bugün

(bkz: insan)*
avea hattı kullanan hatta tarifesi öğrenci üzerinden olandır. arap yağı bol bulunca kıçına sürer misali ota boka mesaj yollayan insan kişisidir. böyleleri bir süre sonra yüzsüzlük sınırlarınıda genişletirler ve cevap verilmeyen bir mesaj için küsme eğiilimine girişip trip atma senaryolarını oynarlar.
smslerini boş yere harcayan kısa kısa ya da toplu mesaj atan kişidir.
sürekli mesajlaşan denyo insandır. aklımdasın hesaabı.
tabi ki bir de mesaj gönderdiği karşı cins bir denyo vardır. bu iki denyo muhtemelen mesaj çekişerek (-bnmle ckar msnnnn +ewwwwtttt :DDDDD) sevgili olmuşlardır.. ve çok büyük bir felaket olmazsa da mesajlasarak ayrılacaklardır (-sndn ayrlmk istioormmm +pkiiiii).. hay mına koyayım, içim ürperdi şerefsizim.
bir kereliğine mahsus olmayı denediğim insan modeli. ay sonunda ''kullanmadığınız 4932 sms silinmiştir'' mesajını gördükten sonra bir daha denemedim. tebrik edilmesi gerekir aslında, zor iş o kadar sms hakkını kullanmak. *
ayiyi 5000 sms ile kandiramamis insandir. zira ayi kopruden gecmemekte inat etmektedir. en azindan kopruyu gecene kadar dayi seklinde hitap edilmesi salik verilir. *
aveaya girsin amacı güden insandır.

- aşkım sıçıyorum.(gülen surat)
- aşkım kabız olmuşum galiba çok canım acıyo(üzgün surat)
- aşkım oldu, sıçtım!(gülen surat)
- aşkım kıçımı yıkamaktan nefret ediyorum çok piiss(üzgün surat)
- aşkım seni düşünüyorum.(gülen surat)

ee oldu mu şimdi bu? anca böle biter 5000 sms. ee buda çok iğrenç ama lan. pis herif!*
sabah uyanıp uyanmaz;

+ ordamısın? günaydın.

diyebilecek kapasitedeki insan tipleridir.
mesaj yazmaktan parmaklarında nasırlar olmuş olması muhtemel insandır.
(bkz: sevgilisi olup da görüşmeyen erkek)
insan değil o robottur robot.
mesaj fazla geldiğinden dolayı da ayı geçiremiyor olabilir.o mesaj hakları orda durur can sıkar.
ileride el kemiklerinde kireçlenme ve-veya kemik erimesi meydana gelebilecek kişilerdir. (bkz: yuh) (bkz: oha) (bkz: çüş)
(bkz: ayni kaynim)

aramızda yaşayan insanlardır. bir arkadaşım günün birinde aynen şöyle demişti:
*-hacı geçen hafta 3200 mesaj atmışım kalan haftalarda ne yapacam ben şimdi?
*-sen mesajları bana at ben onlara özet geçeyim. nası?
"Bu mesajı 10 kişiye gönder Cennetten parsel al" * vesaire gibi her mesaja cevap veren ve birilerinin zenginliğine zenginlik katan kendi ise boş işlerle uğraşmaya devam eden insandır.
manukyandan farkı kalmamış insanlardır.Bu insanların telefonları da muhtemelen çürümek üzeredir.
s gönder
e gönder
n gönder

u gönder
m gönder

şeklinde mesaj gönderme eğilimine dönüşebilen bir insan türü.
20 parmağı vardır. hepsi nasır tutmuştur basa basa.
sms leri attığı sevgiliden eninde sonunda ayrılacak insandır.
30 günde aralıksız mesaj çekmesi lazım ki 5000 tane sms bitsin ve bu şekilde ne ara sevgilisi ile görüşüyor diye sorarlar adama. madem hiç görüşmüyorsun, değer mi bu kadar parmak ağrısına falan. yazıktır, yapmayın.
cep telefonunu bilgisayarına senkronize etmiş, klavyeden mesaj atan insandır. ama o mesajları alan adama da yazıktır günahtır. telefonu cortlar adamın.
günlük ortalama olarak 161 mesaj atan manyak bir bünyedir. *
(bkz: o parmaklar öbür dünyada senden hesap soracak)
(bkz: telefon sapıgı)
asosyaldir.