bugün

Bir hırsız karşısına çıksa adama verecek nakit parası olmayan tiptir. biraz varoşluk seziyorum.
Nakiti kalmamış kişidir.
hızlı ve pratik, denemeyenlere tavsiye edilir.
kredi kartını herkes görsün istiyordur. Yoksa bu görgüsüzlüktür.
Relax adamdır.
Bok atılan adamdır aynı zamanda..
Bok atan görgüsüzlerde kredi kartım var havasına girip kullandığı kartla kendini adam yerine koyan tiplerdir. Kartlarından güç alan tiplerdir bizleri eleştiren ezikler
Ekmek alıp bile kartla ödeyebilirim.
Belki cebimde şıngır şıngır bozuk para sesi duymak istemiyorumdur? Belki cebimdeki 100 lirayı uzatıp sahte para veriyor algısı yaratmak istemiyorumdur? Belki iki ekmek için 100 lira bozdurmak zorunda kaldığım için adamı kendime küfür ettirmek istemiyorumdur?
Gayet doğal değil mi? Gece vakti acil bir ihtiyacın oluyor ve paraya gerek duymadan sadece bir kartla istediğini alabiliyorsun.
Problem?
kartta kalan ve çekilemeyen meblağı değerlendiren kimsedir. beş lira hayat kurtarabiliyorlar.
cebimde 5 lira bulunsun diyen, dershaneye giderken 50 kuruşluk suyu kartla alan öğrenci kişisidir. ayrıca bozdurunca paranın çabucak kaybolduğunu farketmiştir.
Bir zamanlar 75 kr olan ekmeği kartran ödemişliğim var. Çünkü üstümde beş kuruş nakit param yoktu ve kartta olan para da 10 tl den az olduğu için çekemiyordum. Allah kimseyi o hale düşürmesin.
Varoşluk bunun neresinde bi ben mi anlamadım ya? O kredi kartı faturasını biz ödemiyoz mu zaten, ha nakit ha kart fark ne? Bilmediğim bi şey varsa biri aydınlatsın yani.
talebedir talebe.
benim amk. 2 tl de olsa karttan geçerim. cüzdan düşse gam yemem. para yoktur içinde. kartlara yanarım.
Satıcıya belli bir miktar KDV girmesi için sürekli uyguladığım yöntem. Selam almayan kasiyere de kapak oluyor.
"Tasası sana mı düştü?"diye sorulan başlık.
Kredi kartimda 40 tl ye kadar odeme yapabildigim temassiz islem ozelligi oldugundan bende ayni sekilde 5 liralik alisverisi bile kredi kartiyla oduyorum.
Bu durum 9.99 diye fiyat koyan dingil alışveriş merkezlerine gelsin.
adidas marka yeşil eşofman giyen, kirli sakallı, arkaya doğru sarkan bere giyen tiptir. Genelde marlboro içerler.
Kredi kartı yokken ödemeyi nasıl yapıyordu merak edilen insandır.
(bkz: Masa altı)
Yanında nakit kalmayan insandır. Yanında cuzdan yerine kart taşır. Genelde nakit yerine banmatik kartı tercihidir. Nakite ihtiyacı olduğunda etrafinda atm arayıp durma olasılığı yüksek potansiyeli olanda insandır. Atm bu insanlara uzak geldiği için de para çekmeye useniyor olabilirler. Aynı zamanda bu kişiler para çektiğinde nakiti kalmayana kadar şuursuzca harcama yaptıkları için kartı tercih edebilmektedir. Hoş kartla da böyle bir ihtimalleri vardır. Kafalarında ekonomi yapacak yollar aramaktadırlar.
Parasi bitmis olan ve harclik avansdan yiyen insandir.

Ogrenci ogrencilerimiz. Ben.
elindeki elliliği, yüzlüğü veya iki yüzlüğü bozdurmaya kıyamıyordur. Muhtemelen öğrencidir.
Yüzde yüz öğrencidir. Uzatmaları oynuyor, son çırpınışlarını yaşıyordur.
öğrencidir, bizdendir.

3 ayrı karttan sırayla 3er lira çektirerek sigara aldığımı bilirim ben. insanın halinden anlayın godoşlar.
her ay aldığım 5000 tl paramı cebimde tutmak yerine karta aktardığımdan sanane.Sizin gibi ortalık yerde param var benim görgüsüzlüğüne girmektense karttan çekerim.Hem cebimde de yer kaplamıyor.

sanki bana süpermarket sahibi de her gün karttan 1 tl çekiyor.
Askeri lojmanda 10 kuruşu bile karttan geçmek zorunda kaldığım olduğu için şaşırtmayandır.
az önce eczanede 3.75 i kartla ödedim. evet nakitim yoktu. asıl problem pos cihazının geçici bir süre ibnelik yapmasıydı. cidden rezil olacaktım lan.