaza değildir, bu bir cinayettir!

görsel

edit:
inanmayanlar için söylüyorum.
şeref yoksunu sabah gazetesinin bulduğu örnek bahane:

görsel
rantçılık, ihmalkarlık, vurdumduymazlık üçgeninde cereyan eden olay. yandaş medya hemen bu işten iktidarımızı nasıl kurtarırız derdine düştü bile. kazayla da alakası yok. trenler çarpışsa kaza olur. tren raydan çıksa kaza olur. olayın yaşandığı yere bakınca zaten neyin ne olduğunu anlıyorsunuz. birileri demiryoluna elverişsiz bir bölgeye yapmış rayı, elverişli hale getirmek için paraya kıyamamışlar. bundan ibaret. kader diyenler de haklı. ülkenin kaderi gerçekten bu. düzeltmek için uğraşanlara kimse kulak asmıyor bile.
Yayin yasagida geldi.

Ihmal yokmus yagmur yagmismis sie amk.

Ihmali olanlarin allah bin belasini versin.
akape konuyu kapatır, olur biter.