deneyip onayladığım teori.
(bkz: paranoyak)
şimdi baksak 7sinde nasıldı ay bilemeyiz. 8i söz konusu ise o başka.
bir güneş gibi göz alıyor adeta.
gece gece perdeyi, camı, pencereyi açtırıp bir anormallik keşfine zorlayan iddialardan biridir. normal midir ? değil midir? akşam dikkat etmediğimden bilemeyeceğim.
--spoiler--
Madonna'dan o, Madonna'dan.
--spoiler--
ayın yumurta gibi görünmesidir.

fazla bakınca göz kamaşıyor.
bir kutup yıldızı değil.
ankarada gözlemleyemediğimiz durumdur. bizim nazlı ankaramız gökyüzünü yine bulutla örttüğü için değil ay bir tek yıldız bile göremiyoruz.
Koltuğumdan kalkıp camdan bakmama sebeb olmuştur. neyseki ay bu pencereden gözukmedi, diğer pencereye gitmeye korkuyorum.
perdeyi açma gereği duymadan parlaklığı görmemle birlikte katıldığım önerme.
doğru önerme. harbiden amk, ayı da mı satın aldın amerigaaaa. *
baktim, gordum, onayladim dedigim parlaklik.
ay a baktım seni gördüm sana baktım ayı gördüm cümlesini akla getirdi.
8 haziran 2012 gökte ayın olmaması şeklinde devam etmesi muhtemel.

(bkz: zirvede bırakmak)
tecavüze uğramasa bari çok parlak bu gece. `*`
feci bir ışıma olduğundan dolayı aya bakmak bile imkansız şuan.

Zelzele geliyor zelzelee.
Biramı yudumlamaya ara verip camdan baktığımda gördüğüm parlaklık. Hayır gel şimdi biraya devam et ya başıma bir iş gelirse?
"aya baktım seni gördüm yar." diye espri yapmanın tam zamanıdır.
ayı bulundukları konumdan göremeyenler için fotoğraf paylaşılmasını gerektiren durumdur. * * *
dijital fotoğraf makinesiyle çektim bir şeyler, "çekmedi" olmasın diye. ama yetersiz, çıkıp bakmak daha mantıklı.

görsel
görsel
görsel
şuan ayın sekizidir.
"yeter lan gözüme gözüme geliyor, bir hareket de yok, ben yatıyorum" diye isyan ettiren içi boş parlaklık. bari bir şey olsaydı, anca ışıkla çık öyle! Bi yardım mardım yok!
yağmur'dan sonra ki bulutlu havada hiç mi manzara izlemeye çıkmadın arkadaş dedirtmiştir, yağmur sonrası, kapalı hava sonrası sıradan bir olaydır, bu tür havalar da Çamlıca tepesine çık, biraz kendini zorlarsan Uludağ'ı biraz görürsün, tamam Uludağ biraz zor olabilir ama Adaları filan contrast ı yüksek görebilirsin mesela,
veya bunların dışında sizin eve temizlikçi gelmiş camları iyice temizlemiştir, sende olayı vay diye karşılıyorsun bu yani...
ayın aşırı parlaklığının depremle bağlantılandırılması için yeterli veri yoktur. ayın parlaklığı artmaz, sadece atmosferin ışık geçirgenliği değişir.