1. 1.
  buca da kullanılan ege üniversitesi içinde kullanılan 525 gibi bir işlevi olan buca heykelden tınaztepe kampüs e kadar herkese bedava olan otobüs ün numarası. genelde kampüse gitmek isteyen öğrenciler ve oradaki evlerine gitmek isteyen öğrenciler faydalanır,tıklım tıklım olur. ayrıca izmirde bu isimde birde rock grubu vardır.
  2 ... pink_floyd
 2. 2.
  diyarbakır'in il telefon kodu.
  ... pyndemonium
 3. 3.
  öğrencinin dostu,ezilenin,halkın garibanın yanında olan otobüsün numarası
  2 -1 ... dispatcher
 4. 4.
  sıkışma açısından bakıldığı zaman 412 öğrencisi 525 öğrencisine göre daha başarılıdır. özellikle tınaztepe'den binişlerde öğrenci "kurtarın beni bu dağdan, peşimde ayı,kurt var" sendromu yaşadığı için sıkışma azmini arttırır. hatta bu öğrencilerin winrar ve winzip e rakip olcağı,microsoft'tan yaplan açıklamaya göre de vista'da dokuz eylül lü öğrencilerin tasarladığı sıkıştırma programı kullanılacakmış.
  2 ... alkinza
 5. 5.
  marmaris'te ki bazı telefon numaralarının başındaki no.

  for example: 0252 412 ** **

  edit: efenim, marmaris'teki numaralar sınırlıdır, bildiğim kadarıyla şu an kullanılanlar;

  411
  412
  413
  417
  419
  -1 ... kutupsal form
 6. 6.
  öğrenciler dışında vatandaşlarında bedava yararlandığı belediye hizmeti
  (bkz: beleş tur)
  ... 35 aml 35
 7. 7.
  mühendislik bolümlerinin de Tinaztepeye gelmesiyle doluluk oraninin had safhaya ulastigi ücretsiz otobus.
  ... lark
 8. 8.
  ufakliklarin gezi aracidir,kimi zaman soforlere gina getirip atilmalarina neden olabiliyorlar.parasizligin,kentkart`in azizliginin cozumudur.universite ogrencileri icin bedava olmasina ragmen icinde bazen universite ogrenci olmayan otobustur.(artik ogrenci kartini gosterip binebiliyorsun..) heleki kel,gozluklu bir soforu vardir ki kafasina surdugu yagi lastiklere de surup mezarlik sikaninda acayip donusler yapmaktadir,hakkinda efsaneler turemistir..
  1 ... algoritmikuzaynalbanti
 9. 9.
  2009-2010 döneminde kaldırılan otobüstür.

  (bkz: aziz bize kentkart bassana)
  ... adonisdiyenickmiolur
 10. 10.
  bir zamanlar buca'nın gülü olan, kaldırıldığı için okulda her yere afişler asılmasına sebep olan otobüstür. bunun yerine sadece tınaztepe içinde dolanarak hizmet veren kampüs otobüsü vardır artık.
  1 ... objectvedam