bugün

evet arkadaşlar; eğri oturup doğru konuşalım. evet atatürk iyi işler yapmış olabilir, atatürk dünyanın en iyi önderi de olabilir. yahu arkadaş adam 75 yıl önce hak rahmetine kavumuş...

şimdi bakıyorum forumlarda ve bazı sosyal platformlarda, insanlar diyor ki; atatürk gelse, atatürk tekrar aramıza dönse, atatürk keşke yaşasa...

ya arkadaş mal mısınız? gerizekalı mısınız? aptal mısınız? fikirsiz misiniz? şuursuz musunuz? beyinsiz misiniz?

yahu 75 yılda kimi coğrafi parçaları üzerinde 2-3 kere ülke kuruldu, bir sürü ülke yıkıldı. 75 yılda yüzlerce insan öldü yüzlerce insan doğdu. dünya 75 yılda kaç tane çağ atladı.

peki soruyorum sizlerin beyinleri neden çağ atlamıyor?

75 yıl öncesinde ölmüş bir önderden medet ummak nasıl bir kafa yapısıdır anlayabilmiş değilim!!!
acizdir, yazıktır. olmaz olsundur böyle miilet!

edit: arkadaşlar kusura bakmayın, kuzenim recep yazmış, biraz şakirttir, bilgisayarı boş bulunca oturmuş, entry girmiş, yoksa benim fesbukumda hep atatürkçü düşünce derneğinin paylaşımları mevcut. lütfen direk yargılaamayın. allah kuzenimi kaybetsin... hatta küresel ikinma ya arkadaşlık isteği gönderdim, antikaw militarist ile de direk arkadaşım. lütfen çocuklar yapmayın! *
önderden değil ilkelerinden medet uman millettir. en doğru yol onun gösterdiği yol olduğu bilincindedir.
akıllara iki bin küsür yıl önce rahmetli olup giden peygamberden medet uman batı dünyasını getirir.
(bkz: hz isa) (bkz: tanri amerikayi korusun) (bkz: kızım sana diyorum gelinim sen anla)
bedenlerin toprak altında olduğunu ancak düşüncelerin asla ölmeyeceğini bilen millettir. cumhuriyet ve demokrasiye inanandır.
cümle cümle yazayım da iyice anlasınlar:

tarihin sonuna kadar

unutulmayacak bir lidere

medet değil minnet duyan bir millet

yaşayan bir ahmaktan

medet uman milletten

daha asildir.
135 yıl önce ölmüş kürkcü cemaat liderine tapınmayanlarıyla akil bir millettir.

akil dediysem gündemin seçilmiş sakillerinden değil yanlış anlaşılmasın.
o liderin düşüncelerini yaşatmaya çalışan millettir.

ileriye, daha ileriye gitmek isteyen millettir. yalanla dolanla kandırılmak istenmeyen insanlardır.
aslında yıllar önce grev sözcülüğü yaparken araya kaynayıp ölmesi gereken birinden medet uman milletin diğer bir parçasıdır.
--spoiler--
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
--spoiler--
Mustafa Kemal ATATÜRK.
kimsenin kimseden medet umduğu yoktur.
herkesin istediği tek şey; saygı bekleyip, saygı görmektir.

atatürk türkiye cumhuriyeti'nin kurucusudur.
bunu kabullenmek ve bu gerçeğe saygı duyulması gerekir.

atatürk'ün türkiye cumhuriyeti için yapmış olduğu şeyleri görmezden gelenler, bu ülke sınırları içerisinde vatan hainidir.
başka hiçbirşey değil!
Zaten kendisi de demiş bir kahraman beklemek tembellik olur diye.

Hayatı değiştirmek ve sorunları çözmek için önce toplumsal muhalefet oluşturmak
sonrasında ise iktidar alternatifi olmak icap ediyor.
Çözülmesi gereken çok büyük sorunlar var.
Kadına şiddet sorunu, iş çinayetleri sorunu, işsizlik sorunu, yoksulluk sorunu gibi.
--spoiler--
75 yılda yüzlerce insan öldü yüzlerce insan doğdu.
--spoiler--

he canım he.
kişilerle beraber fikirlerin ölmediğini bilmeyen bazı orospu evlatları tarafından ileri sürülen önermedir. size fazla oğlum Atatürk. babanızı tanımanız hak değil size.
imralı da yatan itlerden medet umanlar kadar, vatan haini değillerdir.
-büyük ölümlere matem gerekmez fikirlere bağlılık gerekir-mustafa kemal atatürk

-benim naçiz vucudum elbet bir gün toprak olacaktır ama cumhuriyet payidar kalacaktır-mustafa kemal atatürk.

-neden atamıza 75 yıl önce medet umanlar denildiğini anlmadığımız olaydır.
-herkes kendi zihniyetine baksın

-atatürk tüm zamanların lidedir-adı üstünde önderdir.

-daha 1400 yıl önce yaşaış birisinden-birilerinden medet uman dinci şarlatanlatanlarla yarışamaz bile efenim.
elimizde yeni nesil olarak klavye başında siktiriboktan tespitler yapan ergenler olduğundan, fazla da şaşırılmaması gereken millet.
kişilerden değil düşünce sistemlerinden bahsedilirse zeka kırıntıları içerebilir bu tartışma.
(bkz: daha iyisi olana kadar en iyisi bu)
o miletin atasına saygısını, ne kadar sadık ustelik de ne kadar zeki olduklarını gosterir.
Yaptıkları lafta atatürk sevgisidir. öyle söyleyince atatürkçü oluyor arkadaşlarımız.
empati güzel şey. bi türlü beceremedik ya.

lan oğlum insanların değerlerini ezip geçmek nasıl bi mantık? manevi değerlerin (inanış) nicel ölçümü olur mu? 1400 yıl önce vefat eden bir önderden medet uman da var. kutsaldır. onu bunu bırak makarnadan, maymundan medet uman var.

zoraki tanım: akıllara aşağıdaki kıssayı düşürmüş önerme.

-hocam yarrah giriyor.
-sanane.
-ama bana giriyor.
-so, what?
adi ustunde önderdir. herkes bir gun, bir sekilde olecektir illa ki. dusunceler dogru ve mantikli oldugu surece baki kalmalidir.
günümüzde yaşıyor olup, milli ruhunu ebediyete uğurlamış ayaklı bir cenazenin peşinden gidenlerden çok daha onurlu bir şekilde yaşayan millettir.
59 yıl önce doğan bir başbakanın ebesini bellediği millettir.
kendileri bir çözüm üretemediklerindendir. iktidar partisini bile sadece eleştirmekle yetinirler, kendileri ortaya bir şey koymazlar.
umulan medet değil, duyulan saygıdır.

75 sene önce ölmüş dedene onun annesine birileri sövse, her gece yer içer dikerdi deseler, yaşadığı yılların en büyük götüydü deseler nasıl hoşuna gitmeyecekse ( bunu yapmış olsa bile hoşuna gitmeyeceğinden eminim) ülkenin kurucusu hakkında söylenen şeyler, kurduğu cumhuriyetin defolu kısımlarından içeri sızan haşerattan sıkılan üzülen insanların serzenişlerini, medet ummakla karıştırmayın !