bugün

Saat 20:00 gibi olacağı söyleniyor.

Yeni tedbirler ve alınan önlemler konu başlığı olacaktır.
bay kemal

yol yabdım

köbrü yabdım

az çok demeyin

ibana 3-5 ateşleyin.
Masal zamanı ...
Başlayan sesleniştir. Evet.
Sayın Cumhurbaşkanı hepimize el koydu..
ikidir Atatürk diyor,
hayırdır inşallah..?
yine boş yapıyor. Biz bunları duymak istemiyoruz. Bize çözüm üret çözüm. gaz verme, gaz virüsü öldürmüyor.
danısmanları neyle doldurdu acaba bu sefer?

virüsten korunmak için türbelerin demirlerini yalayabilirsiniz vb bi açıklama gelmese bari..
müteahhitlerin ciplerine el mi konulacak şimdi anlamadım. bi açtım tekalif i milliye emirlerini okuyor.
adam yine tekalif-i milliye mevzusuna girdi.
hacı abi yapma bunu, senin devrin ile tekalif-i milliye dönemi çok farklı.

yapma, lütfen rica ediyorum yapma. bir ülkenin cumhurbaşkanı bu kadar cahil olamaz, olmamalı.

tekalif-i milliye dönemi: devlet, yani tbmm hükümeti halktan vergi toplamıyordu, ötv, kdv gibi vergiler yoktu. insanlar yıllarca osmanlı'ya vergi ödemiş ve vatanları işgale uğramış durumdaydı.

akp dönemi: devlet, yani akp hükümeti tam 18 yıldır halktan vergi topluyor. ötv, kdv'den tut, elektrik dağıtım bedeli, trt bandrol bedeline kadar onlarca vergi çeşidi var. tam 18 yıldır halktan vergi topluyorsun ve de kurtuluş savaşı dönemiyle bugünü karşılaştırıyorsun.

o zaman ben de soruyorum;
18 yıldır topladığın vergiler nerede?
ne yaptınız o paraları da tekalif i milliye emirleri ile bugünü aynı potada eritmeye çalışıyorsun?

(bkz: sarayda oturup tekalif i milliye den bahsetmek/#43106974)

edit: bunun dışında konuşmada sarf ettiği sözler olumluydu.
ihtiyacı olan herkese devletin yardım edeceğini özellikle vurguladı erdoğan, ki insanların günlerdir beklediği buydu.
maske satışının yasaklanması da olumlu, maskeleri devlet dağıtacak bundan sonra.

ama benim en çok beğendiğim söz şuydu;
"çiftçilerimiz ekilmedik bir karış toprak bırakmayacaklar..."

bak işte bu yıllardır bizim burada yazdığımız, bir milli mücadele olması gereken şey işte.

ekilmedik bir karış toprağımız kalmasın, tarımda dışarı bağımlı olmayalım ve yeniden kendi kendine yetebilen bir ülke olalım.

ay hadi inşallah...
bildiğimiz şeyler.
Bankalar 3 ay ötelemede 1.000 tl sikiyordu şimdi 6 ay imkanı verildi.. lütfen vaselinleyin.
şöyle yaptık böyle yaptık şeklinde geçen konuşmadır.
Hala bu adamdan medet uman bir kitle var.

Sandık kapansa da gitse.
ak parti'nin demokrasi atılımları diye bir cümle kurdu.

Kendini Atatürk e eş tutan eleman rakıya da başlamış ama tutmamış.
Hepsini dinlemedim ama dikkatimi çeken emekli maaşını 1.5 lira yaparak emekliyi rahatlattık diyor,yani milletin aklıyla dalgamı geçiliyor?ev kirası enkötüsü bin lira daha devam etmeye gerek varmı örneklere bu yetti bile..1.5milyar bağış toplanmış bunun adaletli hakkaniyetli bir şekilde halka nasıl taksim edilecek?bu büyük bir soru bunun takibi yapılmalı.malum memlekettte çakal çok tırtıklayan illaki olur.
100 yıl önceki şartlarda yapılanları şimdiye uyarlamadan direk uygulamıştır.

Yıllardır devletin kasasına para giriyor. Lakin birileri o paralara çöküyor. Şimdi de çıkıp o maddelerle halktan destek bekliyor.

Allah ıslah etsin.
Atatürk’ten ne güzel bahsediyor ama. Fesli ölmeyeydi de göreydi bu günleri şimdi amuda kalkıyordur mezarda.
Üretimden kasttettiği konut yalnız.
Kraliçe elizabeth in ulusa seslenişi daha bi samimiydi ya. Swh.
Hayatımdan 30 dk daha çaldı.
Hakan yavaş...
Yarıda yakaladığım konuşma, ona el konulacak buna el konulacak diyordu ödüm koptu, ne diyor bu dedim, meğer tekalif-i milliye okuyormuş.

Üretimi çoğaltmamız lazım dedi, ehh biz yıllarca söyledik üretelim diye ama siz daha olanı sattınız.

Şimdi üç kuruluş maskeyi, insanlara polemik haline getirtiyorsunuz. O ben daha çok dağıtacağım yok efendim chp'li belediye bu kadar dağıtmış da akp'li belediyeler daha çok dağıtmış, siz böyle birbirinizi yerken, hergün ölen insanların sayısı artıyor.

Köle gibi çalışalım zenginler evinde otursun. Esnaf olarak bitmiş durumdayız, kimse derdimizi sormuyor.
18 yıldır sattığı kurumlardan gelen paranın
topladığı türlü çeşit verginin
her depremde, her olayda ve son olarak salgın için topladığı bağışların,
varlık fonu diye skimsonik bir şey kurup bir araya topladığı getirisi olan bütün kurumların gelirlerinin
ihtiyat akçesini vermeyen merkez bankası başkanını işinden edip, zorla el koyduğu ihtiyat akçesi nin

nereye gittiğini yine söyleyemeyeceği bir konuşma olacaktır.

hadi ilk sekiz yılda imf yi kapattın diyelim.

kalan on yılda;

yeni havaalanını yap işlet devret

köprüyü yap işlet devret

hastahaneleri yap işlet devret yaptırdın hazineden para çıkmadı.

kanalı da yap işlet devret yapacaksın.

ne patriot geldi ne de s400..

herhalde almadığın malın parasını ödeyecek kadar enayi değilsindir. oraya da para gitmedi. gittiyse de hazineyi komple abd ya da rusya'dan alacağımız silahlara mı gömdün?

yaptığın yollar altın kaplama mı ki bütün hazineyi oraya gömdün?

hepi topu suriye'nin 40-50 km içindeyiz. böyle bir savaşın maliyeti ülkenin komple hazinesi mi?

ve yine cehape mehape deyip, maskeyi bedava ettik deyip gerizekalı seçmeninden alkış alacaksın.
tekalif-i milliye mi !?

radarda görünmeyen hipersonik bir füze götümüze kilitlenmiş olabilir gibi hissediyorum.