bugün

birkaç yıl öncesine kadar 600 kb/s (4-5 mbps) iken son zamanlarda 900-950 kb/s (7-7,5 mbps) ile verilen hizmettir. nazar değmesin.
benimki 2.8 MB/s gördü en fazla. 8 MB/s efsane olur herhalde hiç denemedim
3 mbpsyi geçmeyecek olan hızdır. bir çeşit müşteri aldatma taktiğidir.
ttnet'in bir kamyon para alarak sözde söz verdiği ama ince bir ayar ile kıvırttığı hızın açıklamasıdır.
8 mbps kadar çıkabileceğini söylenen ama 1 mb yi aşmadığında biz 8 mb kadar dedik denen tarife.
madem tutturamayacaksın. 80 mbps kadar internet hızı deyin. Daha iyi reklam olur.
Uydunet 10 mb limitsiz Çocuuyum her yer download yaparım.
magzalardaki "12.90'dan baslayan fiyatlarla" hedesinin ttnetcesi...
uydunet kullanıcısı olarak 1mb olan tarifeyi değiştirmek amacıyla araştırdığım hededir.

bilgisi olan bi ses versin hacılar.
ben bunu evde dmsart-netten kullanıyorum. speedtest 11,5 mb. çıkıyor. işyerinde ttnet var orada aynı test 30 dk ara ile 6 mb çıkıyor. geçen gün torrent ile evde 2mb downloada ulaştı ama tabi torrentin kendi hesaplaması var hızlandırıcısı var zart zurt yine de pek iyi dsmart-net
"8 mbps" ibaresine aldanıp üye olunan, hız düşüklüğü yaşandığında "ye kadar" ibaresinin ne demek olduğu anlaşılan hızdır.
aslında gayet güzel sağlanan hızdır. ttneti savunmak gibi bir şeyi yapacağımı hiç düşünmemiştim ama yapacağım.

8 mbps ye kadar derken zaten 8i garati etmiyor ama 6-7 civarını alabiliyor olabilirsiniz hatta 8 i de, ki ben 6-7 alabiliyorum. bu kesinlikle sizin hattınızın kalitesi ve de santrale olan uzaklığınız ile ilgili. şayet 8 mbps ye kadara abone olup da şuan 2-6 mbps alanlara direkt olarak 8 mbps verseler, hattınız çok verimsiz olacaktır. sürekli kopar, download sırasında kopar, ders kaydı sırasında kopar. kopar da kopar yani. o yüzden;

4 mbps kaliteli hat > 8mbps kalitesiz hat
ttnet kullanıcısı iseniz en fazla 4mbps kadar artış olur.
transfer hizi olcmede sadece bit kullanilir.
veri depolama olcumunde ise byte (2 tabanli sisteme gore) kullanilir.

Megabit: Mb(m buyuk b kucuk)
Megabyte: MB(m ve b buyuk harfle)

8 bit:1 byte
8 Megabits per second: 1 Megabyte per second.

Yani 8Mbps teorik olarak saniyede yaklasik 1 megabyte eder.

ah 33,600 bps fax modem ile 146 dan baglandigim gunler ah.
yanlış bilgi yüklü entryler sebebiyle biraz aydınlanmanıza yardımcı olacağım.

öncelikle 8mbps'ye kadar olan internet tarifesini seçen kullanıcıların, bulundukları şehirlerin altyapıları, bulundukları bina ve konutların ttnet kutu ve trafolarına uzaklık/yakınlık mesafelerine göre tam 1 ile 8mbps arasında internet değeri alabilirler. ben adana'da ikamet ediyorum ve tarifem 8mbps'ye kadar.1 yıl önce internet hızım yani speedtest sonucum 512k'di ve bazen daha da düşüyordu. ne yaptım? mücadele ettim. aradım, internetten bütün şikayet sitelerine yazdım ve yaklasık 5 ay sonra mahalleme ttnet kutusu yapıldı. şu an speedtest sonucum 7.6 mbps olarak çıkıyor ve torrent'de download hızım da ortalama 850 civarında.
Göremediğim bir hız. Aman tanrım net mi geçti la az önce?
ttnetin en büyük yalanıdır.

edit: ttnet yönetim kurulu başkası eksilemiş eksik olmasınlar.
zengin muhit internetidir.
ciddi olamazsınız 8 mbit hemi vay canısına tepkisi verdiğim ve 8 mbite kadar ifadesine dikkatinizi şederim 1-8 m bit arası hız alırsınız bunda.
ttnet'in günün 24 saatinde kullanıcılara sunduğu fakat internet sahibinin 300 kb/s hızı görünce: "abi hani 8 megabitti bu?" tepkisini aldığı internet hızıdır.
adil kullanım kotası diye bir şey çıktı bu ay karşıma kime göre adil bu anlamış değilim. şu anda 1 megabitle idare edecekmişim ay başına kadar.

(bkz: adam sandık madam çıktı)
1.2mbitle download yapmamı sağlayan şahane bağlantı hızıdır.
ne olduğunu hiç anlayamadığım hız.

efenim şimdi benim internet hızım: görsel

buna göre düz mantıkta benim 8mb ile torrenten dosya indirmem lazım ama nerede??
1mb bile çok nadir görüyorum.

edit: bugün atılan mesajlar ile aydınlanmış bulunmaktayım.
8mb: 8 megabitmiş alında bunun megabit olduğunu biliyordum fakat ben bunu 8 megabayt indirme yapar olarak yer almış zihnimde nedense artık. neyse 8megabit ile 1megabayt indirme yapılırmış. öğrendiğim iyi oldu artık ttnete sövmeyeceğim.*
ttnetin sunduğu hizmet. fakat gerçeği kesinlikle yansıtmıyor.
bu entry sahibinin bulunduğu yerde kota 25 gb'ı aşsa da hızının azalmadığı görülmüştür. entry sahibi ortalama her ay 80 gb download yapmaktadır. bu durum yaklaşık 1,5 yıldır sürmektedir.