uludağsözlük de kimi yazarlarda sıksa görülen durumdur. efendim bunlar ömürleri boyunca bir baltaya sap olamamamış, edebiyat, kültür, sanat dünyasına zeka seviyeleri ve eğitim durumları nedeniyle ilgisiz kalmış, yüksek zevklere sahip olamadıklarından dolayı içlerine düştükleri ruhi boşluğu bir takımın taraftarlığına, bir film starına, şarkıcıya ya da futbolcuya körü körüne bağlanarak, hayranı olarak aşmaya çalışan tipler oluyor genelde. kendi bireysellikleri o kadar az gelişmiş ki, kendilerine o kadar güvensizlikler ki neredeyse deli gibi taptıkları bir takıma ya da yıldıza en ufak laf ettiğinizde analarına sövmüşssün gibi tavır alıyorlar. hemen saçma sapan bir savunma ihtiyacı içine giriyorlar putlarını. en komiği de sunduğunuz argümanları cevap verecek birikime sahip olmadıkları için kimi zaman olayı kişiselliştiriyor kimi zamanda asla savunmadığınız fikirleri ya da kişişeri savunuyormuşssunuz gibi sizin hakkınızda yargılarda bulunmaya çalışıyorlar. işin en kötüsü de bunu yaparken yazdıklarına söylediklerine kendileri de inanıyorlar.

sonra verdikleri tepkinin saçmalığı ve ciddiyetsizliğini yüzlerine vurup ergen zekasına sahip oldukklarını söyleyince de güceniyorlar. 30 yaşında koca adamlar olduklarını iddia ediyorlar. tamam 30 yaşındasın ama bu sana o yaşın adamlığına, zekasına , olgunluğuna sahip olduğunu göstermiyor be kardeşim. 30 yaşına gelince o özellikler random olarak gelmiyor insana.

hadi biraz daha akıl, biraz daha fikir, biraz daha ciddiyet, biraz daha yaşına göre davranış.
(bkz: ciddiyet en büyük ciddiyetsizliktir)
liseli ergen olarak tabir edilen insan zeka olarak değil de, düşünce yapısı olarak henüz tam gelişmemiştir. yani zeka olarak onlarla aynı ise, bir sorun yok.
her göt olduğu iddiasından sonra karşısındakini fikirleriyle sözleriyle ya da düşünceleriyle yenemeyen bebelerin, hayatında 1 kez görmediği adama ergen demesi zekasına laf atması sonucu oluşan varsayımdır. Sen futbocuyu eleştir. Ama mantıklı eleştir. Hatta eğer mümkünse yazdıklarını önce ilkokul 1. sınıf bebelerinden birine okut. Onun onay verdiklerini yolla. Sonra gelip göt etmeyeyim seni... sonra sen de 30 yaşındaki adama ergen deme ki kırmayayım kalbini. Klavye efesi, klavye einstein'i seni...

(bkz: golgi aygıtı 5 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)

(bkz: göt olup liseli ergen diyen yazar tipi)
kendinden emin normal insan niye sözlüğe yazar. birşeyler paylaşmak, gün boyu iş ya da eğitimi sırasında yaşadığı stresi kafasından geçen konulara hakkında yorumlar yaparak boşaltmak, farklı yönlere zihnini kaydırmak için. yanı sözlük onun için amaç değil araç.

ama bu yaşını başını almış liseli zekasına sahip kişilerde durum böyle değildir arkadaşlar. hayatının tüm eksiklikleri, kaybetmişliklerini sanal ortamda çıkarmaya çalışan, kendini bu şekilde tatmin etme yoluna giden ergen yaratılışlı insanlardır bunlar. yani bunlar için sözlük hayat denen yemeğin içine baharat olarak konulacak bir tatlandırıcı değil hayatın ta kendisi. kendilerini sözlükte tanımlıyabiliyorlar yalnızca. hayatın içinde yoklar çünkü bir hiçler. bu düşünceyle kendi benlikleri yerine koydukları putlara bir eleştiri getirilince çıldırıyorlar. küfür ediyorlar, tehdit ediyorlar. üç kelimelik bir bakınız vererek sözlük paylaşımını karşısındakini göt etmek üzerinden tanımlayabiliyorlar. çünkü bundan başka yapabilecekleri hiçbir şey yok . yoksa rahat uyuuamazlar başlarını yastıklarına koyduklarında. uykuları kaçar. hayattan kaçıp, ezikliğini hissettiklerivtüm davranışların intikamını almak için geldikleri sözlükte de gerçek hayatın ezikliğini yaşamak öldürür onları tahammül edemezler.

işte bu yüzden ben 5 yaşındaki bir veletim

klavye efesiyim

klavye einsten'ıyım..

ve

beni göt ettiğini bunların hepsini kabul ediyorum.

