1. 1.
  açılımı "seversen sikilirsin; sikersen sevilirsin" olan, kimilerinin hayat felsefesi bellediği, öğüt tadında kural. (bkz: kime göre neye göre)

  ayrıca;

  (bkz: yavaş sik saçın başın dağılmasın)

  ve hatta;

  (bkz: ukte dolması)
  55 -18 ... prettyinpink
 2. 2.
  (bkz: 4 t kuralı)
  2 -1 ... scarface
 3. 3.
  4 S kurali yapılmasi zorunlu olan seylerin durumunda kullanilir

  Ya Seve Seve ya S... S...
  8 -3 ... wake
 4. 4.
  asker ocağında öğrenilen ilk kuraldır.
  6 ... qb1903
 5. 5.
  işte adresleri:
  http://www.4s.com/
  http://www.ssss.com/
  7 -4 ... semih cumhuriyeti vatandasi
 6. 4.
  turkiye nin ermenistan a 12 puan vermesi ve ermenistan in turkiye ye puan vermemesi olaylarında s'lerin doldurulmasını bekleyen kural.
  11 ... gamlibaykus
 7. 5.
  artık modern iliskiler bu kurala göre yönetilmektedir, çiftler arasında denge kurmak gerçekten önemlidir, sevgi, ilgi çiftler arasında aynı oranda gösterilmeli eğer çok derin bir tutku, karşı taraftan alamadığınız derecede sevgi mevcutsa derhal bastırılmalıdır yoksa kopek durumuna düşmek işten bile değildir. bu düpedüz bir matematiksel orantıdır aslında. ortamda 100 br. sevgi bulunmaktadır eğer bunlar eşit olarak dağılmazsa örneğin siz 60 br. severseniz 40 br. sevilirsiniz, tabii bu sayıyı fazla da abartmadan düşürmeye bakmak gerekir aslında en ideali 50 br'in biraz altında dolanmaktır. çünkü şuda bir gerçektir ki eğer karşı tarafı iyice köpek eder sizi 90 br.lerde sevmesine neden olursanız sizin onu sevme dereceniz çok düşecek yani 10 br. olacak bu durumda ilişkiden hiç zevk almayacaksınız. o da sizin köpeğiniz olacak.
  başka bir olay da şudur ki tecrubeyle sabittir; karşı taraf size aşık olmuştur bunu size açıklar ama sizde tepki yoktur, ancak gelen teklif vicdanınızı rahatsız eder karşılık verirsiniz, sonra o daha da bağlanır, onun bağlanmasını engellemek için, simdi buraya dikkat, yukarıda anlatmaya çalıştığım örnekteki gibi ilgi ve sevgi göstermeye başlarsınız sonra karşı taraf da sizin beklediğiniz gibi ilgisini azaltır bu arada siz gerçekte ona karşı o kadar da boş olmadığınızı anlarsınız, sonra o daha da azaltır ilgisini sonuç olarak aşık olmuşsunuzdur. çok tehlikeli bi oyunu kaybetmişsinizdir, acaba bu 4 s kuralinın bir sonucu mudur.
  (bkz: köpek çekmek)
  13 -1 ... yuruyen ansiklopedi
 8. 6.
  sev, sevilince siktir et, sıradaki.
  10 -3 ... mabella
 9. 7.
  "seversen sikilirsin, sikersen sevilirsin" kanununun kısaltmasıdır. buradaki "sevmek" ve "sikmek" ifadeleri mecazidir. "sevmek"ten kasıt; iyi davranmak, ilgi göstermek, yardımda, fedakarlıkta bulunmak, sevecen olmaktır. "sikmek"ten kasıt; kötü davranışa maruz kalmak, nankörlük görmek, aldatılmak, saygısızlık görmek, dolandırılmaktır.
  15 ... beatleboy
 10. 8.
  Gerçekten doğru bir söz. Bu zamandaki kızlara "insan" sıfatında yaklaşmak; onlar için yanlış anlaşılıyor ve onların içinde hayvanlık olduğu için hayvan gibi davranarak bizi skmiş oluyor. demek ki ne oluyormuş biz de hayvan olalım biz de skelim. *
  8 -3 ... deathbiscuit