bugün

fenerbahçe, vikinglerin sihirli şurubunu içmiş gibi ayrı bir güç ayrı bir baskı ayrı bir performansla farklı bir oyun ortaya çıkardı.

sivas açısından 1-2 kritik pozisyon oldu ama maçın sonucuna tesir edecek kadar önemli değildi.

milli maç arasından sonra Kasımpaşa deplasmanında da bu futbolu oynayabilecek mi merak konusudur.

Kasımpaşa tipik bir hollanda takımı gibi oldu tutturduğuna acımıyor.
2 yıl Avrupa dan men cezası alan Fenerbahçe değilmiş gibi 5 golü görüp büyük başkan Aziz Yıldırım tezaruhatları yapan sayın renktaşlarımın ne içtiklerini merak ettiğim maçtır.
kimseyi kandırmaması gereken maç. ama en azından ersun yanal'ın neyin ne olduğu konusunda kendinden de emin olduğum maçtır. muhtemelen takım tam 2 hafta sonra sakatların da iyicene kendine gelmesi ile çılgın bir takım içi mücadelesine girecektir. buna eminim. özellikle orta beşli ve ileri ikili varyasyonları için.
gelelim en başa;
sivasspor istanbul'da nasıl oynanmaz işte onu oynamıştır. yani rahat ve açık. tabi bunda bulunan erken gollerin de etkisi var.
hele 3-0 olup, bir de hemen ikinci yarı başında dk. 49 da durumu 4-0 yapıyorsanız dünyanın her takımında o maç kafada bitmiştir.
ki buna rağmen fena değildik yine kalan dakikalarda.
ama kaç maçtır söylediğim takımın kamp yorgunluğunu, ölü toprağını üzerinden atamadığı konusunda halen daha ısrarcıyım. muhtemelen ersun hoca takıma manyak yükleme yaptı. bu da tam 2 hafta sonraya deyim yerindeyse 5/6. haftaya "ok" gibi bir takım geliyor demektir. oyun olarak iyiydik, en azında sahada ne yaptığını bilen 9-10 adam vardı. 2 maç daha görmemiz lazım takımı. en azından bu seviyelerde kalırsa işte o zaman işlem tamamdır.
bu galibiyeti sadece holmen'e bağlamak tüm takıma ayıp olur ama adamın tam bir takım oyuncusu olduğu zaten biliniyordu, bunu daha da ıspat etti bu maçla.
yoksa holmen'den şapka/tavşan modlu bir şey bekleyen yok. ama adam her maç ortalama 13 km koşan bir adamdı belediye takımında. bizde de 12 koşsun yeter, çünkü yanındakiler iyi adam zaten.
(aykut kocaman hoca'ya buradan saygılarımı iletiyorum)
takıma güvenim var, hocaya zaten vardı en başından beri. çünkü hiç bir zaman bir hocanın ya da futbolcunun sezon başı iki/üç maçla değerlendirilmesi taraftarı olmadım, bunda da olmayacağım.
şampiyon oluruz olmayız onu bilmem ama renkli bir takım olacağız.
not: şu an en az hazır görünen adam emenike gibi. çünkü hiç diri değil, ölüsü bile bir asist yaptı o ayrı. ama o da olacak.
not2: moussa sow konusunu hoca (maç sonu açıklaması sert bir o kadar da yerindeydi) bir şekilde işi iyiye bağlar. ama kendisi illa gitmek isterse yapacak bir şey olmaz ve devre arası da gider muhtemelen.
fenerbahçe'nin beş atıp kedileri hoplattığı maçtır. özeti budur.
şike şike bahçe.
fenerbahçe'nin çok temiz bir galibiyet aldığı maçtır. akbabalar yine şike şike diye üşüştüler ama çabuk dağıldılar dikkat edersen.
artık volkanın bayrağı merte teslim etmesi gerektiğini anladığımız maç olmuştur.
orospu evlatlarının götüne giren maç olmuştur.asıl şikeci pezevenglerin incelemesi gereken maçtır.
http://this11.com/boards/abFp3gMahg.jpg
fenerbahçenin 9 oyuncusunun 10.000 metre barajını aştığı maçtır.
aziz yıldırım'ın kongrede aday olmayacağını sanıp kongrede başkanlığı bırakacağını düşünen cahiller tarafından tezahüratları eleştirilen maçtır. beyin şart.
5. golden sonraki Aziz yıldırım istifa sesli güldürmüştür. adam zaten kongre kararı almış.
Özgür Yankaya'nın orta sahada iyi bir kesici olduğunu ve takımını hızlı bir şekilde atağa kaldırabilen özelliklere sahip olduğunu gösteren maçtır.
biraz şaibeli gibi maç. zaten sabıkalı iki takım.
tarlaların sürüldüğü maç.
fenerbahçe'nin mükemmel oyunu ile domine ettiği harika maç. uzun zamandır böyle bir fenerbahçe görmedim. maça giderken umutsuzdum. gene işkence gibi geçer diyordum ama gerçekten yürekle oynayan bir takım vardı. selçuk bile iyiydi lan. her şeyden önce holmen bu takımın vazgeçilmezi olmalı adam koşuyor basit oynuyor fenerbahçe'nin aradığı orta saha bu. gökhan gönül uzun zaman sonra kendi gibi oynadı olayı bitirdi. emenike gerçek gücünü gösterdi goldeki asistti sol beki rezil edişi o çalımı mükemmel. kuyt'a yorum yok 33 yaşında sahada basmadık yer bırakmadı. volkan kötüydü böyle olmaz kaleye mert geçmeli. takım oturacak. alper kısa zamana rağmen istekliydi ki golüde çok şıktı. kısacası harika bir fenerbahçe izledik. webo yerine sow gelirse takım oturur. evet.
Kalede mert olsaydı 5-0 bitebilecek maçtı.
kaleyi bulan 2 topu var sivas'ın volkan'ın içer aldığı 2 top var.
be amk 2 hafta üstüste penaltı kurtarıp harikalar yaratan kalecin var senin hala volkan kazmasıyla oynuyorsun.
derdin nedir?
5-2 bitmiştir...
yönetim istifa diyenlerin sadece iyi günler için fenerbahçe'yi sevdiğini gösteren maç oldu açıkcası. maç sonu hangisi yönetim istifa diyebiliyor hani ?
Fenerin alışık olduğu durumdur. Carlos sağolsun feneve vefa borcunu ödemiştir. Uzun süre ezici bir başarısızlık tablosundan sonra sivas maçındaki tablo epey kafa karıştırmıştır.
an itibariyle +7 olmuş maçtır. 5-2 alper.
fenerin farkı tekrar 3'e çıkardığı maçtır. beyler durum fenerbahçe 5 - sivasspor 2
alper ile 5-2 olmuş maç. hayırlı olsun.
alper de attı 5 oldu.