çünkü benim kaybedecek bir şeyim yok , sen ise hayata baştan yenik başlamışsın..

çünkü sana acıyorum..
birilerinin anlamadan dinlemeden başka birilerini herhangi bir şeyle itham etmesinden sonra cevabını alıp, biraz ajitasyon biraz demagojiyle üste çıkmaya çalışmasıyla anlaşılabilecek durumdur.

Ben yenik başlamışım. Ne münasebet. Neye yenik başlıyorum. Burada senin embesilce emre'ye ya korelilerle aramızı bozdu korelilere saldırıp diye sallamana karşılık ikiyüzlülüğünü okan'la, alpay'la gösterdiğim için mi? Aslında sende ki bu emre takıntısının fenerbahçe acısından olduğunu anlattığım için mi? Sen ne tür bir adamsın anlamadım. Ya arkadaş. Fenerbahçe'nin veya fenerbahçe'nin bir futbolcusunun veya fenerbahçe'yle ilgili herhangi bir olgunun konusunun altına bir yazı yazıyorsan bu yazının bir cevabı olacaktır. Sen eleştirmek için değil, küfür etmek, hakaret etmek için yazıyorsun.

(#12975734)

Sen bir sefer de yazmıyorsun. Takılmışsın. Fenerbahçe nasıl acıttıysa canını takılmışsın. Nefretini kusuyorsun.

(#13013324)

(#13014099)

(#13014024)

Sen sinirinden kendini sikeceksin nerdeyse. Acıyormuş muş.

Bi siktir git demagoji yapma. Ben sana acımıyorum bile.
anlamamakta diretirler , sülük gibi yapışırlar. kendi başlattıkları saçma tartışmaları devam ettirmek için yorulmak bilmeden uğraşırlar. 30 yaşındadırlar ama tek bir zeka kırıntısı taşımayan, sokakta top oynayan veletin edebildiği küfÜrün aynısını yazarak "göt ederler" karşısındakini..

soyutu anlayacak zekaya sahip olmadıkları için somut örnek vermek gerekir bunlara..

sizi tanımadan, eğlencelik bir entry yüzünden özelden size küfür ederler, istediği cavapları alamayınca da kavgaya davet ederler. ne için bir futbol entrysi için..

sonra müneccim oluverir. tek bir kez muhabbet etmediği, alttaki kişiler hakkında ne düşündüğünü bilmediği kişi hakkında kafasındaki hezayanlarla ne düşündüğünü söyletiverir. dumur eder sizi.

--spoiler--
hagi'yi destekleyip, bülent uygun'a tezahürat yapmış, Arif erdem'in orta sahadan AYNISINI YAZA yuvarlanmaya başlayıp penaltı beklemesini savunmuş, mondragon'un öteki kaleye koşmasında her adımında onunla beraber olup hakan ünsal'ın milli takımlarda çıkarttığı kavgalara karışmış, arif erdem'le italyan futbolcularına yumruk atıp arda turan'la rakip takım taraftarlarına hareket çekmiş, sarbi sarıoğlu ile rakip takım topçusunu korkutmuş ve keita'yla yumruklamış ve emre belözoğlu'na ile zeki çevik ahlaklı olmadığı için tepki göstermiş gazsaraylı yazar.

üçün biri

--spoiler--

yani şikayet ettiği kişi aslında kendisidir. kendi kafasındaki gölgelerle savaşır. düşman bellediği kişiyle değil.

verebileceği tek cevap am, sik, göt kendini sik klışeleridir. . cevap vermemelisiniz bunlara, elinizi verip kolunuzu kaptırırsınız yoksa.

benim için bu son bir daha tövbe vallah..
--spoiler--
türkiye'nin en çok nefret edilen, en ahlaksız, en antipatik, en sevimsiz, en namussuz en vs vs... takımı, ve bunların bin katı. bu klübe duyduğum nefreti kelimelerle anlatamam. ligden düşerse yayın gelirleri bok püfür düşermiş. o yüzden ligde kalması gerekliymiş. tam tersine bu takım sadece bank asya'ya değil, amatör lige düşürülmeli. hatta tamamen fesih edilmeli. son zamanlarda anlaşıldığı gibi bu kulup türk futbolunun damarlarında dolanan zehirdir. bir truva atıdır. tamamen irinle kaplanmıştır. başkanıyla, yöneticisiyle, taraftarıyla. bu takım süper ligten düşürülürse bir yıl iki yıl türk futolu sıkıntı yaşayabilir ama geleceğini kurtarır. vücudunda büyüyen bu habis irinden kurtulmuş olur.
--spoiler--

