1. 1.
  bugüne kadar lübnan' da öldürülen sivil sayısı, bir şey ifade ediyorsa
  4 ... jjaks
 2. 2.
  (bkz: yurt içi satışlar)
  (bkz: tek düzen hesap planı)
  ... dilamze
 3. 3.
  ''600 dershaneye kilit vuruluyor'' (zabah gazetesinin haberi):
  Liselerin 4 yıla çıkması üzerine özellikle gelecek yıl öğrenci bulma zorluğu çekecekleri hesaplanan özel dershanelerde kapanma furyası başladı..
  Son üç yılda sayıları 4 bini bulan dershaneler birer birer kapanmaya başladı. Liselerin dört yıla çıkması nedeniyle 2008 yılında mezun vermemesi dershanelerde öğrenci bulma korkusu yaratınca ''600'' dersane kapanmak için bakanlığa başvurdu. Son yıllarda sınava giren öğrenci sayısının artması ve rekabet dershane sayısının hızla artmasına neden olmuştu. ÖSS sınavına giren 1 milyon 775 bin kişinin 800 binini lise son sınıfta okuyan öğrenciler teşkil ediyor. Öğretim süresi 4 yıla çıkarılan liselerin gelecek yıl mezun vermeyecek olması dershane sahiplerini endişelendirdi. Artan rekabet karşısında büyük ölçüde fiyat kırarak pastadan daha fazla pay kapmak isteyen dershaneler arasında, bir öğrencinin minimum 3 bin YTL olan maliyetine karşın, fiyatlarını 800 YTL'ye kadar düşürenler var. Bu rekabete dayanamayan Türkiye'nin en eski özel dershanelerinden olan Murat Dershanesi'nin kurucusu Feridun Farımaz, kira başta olmak üzere artan maliyetleri karşılayamayınca tasfiyeye gitti. Farımaz, mevcut 200 civarındaki öğrencisini de Yavuzlar Dershanesi'ne devretti. Bir başka kapanan dershane ise Kapasite Dershanesi oldu. Bu dershanedeki öğrenciler de ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talimatıyla başka dershanelere dağıtıldı.
  Sektördeki kötü gidişatın en büyük nedeninin dershane sayısının artması olduğunu söyleyen Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Başkanı Enver Yücel, şu yorumu yaptı:'Türkiye'deki dershane sayısı 3 yıl içinde bin küsurlardan 4 bine çıktı. Ama öğrenci sayısı aynı. Şimdi ise sektörde yüzde 25 öğrenci kaybı olacak. Sektörde 5 yıl içinde 10'dan fazla dershane kalmaz. Dünyada da bu böyle olmuş. Türkiye'de de aynı süreç yaşanacaktır.'
  ... arsmagna
 4. 4.
  izmir de fahrettin altay - karşıyaka iskele arası hizmet veren belediye otobüsünün numarasıdır. 2007 aralık itibari ile yepyeni otobüsler ile izmir yollarındadır.
  ... pink_floyd
 5. 5.
  askerde bölük komutanının emrindeki er sayısı.
  ... maximus
 6. 6.
  tuba özay'ın, hapisanede geçirdiği günleri anlatan kitabının toplam sayfa sayısı.
  3 ... sadettin kanyak
 7. 7.
  izmirde f.altay - karşıyaka arası otobüs no.su *
  1 ... freelance
 8. 8.
  Tek Düzen Hesap Planı'nda Yurtiçi Satışlar'a tekabül eden hesabın kodu.
  1 ... tata
 9. 9.
  300 ün iki katıdır.
  ... catastropher
 10. 10.
  savaşlardan önce 300 sparta'lıda mevcut göz, ayak, el, kulak, bacak, omuz, meme ucu sayısıdır.
  1 ... visneasidi