bugün

medeniyeti kucaklamış ya da medeniyet tahtasına çivi çakamamış toplumlar bir anda karanlıkla tanışsa olacaklar.
körler sağırlar birbirini ağırlar herhalde.
Herkesin tuttuğunu sikmesiyle sonuçlanacak durum. Filmi de var la bunun. Blindness mi ne boksa.
Cumhurbaskani Metin şEntüRk olurdu.
lee sin gibi duyarak yaşayacaklardı.
körlük kitabını okuyun bu olay anlatılmaktadır.
(bkz: blindness) (bkz: jose saramago)
(bkz: körlük) okumadıysanız hala, acilen okuyun. Filmi de var, izleyin.
Jose saramago' nun korluk isimli romani, bence bu soruya guzel bir cevaptir, okunmalidir.
Acun ılıcalı kesin bir yarışma formatı uydurur.
Krizmatik sesliler acayip prim yapar. Tip yerine ses tonu önem kazanır.
dünya nüfusunda ani bir düşüş gerçekleşir.
gezegensel çapta mum söndü ayini dönerdi.
alevilerin bir adım önde olacağı durumdur.

(bkz: mumsöndü)

not: genç aleviler rahatsız.
DAREDEVIL GIBI OLURUZ. KULAKLAR SONARA DONER. HA ANGUTLAR MUM SONDUYLE UGRASIR.
dünyanın en büyük treni olur.
metin şentürk tek dünya devletini ilan edip başına geçer.
7 milyar bir an da kör olsaydı sebebsiz, baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

Gereksiz patladım ama gelişine be.
sokakta çıplak gezerdik; kimse de göremezdi. ehe.

en büyük hayalim bu.
öncelikle bu yeni duruma uyum sağlayamayan bir çok insan muhtelif kazalar ve iş gücündeki dramatik düşüşe bağlı olarak ortaya çıkacak olan açlık vs gibi sebeplerden dolayı ölür. geriye kalan az sayıda insanda bu yeni duruma uyum sağlayıp hayatta kalırlar. doğal seleksiyon neticesinde hala yok olmadıysa eğer insan nesli ve yeni doğacak olan insan neslide ataları gibi kör olursa eğer (bkz: evrim) denen hadisenin bir mucizesi olarak son tahlilde farklı çözümler üretilebilir.
hırsızların işine gelirdi düşünsene 7 milyar kör kör olmayanlar varsa hırsız olurdu.
ne olacağını görmek isteyenler için jose saramago'nun körlük adlı kitabı okunabilir, "yok hacı kitap mitap kasar beni" diyen hımbıllar da aynı kitabın the blindness adıyla çekilen filmini izleyebilir.

hatta bunun bir ileri safhası olan tüm duyuların sırayla yok olması konulu olarak da the perfect sense iyi bir tercihtir.
Ölürüz lan.
ilk intibada görselliğin yerini ses tonu alacağından rahmetli tuncel kurtiz yaşasaydı 'türkiye'nin en seksi 10 erkeği' sıralamasında birinciliği kimseciklere bırakmazdı.