bugün

işte bunu kaldıramam..

17 yaşındayım diye sucuk mu olmalıyım şimdi..

çok acımasızca çook..
Birkaç ay besiye çektikten sonra afyon standartlarında yapılabilecek olandır.
Ağızların suyunu akıtmıştır.

Benim sucuğumu bik bik yemesin.
Anladik 30 yasindan buyuksun, yeter artik.
Yazık minnaklara.
Şimdi gelip buralara sümük falan bulaştırır tipsizler.
uğraşmayın geçen yılları geri getirmenin yolu yok. mustafa keser'in cahit sıtkı tarancının abbas şiirine güzel bir yorumu var. "geçmiş ola"...
Tostu guzel olur.
islami usüllere göre kesim yapılmalı, kesmeden önce muhakkak yıkanmalıdır. helal kesim şarttır.
stoklamakta sıkıntı yaşayacağımız eylemdir. sayıları oldukça fazla burada.

genede ramazandan çıkmak üzereyiz. bayram itibari ile günde 3 öğün olarak tüketeceğimiz ( sabah tost öğlen yumurta ile beraber akşam tam ekmek arası domatesli falan ) göz önüne alınırsa kademe kademe sucuk yaparak çözüme ulaşırız gibi. zaten bir kısmı hızlı koşuyordur mutlaka kaçacaklardır yakalamak falan zaman alır o arada stoktakiler azalır..

görsel

(bkz: ramazanda girilen ilginç ruh halleri)
Şekerden sucuk olmaz ki. Neyse ki ben kurtuldum.
Kişinin Hannibal lecter olduğunu gösterendir.
organlarımı düzgünce çıkarın da ihtiyacı olana dağıtın. öyle nasıl olsa sucuk diye hem derim hem gerim olmasın yani, temiz kaliteli sucuk olmak istiyorum. baharatım filan yerinde olsun. güzel de sucuk olur benden ha, düşündüm de hayata geliş sebebim sucuk olmak olabilir.
Yine yaş kavgalarının start verildiğini gördüğümüz başlık. Koca koca insanlar neden bunun kavgasını yapar ki ayrıca?
bunu yapanlar belediye zabıtasının hışmına uğrarlar "neden yapıldığı belli olmayan gıda maddesi" imal etmek kovuşturma gerektirir diyerek.
Katıldığım önerme..4 yaş ile kaybetsem bile vatana millete ve sözlüğe hayırlı olacaksa,sucuk olmaya hazırım!
Sucuk bile olmaz bunlardan.
Kuyrukarına konserve tenekesi bağlayıp koşturmak.
(bkz: sözlüğün köy kahvesine dönmesi)
Abi/abla 30 yaşından buyuksun sen yapma bari. Kaale mi aliyorsun ya.
Reis, büyüksün ama ben öyle bir kelime kullanmadım beni affet lütfen. illa yapacam diyorsan da çemensiz olsun.
Mutlukuktan suratımın kızarmasına neden olmuştur.

Hep sucuk olmak istemişimdir. Muhtemel en küçüğünüz ben olduğumdan en çok beni sucuk yapacaksınız. Bir kısmımın izmire yollanmasını vasii ediyorum. Ağzını tatlandırmak istediğim bir takım yamyamlar var.

içinde sucuk olan herhangi bir hareketin daima arkasındayım.

Yaşasın sucuk!
ben sosise benziyom ben sosis olabilir miyim?
Daha güzel bir sözlük için yapılması şart olan eylem.
Ya oyun parkına gidersiniz ya kıyma makinesine. Seçiminizi yapın.
ne zaman sol tarafa düşse yüzleri gülümseten bir başlığa sahip eylem planıdır. tabi biz 30 yaş üzeri olanların diğer arkadaşlar endişeli. yumurtaları hazırladık bekliyoruz.
Bunlardan sucuk bile olmaz.
Sensin o .