bugün

bilecik'in söğüt ve o dönem söğüt'e bağlı olan bozüyük ve inönü ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluş yıldönümüdür. ilginçtir inönü ve bozüyük'ün aksine söğüt'te düşman işgalinden kurtuluşu kutlanmamaktadır.
sivas kongresinin yapılıp kurtuluş savaşı hakkında önemli kararlar alındığı tarih. bugün 92. yıldönümüdür.
benim ve diğer birçok insanın doğum günü. çok mu subjektif!
sivas'ta çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan gündür. *
bayram dönüşü, birliğime teslim olacağım gün.
5 sene önce sevgili arkadaşımı bir trafik kazasında kaybettiğim gün. zaman geçtikçe yokluğu büyüyor, zaman iyi gelmiyor yani sadece kabulleniyorsun, metanetin arttırıyor olsa olsa, ara sıra özlemi içinde ağlıyorum, yerine başka bir dost koyulamıyormuş, keşke daha çok birlikte vakit geçirseydik. nur içinde yat, özletme bari arada sırada rüyada görüşelim.
sivas ve kayseri spor kulüplerinin Cumhuriyet Kupası adı altında bir futbol müsabakası gerçekleştirecekleri gün.
Simavın düşman işgalinden kurtulduğu zamandır.
bozüyuk kurtuluşu ve bir olay daha beklediğim tarihtir.
(bkz: 2004 bozüyük olayları)
mustafa kemal'in sivas kongresi'ni açtığı gündür. sonraları Sivas'a bir gelişinde "cumhuriyetin temellerini burada attık" demiştir.

4 eylül kararları, bugün bile siyasi iradeye doğru yolu gösterebilecek, gerçek bir milli duruştur. her ne kadar çok sancılı tartışmalar yaşanmış ve sıkıntılı olmuşsa da sonrası düşmanın izmir'den denize dökülmesine kadar gitmiştir.

çok yaşa türkiye, çok yaşa!
http://benimannembirseytan.uludagsozluk.com/ arkadasımızın doğum günü. iyi ki doğdun
Beyonce'nin doğum günüdür.
yiğidolarımın günüdür.

nice 4 eylül'lere sivas'ım.
doğum günüm ya la benim.
Büyük bir düşünürün doğduğu gündür...
sivas kongresi olmuştur. tarih 4 eylül 1919

edit; beni niye eksiliyonuz la doğrusunu ben yazdım üstteki yazar yanlış.