(#12975734)

pür ü pak gazsaray'ın kendisine cevap verilmesini istemeyen taraftarlarıdır bunlar. Her fenerbahçe konusuna atlar nefretini kusar kötü günden faydalanarak. Üstteki yazıyı yazar, bir takıma, futbolcusuna, taraftarına damarlarda dolanan zehir, irin, ahlaksız, antipatik, sevimsiz, namussuz, nefret edilen gibi yakıştırmalar yapan ibnelerdir bunlar. Sonra ağlarlar kendi başlattıkları bilmem ne diye. Lan altıgen ben seni ne tanırım. Seni ne siklerim. Sen gelip bana, şahsıma küfür ediyosun. Cevabımı da ağzının ortasına yerleştiririm tabi.

Bunlara anlatırsın papermoon'larda baldızlarıyla yaptıkları şikeleri, gösterirsin belgelerini cık. Gösterirsin sergen'i cordoba'yı nasıl satın aldıklarını cık. Gösterirsin mehmet ağar, ergun gürsoy mafya ilişkisini cık. Gösterirsin haluk ulusoysuz'u, kupayı nasıl götürdüklerini cık. Gösterirsin zalad'ları, denizlispor'a verilen şike paralarını cık. Gösterirsin bursa'ya nasıl yattıklarını, başkanlarının bursa maçından önce neler söylediğini cık. Gösterirsin stadın peşkeş çekilmesini cık. anlamaz koduklarım hala pürü pak sütten çıkma ak kaşık modunda her fener lafına atlar kocasının takım taklavatını görmüş gelin gibi.

Ondan sonra lağvedilmeli fener. Yok amatöre bile düşürülmemeli falan. Lan asıl ben ne yapıyorum amına koyim. Kime cevap veriyorum. Bi siktir git.
(bkz: liseli gibi yalan söylemek)
(bkz: beyin ölümü)
(bkz: ele mahkum)
gecelerin eğlencesi, stres topudurlar. tuttuğu takımı hayatın anlamı ve tek gerçekliği gibi kıyasıya savunurlar.

sadece tuttuğu takım şike yapmadı diye ağlarlar bunlar. eee.galatasaray'da şike yaptı beşiktaş'ta bana ne, ne sikimde. papermonlar da ben mi yedim transfer paralarını çık onları da sen yaz.

ben küfür etmem bunun için, nick altı da girmem korkma. salak mıyım..*

tüm saflıkları ve naiflikleriyle, takımlarına verdikleri karşılıksız sevgileriyle gecemize renk katıyorlar. seviyorum onları.
anlatamazsın bu dansözlere. Lan fenere cimboma koyim. Sen taraftarına yani bana hakaret ediyorsun. Seni şu anda dava etsem iflahını alırım. Karşımda olsan domaltırım yapmam o işi de niye yapmadı ki diye rencide olursun bu söylediğinle. Hala anlamaz bunlar. Şike yapmışsa bi tarafına çakayım. Yapmamışsa da senin bi tarafına çakayım dersin. Yok hacı zeka yok. Hala çırpınır tavuklar gibi bu tipler.

Ve evet karşılıksız sevgidir bizimkisi. üniversite okuduğu Samsun'dan ailesinin yaşadığı istanbul'a sadece maç için 1 günlüğüne gelip gecesinde aileyi görmeden tekrar otobüse binmektir. Siz anlayamazsınız.
hayatlarını çakmak, sokmak, gömmek ekseninde geçirirler. tek eğlenceleri futbol ve geceleri de kamyon devirmektir.

(bkz: kamyon devirmek)
Mavinin gonlu yara, sevenin bahti kara!
Pardon beyler atisma var sandim.
(bkz: sakin beyler)
(bkz: annatar)
(bkz: golgi aygiti)
Konu hakkinda yazi: bizzat tanismisligim vardir bu er kisi ile. Adam 32 yasinda ama starcraft2, counter gibi oyunlarda "anan" nickini kullaniyor, inci sozlukte anan yanimda diye entry giriyor. Fakat adam mutlu.
"Gorundugun gibi olma, oldugun gibi gorun."
aklın yaşta değil başta olduğunun göstergesi olan insandır.