bugün

pasaport numarasıdır o.
bir de, baştaki 7 yi saymazsak;

"445" iki adet 2 nin arasındadır,
"669" iki adet 2 nin arasındadır,
"222" iki adet 9 un arasındadır..

açıkta kalan 7 yi ve bu 2-2-9 kombinasyonunu birleştirdiğimizde ortaya 7229 çıkmaktadır ki;
burada da "22" 7 ve 9 un arasındadır. onları da sadeleştirdiğimizde kalan 79 ise kilis in il trafik kodudur. yani bu yazarımız* kilisli olabilir. *
eğer baştaki yediyi saymazsak*

244526692229 sayısının cep telefonunda harflere geldiği karşılık;

aggjamm yaaay...

3742372836 nickli yazar bir tikky olabilir. bir telefon konuşmasında karşısındaki arkadaşının "akşam ne yapayım abi?" sorusuna "akşam yay olum" diye cevap vermek isteken ağzından bu çıkmış olabilir.

(bkz: çok kastım ama yapamadım mahmut abi)
beşinci nesile anlatılmak istenen cia yada mossad'ın gizli bir şifresi olabilir.
(bkz: tamam fazla kasma ben de düşündüm bulamadım kardeş) * *
7, kazakistan'ın uluslararası telefon kodudur.
geriye kalan rakamlardan ilk 10 u kazakistan'da bir telefon numarasıdır. geriye kalan 29 ise dahili hat olabilir. **

(00)7-24452-66922-;29
72 ile sondaki 29 u al.
aradakileri salla.
sonra 72+29=101

aha 101 dalmaçyalı. bu tesadüf olamaz.

kaynak ne götüm ne başım ahanda ordinaryusun gizli formülü, ömer çelakıl bir o iki:
(bkz: bahceli den iktidar formulu)
Ergenekonla alakası olma ihtimali olan şifredir. Muhtemelen çözdüğümüzde bizi ana cephaneliğe götürecek.
Ne anlam içerdiği belli olmayan sayı topluluğudur.
uce bolunebilen bir sayi.
edit: arkadas boluculukten hoslanmiyor olsa gerek.
(bkz: deli)
(bkz: taş)
(bkz: kuyu)* *
cep telefonu mesaj bölümünde aralardaki boşlukları kendiniz bırakarak yazdığınızda "ragg jamm yaaay" şeklinde bir sonuç çıkaran sayılar dizisi.

edit: eksi geldi demek ki bilmişim... dağılabilirsiniz.
okunuşu 7 trilyon 244 milyar 526 milyon 692 bin 229 olan sayıdır.
piyangoyu kazanan ender insanlardan biridir.
ne kadar cia ürünü olarak düşünülsede bu kişinin o an yarı sarhoş olup tuşlara fazla basma ihtimalide yüksektir.
7 trilyon 244 milyar 526 milyon 692 bin 230'dan 1 eksik olmasından dolayı dikkatleri üstüne toplamış, şaşkınlık yaratmış bir sayıdır.