bugün

RTE:"bir hüznümü ifadeyle sözlerime gireceğim. bu gece yarısı sahur vaktinde 8 yavrumuzu teröristler şehit ettiler. şehitlerimize allahtan rağmet diliyorum. yaralı kardeşlerime şifalar diliyorum. milletimizin tekrar başı sağolsun diyorum. biz bu mana dolu ramazan ayı içerisinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci bu yaşanan olaylarla bu mubarek ayda gölgelenmesini istemezdik. ne yazık ki terör böyle acımasız dini olmayan bir olay. bir fenomen.."

adamdan hala ne yapacağına dair en ufak bir söz yok tebrik ederim.
sanki ramazan bitimde hepsini temizleyecekler önermesi.
(bkz: allah hepinizin belasını versin)
edit. eksi oylayan vatan haini, bu sözlükte senin gibi daha niceleri var. şehitler ölmez vatan bölünmez bu lafı da al kafana mı sokcan kıçına mı sokcan napıyosan yap.
başbakan söyleminden çok müftü açıklamasına benzeyen söz.
arkadaş ben anlamıyorum ki, her şeyi dine bağlama çabası var adamda, hay ulan yahu !
rte için önemli olan askerlerimizin şehit olması değil, sahur vaktinde şehit olmasıdır. nasıl cesaret etmişler şehit olmaya, islam dininin en önemli ritüellerinden birini kaçırma gafletinde bulunmuşlar? zındıklar!?
*
devlet işlerinin hicri takvime göre düzenlendiği türkiye cumhuriyetinde saat belirtilişi de dini olarak düzenlenmkte olduğundan (!) garip karşılanmayacak sözdür.
şehit olanların acılarını, sizde yakından hissedersiniz umarız! şeklinde düşünülmesi gereken, iyi niyet cümlesi.
lan sanki haber spikeri herkesin bildiğini açıklayacağına birşeyler yap. ama patronları izin vermez.
yatırıp diri diri kesmek isterim o şerefsizin adamlarını.! hepinizin bir gün kanında boğularak öleceğinizi biliyorum. *
tayyip erdoğan, türkiye'ye biçilen yeni osmanlı modeline uygun bir söylem kullanıyor.
gerici ikinci cumhuriyet kürt halkına karşı o değişmeyen inkarcı ve imhacı yüzünü dini argümanlarla daha da güçlendirmenin peşinde.

bizlereyse bu dinci ve ırkçı faşizme karşı türk ve kürt emekçilerinin birliğini güçlendirmenin mücadelesini vermeye inatla devam etmek düşüyor.
hele bi ramazan geçsin de sonra bakarız diyen başbakanın eseridir. sen bekle bekle adamlar ramazan sahur dinlemeden öldürüyor. böyle saçma bir zihniyet olur mu ya bi ülkenin başbakanı bunu nasıl der? ramazandan sonra yapacağız nasıl bir cümledir bu? sanki terörist ramazan,bayram,sahur nedir biliyor. kimlerle uğraşıyoruz ys allah kahretsin artık diyecek birşey yok. az kaldı özerkliğe bence. bu iş çözülmek üzere. gidişat iyi değil efendim bu gidişle özerklik verilmek zorunda kalınacak. sebebi ne peki? başbakanın bu şerefsizlerin götlerini kaldırması tabi. bu saatten sonra seni ciddiye bile almazlar ki terörü durdurabilesin. ağırlığını koyacaktın bir kere. terörle müzakere yapmayız diyecektin zamanında. şimdi bıçak kemiğe dayansa da bir bok yapamıyosun işte. sen böyle bi adamsın. yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum!
ne kadar tiyatral ve kasıntı bir açıklama, önüne gelen metni oku geç. bir fenomen!
ramazan yan gelip yatma zamanı değildir ey hükümet...

ramazandı, bayramdı, iki bayram arası olmaz, noel yaklaşıyor emrinde olduklarımızın tatili, gaktı guktu...

size değil, size oy verene lanet olsun...
neden bu ordu bir çapulcu tayfasını durduramıyor ?
neden imralıda yatan köpek asılmıyor ?
neden özerklik isteyen,kürtçe eğitim isteyen köpekler istiklal mahkemelerinde yargılanmıyor ?
neden keşif,izleme insansız uçaklarımız sürekli sınırlarımızda devriye gezmiyor ?
neden her şehit olan insan arkasından klişe laflar söylenip icraate geçilmiyor ?
nerede dünyaya askerlik, savaş konusunda ders veren millet, ordu ?
lütfen allahını seven birisi neden bir harekat yapılmadığını söyleyebilirmi ? dış işleri bakanlığımı izin vermiyor ? yada meclis mi ? iç işleri bakanlığımı yoksa ? yada genelkurmay mı? bir subay çocuğu olarak bile bunlar ne babam nede ben cevap verebiliyoruz... bilen birisi varsa ellerinden öperim saygıyla eğilirim.
(bkz: #12814924)
sanki biz bu haberi televizyonlardan gazetelerden göremiyorduk. bilgilendirmek değil bir başbakanın görevi, çözüm üretmek. ama çözüm üreyemiyor. neden? çünkü kutsal bir aydayız. günah! allah kahretsin senin bulacağın çözümüdee, yaptığın açıklamayıdaa, şakşakçılığını yapanlarıdaa, müdahale etmene izin vermeyen patronlarınıda... o şehitlerin aileleri nasıl kahroluyorsa buna sebep olanlarda olsun inşallah.
17 ağustos depreminin yıl dönümünde yaşanabilecek en acı hadiseydi ama hayaldi gerçek oldu.
her şeyi dine bağlama çabası mı?yuh yani.şehitlik islam dinine ait bir kavram arkadaşlar.mal beyanı yapmayın lütfen.

şehitler ölümü hissetmezler. ahirette de ailelerine şefaatçi olurlar peygamberlikten sonra gelen mertebedir şehitlik.

islam dini olmasaydı ölenlere ne derdik acaba?sadece ölü

ama allah: allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin bilakis onlar diridir diyor.

ama sen git şehitliği ekonomiyle bağdaştır.zaten laik bir ülkede şehit ve cenaze namazı büyük bir tezat değil mi?
bügüne kadar gelen her hükümet yetkilisinin söylemleri hepsi bu lafları söyledi ama icraat yok ya allah aşkına yokmu bu devletin başına geçecek bir türk evladı yeter artık daha nekadar can verecez.
ve sen sadece üzgünsün(!).
ahlagı, namusu, şerefi, haysiyeti, olmayan adi mahluklardan beklenen saldırıdır.
hayır sanki iftardan sonra şehit edilseler doğal karşılayacak..
'Bundan sonra konuşulmaz uygulanır' diye devam eden söz.
10 yıldır aynı söylemler aynı hikayeler. aşağılık herifleri başımıza tac ettiniz. hayır işin daha kötü yanı ülkenin yarısını hala kandırabiliyor olması. insanlar artık bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı içersinde. orada yitip giden genç hayatlara yazık gerçekten.