bugün

Mezara doğru depara kalkmaktır.*
ihtiyarlar gidin cami de namaz falan kılın horalet için, ne yapıyorsunuz sözlükte*
Evet 36 yaşında olduğum doğrudur*
artık gençlik hırslarınızı, kafa karışıklıklarınızı bi kenara bırakmak gibi olumlu yönleri olsa da yaşlanan anne babanın sıkıntıları, büyüyen çocukların sorumluluklarıyla gitgide daha fazla yorulduğunuz yaşlardır. ayrıca yapamadıklarınız, keşkeleriniz çoksa bol bol muhasebe yapar üzülürsünüz. bunların dışında farkında olmak gibi bir duruma sahipsinizdir ki bu hem müthiş bir rahatlık hem de başa bela bir durumdur.
insan denilen varlığın, nasıl bir mahlukat olduğunun anlaşıldığı yaştır efenim, kendimden biliyorum.
yarım asıra 10 sene kaldığını gösterir. hey gidi hey... yaşlandık da burada kendimizi gençmiş gibi gösteriyoruz. açık ve net.
insan ömrünün en kötü çağı! yaşamak için henüz genç, arzuladıklarını gerçekleştirmek için ise yaşlanmış, geç kalmış.
Kadayıf kivamına geldiğinin farkında olmayıp hala sözlükte yazmaya çalışmaktır.

Hani benim gençliğim nerde?
vahiy gelebilecek yaş.
Kısmetin olan kız emeklemeye başlamıştır. Az daha sabır
yolun yarısını geçmiş, afyon'da dinlenme tesislerinde cumhuriyet sucuklarından yemek için mola vermek üzere olduğunuza işarettir.
artık insanın hayattan fazla bir beklentisinin kalmadığı ömrünün yarısını çoktan tükettiği yaştır.

korkutuyor beni artık zaman. büyümek artık çocukluktaki gibi fantastik bir şey değil. şurda 40 olmaya 13-14 yıl kaldı. yaş gruplarına baktığımda genç bile sayılmıyorum artık lan! yılmaz erdoğan'ın dediği gibi;

oysa boş kağıt vermişiz geçmeyelim
kalalım diye o sınıflarda
yalnız çirkince geçmiş bir gençliğin ağıtı
bu kadar acıksız olurdu zaten.
Bazılarında çok daha küçük bazılarında ise çok daha büyük görünmektir ama şu bi gerçekki erkekler için olgunlaştıkları yaştır.
kırklanmaktır. kırklara karışmaktır. kırkı çıkmaktır.
aman daha 8 sene va.....
gelelim o yaşa o zaman düşünürüz.
bi 15-20 yıl sonra gelip yazıcam söz.
Erkekleride libidodunun tava yaptığı yaşlar.